Then + Now: Víťazi „American Idol“

Vo svojich 12 sezónach, & apos Americký idol & apos prinieslo rovnako veľa víťazov - z ktorých niektorí viac ako dokázali, že majú zostávajúcu silu (ehm, Kelly Clarkson ) a ďalší, ktorí od svojej veľkej výhry zostali viac pod radarom. Zaujíma vás, kde sa momentálne nachádzajú vaše obľúbené & americké modely? Pokračujte v čítaní, aby ste to zistili.

Kelly Clarkson (Sezóna 1, 2002)

Carlo Allegri, Getty Images / Larry Busacca, Getty Images

Potom: Kelly Clarkson bola len 20-ročná Texanka so snom a silným hlasom, keď porazila kučeravého vlasy Justina Guariniho, ktorý bol korunovaný za vôbec prvý & aposAmerický idol. & apos Jej singel, & aposA Moment Like This & apos (vážne, aké dobré to bolo ?!), šiel priamo na č. 1 a dokonca prekonal rekord v najväčšom skoku na prvé miesto v hitparádach, rekord, ktorý predtým držala Beatles . (O sedem rokov neskôr Clarkson prekonala svoj vlastný rekord s piesňami & apos My Life Would Suck Without You a apos, ktoré poskočili o 96 miest na prvé miesto.)Teraz: Clarkson pokračoval v dosahovaní obrovského komerčného úspechu. Získala tri ceny Grammy, takmer všetky jej albumy boli niekoľkokrát certifikované ako platinové a vystúpila dokonca na slávnostnom otvorení prezidenta Obamu & aposs v roku 2012. Čo však speváčke prinieslo najväčšiu radosť zo všetkých, je ona Októbra 2013 manželstvo Brandonovi Blackstockovi a nedávne správy, že sú čakajú svoje prvé dieťa spolu.

Ruben Studdard (Sezóna 2, 2003)

Vince Bucci, Getty Images / Jason Kempin, Getty Images

kedy sa jeden smer dáva dokopy

Potom: Cestovateľ Ryan Seacrest, prezývaný „Velvet Teddy Bear“ a apos podľa hostiteľa Ryana Seacresta, vyradil finalistu Claya Aikena zo súťaže iba zlomkom hlasov verejnosti a apos.

Teraz: Aj keď bol v posledných rokoch viac radarom, Studdard hity po & aposIdol & apos s obalom Westlife & aposFlying Without Wings apos a svoju vlastnú pieseň aposSorry For 2004 role. Okrem svojej kariéry nedávno urobil Studdard aj niekoľko veľkých krokov k zlepšeniu svojho celkového zdravia stratou ohromných 112 libier on & aposThe Biggest Loser. & apos

Fantasia Barrino (Sezóna 3, 2004)

Robert Bertoia, Getty Images / Astrid Stawiarz, Getty Images

Potom: Fantasia Barrino bola slobodná matka a predčasne ukončená stredná škola s hlasom, ktorý jej vyniesol titul tretí & American Idol. & Apos

Teraz: Barrino, ktorá získala cenu Grammy, dosiahla vo svojej hudobnej kariére veľké úspechy. Produkovala tri najpredávanejšie štúdiové albumy s životopisným životopisným filmom o jej živote a na Broadwayi v reláciách Color Purple a Apos After Midnight. ktorý získal jej nadšené kritiky od kritikov. Napriek jej profesionálnemu úspechu bol osobný život Fantasie a apossov oveľa búrlivejší: v roku 2010 sa pokúsila o samovraždu po tom, čo ju opustil technicky stále ženatý priateľ Antwaun Cook. Jeho manželka Paula Cook tiež žalovala Fantasiu za nadviazanie vzťahu s manželom napriek tomu, že vedel, že je ženatý (sudca rozhodol v prospech speváka). Neskôr bol domáci život spoločnosti Barrino & aposs stabilnejší a v roku 2011 privítala syna Dallasa, ktorý sa pripojil k staršej sestre Zion.

Carrie Underwood (Sezóna 4, 2005)

Frederick M. Brown, Getty Images / Michael Loccisano, Getty Images

Fuller House spoilery 3. časti 2

Potom: Oklahoman Carrie Underwood sa stala vôbec prvou krajinou & aposIdol & apos, keď bola korunovaná za víťazku v šou & aposs štvrtej sezóny.

Teraz: Od víťazstva & aposIdol sa & apos Underwood stala najpredávanejšou & aposAmerican Idol & apos víťazkou všetkých čias a transformovala sa z nej superstar country hudby. Všetky štyri jej albumy získali viacplatinový charakter a získala desiatky ocenení, vrátane šiestich cien Grammy, 10 cien ACM, 12 cien ACA a piatich cien AMA. Naposledy Underwood slávne rozšírila svoj repertoár o živé divadlo, hranie hlavnej úlohy Maria von Trapp v NBC & aposs & aposThe Sound of Music Live! & apos

Taylor Hicks (Sezóna 5, 2006)

Stephen Shugerman, Getty Images / Frazer Harrison, Getty Images

Potom: Strieborný Taylor Hicks bol už dávno pracovným hudobníkom, keď v sezóne 5 získal titul & aposAmerican Idol & apos.

Teraz: Ihneď po výhre & aposIdol, & apos Hicks & apos, prvý singel, & aposDo I Make You Proud, & apos získal zlato a čoskoro získal svoj status & aposIdol & apos vložením spomienky. Aj keď debutové album Hicks & apos, Taylor Hicks, & apos získalo platinu, neskôr sa rozišiel so svojou hlavnou nahrávacou spoločnosťou a vydal svoje druhé album & Apos The Distance na svojom vlastnom vydavateľstve Modern Whomp Records. V roku 2008 sa Hicks pripojil k broadwayskému obsadeniu skupiny & aposGrease & apos ako Teen Angel a od júna 2012 účinkoval v rezidencii Bally & aposs v Las Vegas.

Jordin Sparks (Sezóna 6, 2007)

Michael Buckner, Getty Images / Slaven Vlasic, Getty Images

Potom: Jordin Sparks stala sa vôbec najmladšou víťazkou & aposIdol & apos, keď získala titul v sezóne 6. Jej inšpiratívna „korunovačná pieseň“ & apos This Is My Now & apos po svojom víťazstve pokračovala v predaji dvoch miliónov kópií.

Teraz: Sparks vydala svoj debutový album s vlastným názvom v novembri 2007 a bol certifikovaný ako platina. (Okrem jej úspešnej piesne & aposTattoo, & apos obsahuje tento album & apos No Air, & apos Sparks & apos chytľavý duet s Chris Brown , ktorý je najpredávanejším singlom víťazky & aposIdol & apos a predáva sa z neho viac ako tri milióny kópií.) Od svojho debutu má Sparks naďalej úspech v hudobnom priemysle, uvádza na trh 2009 & aposs & apos Battlefield & apos a koncertuje s Jesse McCartney bratia jonasovci a NKOTBSB. Okrem svojej speváckej kariéry sa Sparks pustila aj do herectva a vo filme & aposSparkle z roku 2011 si zahrala po boku Whitney Houston. Chodila spolu so speváčkou Jason Derulo dva roky a povráva sa, že sa chystá polož otázku cez prázdniny. (Eee!)

bella thorne priateľ mod sun

David Cook (Sezóna 7, 2008)

Kevin Winter, Getty Images (2)

Potom: Príjemne zanedbaný David Cook získal titul & aposAmerican Idol & apos pre šou & aposs siedmu sezónu. Týždeň po jeho víťazstve Cook rozbil rekordy tým, že v rebríčku Top 100 Billboard Chart umiestnil neuveriteľných 11 piesní. Dayum.

Teraz: Rovnako ako & aposIdols & apos pred ním, aj David Cook & eposs, debutový album post- & aposIdol & apos, získal platinu a predalo sa z neho viac ako milión kópií. V roku 2011 vydal svoje druhé úsilie & aposThis Loud Morning & plánuje a plánuje vydať svoje tretie v roku 2014. Cook, ktorý je momentálne na turné, je tiež aktívny v boji proti rakovine mozgu, chorobe, ktorá si vyžiadala jeho staršieho brata v roku 2009. .

Kris Allen (Sezóna 8, 2009)

Kevin Winter, Getty Images / Instagram

Potom: Talentovaná folková speváčka a multiinštrumentalistka Kris Allen porazila fanúšikov Adam Lambert o titul sezóny 8 & aposs & aposAmerican Idol. & apos

Teraz: Allen od svojej výhry vydal dva veľké albumy a vianočné EP. V roku 2009 získal jeho hit singel & aposLive Like We & aposre Dying & apos platinu po predaji takmer dvoch miliónov kópií. Začiatkom roku 2013 sa Allen nešťastne zranil pri autonehode, ktorá si vyžiadala zlomeninu zápästia a prinútila ho podstúpiť dve operácie zranenia. V šťastnejších správach sa Allen tiež stal prvýkrát otcom v júni tohto roku a privítal syna so svojou manželkou (a stredoškolskou láskou) Katy O & aposConnell.

Lee Dewyze (Sezóna 9, 2010)

Kevin Winter, Getty Images / Rick Diamond, Getty Images

cameron boyce gamer's guide takmer na všetko

Potom: Lee Dewyze bol korunovaný za víťaza deviatej sezóny & aposAmerican Idol & aposs & apos a následne v októbri 2013 vydal debutový album & aposLive It Up.

Teraz: Aj keď bol Dewyze od svojich & apos idolových dní väčšinou pod radarom, potom, čo bol prepustený zo svojej hlavnej nahrávacej spoločnosti, podpísal zmluvu s Vanguard Records a v auguste 2013 vydal druhý album & aposFrames.

Scotty McCreery (Sezóna 10, 2011)

Frazer Harrison, Getty Images / Isaac Brekken, Getty Images

Potom: Zdieľanie titulu najmladšieho víťaza & amp; idos & idos s Jordin Sparks, Scotty McCreery mal len 17 rokov, keď porazil kolegu country speváka Lauren Alaina o víťazný titul v máji 2011.

Teraz: Dva štúdiové albumy a o jeden vianočný album neskôr sa McCreerymu darí v žánri country s miliónmi predaných kópií. V októbri 2013 jeho posledné album & aposSee You Tonight & debutovalo ako country album č. 1 (a celkovo č. 6) na výveske Billboard 200. A spomenuli sme, že & je tiež študentom denného štúdia na Štátna univerzita v Severnej Karolíne? Docela čudné, pôsobivé, áno.

Phillip Phillips (Sezóna 11, 2012)

Alberto E. Rodriguez, Getty Images / Buda Mendes, Getty Images

Potom: Ľudový spevák, gitarista a dvojitý Phillip Phillips nedopustil, aby mu zdravotné ťažkosti bránili v dosahovaní jeho snov. Phillips mohol trpieť ťažkými obličkovými kameňmi a musel podstúpiť osem procedúr počas & aposIdol, ale stále sa stal šampiónom jedenástej sezóny & aposAmerican idol & aposs & apos - porazil 16-ročnú Jessicu Sanchezovú.

Teraz: Phillips sa stal veľmi úspešným post- & aposIdol & apos so svojim hitom single & aposHome & apos predal viac ako štyri milióny kópií, získal významnú rozhlasovú hru a objavil sa v nespočetných reklamách, televíznych šou, filmoch a dokonca aj v spotoch pre letné olympijské hry 2012. Po vydaní debutového albumu & aposThe World from the Side of the Moon & apos a jeho singlu & aposGone, Gone, Gone a apos sa Phillips vydal na turné s Matchbox Twenty ako úvodným aktom a momentálne podporuje John Mayer na jeho & aposBorn a Raised & apos World Tour.

Candice Glover (sezóna 12, 2013)

Kevin Winter, Getty Images / Jason Kempin, Getty Images

kickin it cast sezóna 1

Potom: Candice Glover absolvoval konkurz na film „aposAmerican Idol“ trikrát, kým sa nakoniec nedostal do tretieho kola. Hádajte po tretíkrát a použite kúzlo, keď sa objavil Glover konečný víťaz v & aposIdol & aposs & apos posledná sezóna.

Teraz: Iba dva mesiace po svojej veľkej výhre sa Glover vydala na koncert American Idols Live 2013! Prehliadka s ostatnými finalistami sezóny 12. 23-ročná rodáčka z Južnej Karolíny sa teraz pripravuje na vydanie svojho debutového albumu & aposMusic Speaks, ktorý vyjde vo februári 2014.