Stratia poslucháči všetku hudbu po ukončení činnosti iTunes?

Spoločnosť Apple oficiálne oznámila plány na ukončenie iTunes po 18 rokoch. Fanúšikovia sa pýtajú, či by po ukončení hudby stratili všetku hudbu.

Počas konferencie WWDC v pondelok (3. júna) odhalil technický gigant svoje rozhodnutie postupne ukončiť túto ikonickú aplikáciu po tom, čo spoločnosť v septembri predstaví ďalšiu verziu macOS (10.15) s názvom Catalina. Aj keď sa to skutočne zdá na konci jednej éry, Apple nahradí iTunes tromi rôznymi aplikáciami: Apple Podcasts, Apple TV a Apple Music, ktoré sľubujú „všetky výkonné hudobné funkcie, ktoré od iTunes očakávate“.

Znamená to teda, že po vypnutí iTunes stratíme všetku hudbu?

Nie! Podľa a tlačová správa vydané po živom oznámení, „používatelia budú mať prístup do celej svojej hudobnej knižnice bez ohľadu na to, či si stiahli piesne, zakúpili ich alebo ich vytrhli z disku CD“.„Pre tých, ktorí radi vlastnia hudbu, je hudobný obchod iTunes vzdialený iba jedno kliknutie,“ dodali.

Ako Vidlica správy, bude pre používateľov ľahké uchovať si stiahnutú hudbu vrátane MP3, pretože stačí, aby svoje staré skladby pretiahli do svojho zariadenia Apple v aplikácii Finder.

Všetci si môžeme trochu vydýchnuť, pretože sme vedeli, že naše zbierky iTunes nezmiznú. Je však stále trpké, že vieme, že po všetkých tých rokoch už aplikácia, ktorú sme vyrastali, nebude existovať. iTunes bol prvýkrát uvedený na trh v roku 2001 pod vedením zosnulého CEO Steva Jobsa a v tom čase ho mnohí označovali ako „revolučný online hudobný obchod“.