Najtemnejšie piesne Taylor Swift: Sprievodca všetkým, o čom bol kedy spevák napísaný

Taylor Swift sa otvára o tom, že je hanblivá

Andrew H. Walker/Shutterstock

Okrem jej super chytľavých piesní, nádherného hlasu, úžasného zmyslu pre štýl a ikonických, show-zastavujúcich vystúpení, Taylor Swift je tiež známa svojimi šikovnými textami. Zvlášť pretože v nich neustále vrhá tieň na svojich bývalých priateľov a robí to tým najefektívnejším možným spôsobom. Speváčka je do značnej miery kráľovná skrytých správ v tomto bode, pretože vždy upúšťa malé stopy a vkladá do svojich piesní veľkonočné vajíčka, a fanúšikovia sa radi pokúšajú rozlúštiť stopy a zistiť, o koho ide!

Pre tých, ktorí zabudli, je Taylor v priebehu rokov spájaná s niektorými z najväčších hollywoodskych hviezd Joe Alwyn , Cory Monteith , Joe jonas , Harry Styles , Taylor Lautner , Jake Gyllenhaal , John Mayer , Calvin Harris , Tom Hiddleston a ďalšie - a ona je vzťah používal ako inšpiráciu za niektoré z jej najväčších piesní! Nebojí sa ani písať stopy o svojich nepriateľoch - ako Kanye West alebo Katy Perry . Pokiaľ ide o jej hudbu, nezdržiava sa a fanúšikovia sa za tie roky určite dozvedeli veľa o jej živote prostredníctvom jej textov.V apríli 2021 Taylor opustil sériu singlov z The Vault, z ktorých jeden má názov Mr. Perfectly Fine. O kom je táto skladba? Taylor to samozrejme ešte musí potvrdiť, ale fanúšikovia majú svoje vlastné teórie.

Pred ňou veľmi očakávané vydania albumov , Taylor oslávila osemročné výročie svojho štvrtého štúdiového albumu Net - ktorá má pravdepodobne jedny z najúžasnejších textov všetkých čias - Taylor sa na platňu pozrela späť a nazvala ju svojim pravým rozchodovým albumom.

Každý druhý album má mihotanie rôznych vecí, povedala pri chatovaní s Valiaci sa kameň v októbri 2020. Toto bol však album, ktorý som napísal konkrétne o čistom, absolútnom až jadrovom lámaní srdca.

Net , rovnako ako jej ostatné albumy, obsahuje veľa piesní venovaných Taylorovým ex a určite môže byť trochu ťažké zistiť, ktoré piesne sú o ktorom chlapcovi, takže Coolshippodcast pokračoval a urobil nejaké kopanie. Vytvorili sme kompletného sprievodcu všetkými Taylorinými piesňami a tým, o kom v skutočnosti sú - listujte v našej galérii, aby ste to videli!

1 zo 16

Taylor Swifts teraz ex-priateľky

Broadimage/Shutterstock

Tom Hiddleston

Fanúšikovia sú presvedčení, že Taylorova pieseň Getaway Car bola inšpirovaná jej vzťahom s Tomom. Prečo? No, melódia je o tom, že Taylor používa záhadného muža ako spôsob, ako sa dostať zo zlého vzťahu. Speváčka však poznamenáva, že v únikovom aute sa nič dobré nezačína a na konci piesne spieva o tom, že necháva za sebou aj svojho nového muža.

Ako fanúšikovia vedia, Taylor spozorovala bozkávania sa s hercom len dva týždne po oznámení jej rozchodu s Calvinom Harrisom. Vzťah bol krátkodobý a pár sa rozišiel iba po troch mesiacoch spolu.

sú spolu Johnny Orlando a Mackenzie

O niekoľko rokov neskôr sú fanúšikovia presvedčení, že pieseň Dlhý príbeh Krátky o jej rekorde z decembra 2020 Navždy volá späť k tejto krátkodobej romantike. Niektorí ľudia poznamenali, že texty, Prilepené k najbližším perám / Krátky príbeh, bol to zlý človek, môžu byť o tomto vzťahu.

2 zo 16

taylorkanye01

Getty Images

Kanye West

Pre tých, ktorí zabudli, sú Taylor a Kanye už roky zapletení do sporu, a chlapče, bolo to intenzívne. Všetko sa to začalo, keď speváčka získala v roku 2009 cenu Video Music Awards za najlepšiu hudbu. Keď však Kanye vyskočila na pódium uprostred svojho akceptačného prejavu a prerušila ju, všetci boli poriadne otrasení.

Veci sa ešte zhoršili, keď Kanye vydal pieseň s názvom Famous, ktorá obsahovala niekoľko škaredých viet o Taylorovi. V súlade s tým ju nazýval b *** h a tvrdil, že to bol dôvod, prečo bola slávna. Ale potom, čo sa Kanye kvôli tomu dostal k odporu, prešiel na Twitter, kde tvrdil, že pred vydaním skladby získal Taylor súhlas. Odmietla, že by mu dala povolenie, a vtedy jeho manželka Kim Kardashian Hviezda reality prišla s potvrdenkami a všetkých šokovala, keď zdieľala video k svojmu príbehu o údajnom telefonáte na Snapchate.

V Taylorovej piesni Look What You Made Me Do je určite veľa odkazov na Kanyeho. Najpozoruhodnejšie je, že spieva o nenávisti niekoho s názvom stage, a fanúšikovia rýchlo upozornili, že rapper je známy účinkovaním na pohyblivom pódiu. Preto sa o situácii hovorí aj o tom, že nemôžeme mať pekné veci.

Prečo si musel pršať na moju prehliadku? / Krútim hlavou / zamykam brány
/ To je dôvod, prečo nemôžeme mať pekné veci, miláčik / Pretože si ich zlomil / Musel som ich odniesť / Preto nemôžeme mať pekné veci, zlatko / Myslel si si, že nebudem počuť všetky veci hovoril si o mne? prečítané texty. Bolo také pekné byť znova priateľmi / Tam som ti dal druhú šancu / Ale pri podávaní ruky si mi bodol do chrbta / A v tom je problém / Priatelia sa ťa nesnažia oklamať / Dostať ťa k telefónu a skrúcaj myseľ / A tak som vzal sekeru k opravenému plotu / Ale nie som jediný priateľ, ktorého si v poslednom čase stratil / Keby si aspoň nebol taký tienistý.

Taylor tiež potvrdila, že jej pieseň Innocent je o speváčke Jesus Walks, ktorá vyšla krátko po debakli VMA. Povedala o trati „Bolo to na udeľovaní cien a medzi mnou a týmto chlapcom došlo k pádu. Ale pre mňa bolo dôležité napísať mu pieseň.

Pieseň je o odpustení a niektorých prečítaných textoch: Každý z nás sa tiež pokazil / Myseľ sa mení ako počasie / Dúfam, že si to pamätáte / Dnes nie je nikdy neskoro na to, aby ste boli úplne nový.

3 zo 16

Taylor Swift

Getty Images

Joe jonas

Taylor údajne o spevákovi Jonas Brothers napísal Better Than Revenge, Last Kiss, Forever and Always and Holy Ground. Pre tých, ktorí zabudli, Joe a Taylor randili už v roku 2008 a len niekoľko týždňov po ich rozchode vstúpil do vzťahu s Camilla Belle . Better Than Revenge je o dievčati, ktoré ukradlo Taylorovho muža a fanúšikovia sú presvedčení, že sa to týka situácie Joea a Camilly.

Pokiaľ ide o navždy a vždy, povedal Taylor Los Angeles Times že pieseň bola o sledovaní niekoho miznúceho vo vzťahu.

Povedali, že s tebou budú navždy, že ťa milujú a potom sa vo vzťahu niečo zmenilo a ty nevieš, čo to je, ale sleduješ, ako sa pomaly unášajú, vysvetlila. Tá emócia odmietnutia pre mňa zvyčajne začína smutne a potom sa rozhnevá. Táto pieseň začína touto peknou melódiou, s ktorou sa ľahko spieva, a potom ju v podstate zakričím, pretože som tak šialený. Som na to naozaj hrdý.

Jeden riadok navždy a vždy znie: Pozrel si sa mi do očí a povedal mi, že ma miluješ, čo je priamy citát z Joeovej piesne Look Me In the Eyes.

Bývalý frontman DNCE dokonca potvrdil, že trať bola o ňom! Povedal Časopis Seventeen , Je to lichotivé. Je vždy príjemné počuť ich stránku príbehu.

Kto zabudol, Taylor zvykla do textu každej piesne uvádzať tajné správy. Vo svojich brožúrach s albumami by určité veľké písmená urobila veľkými písmenami, a keď ich fanúšikovia spoja, napíšu krátku frázu. Tajná správa v textoch Last Kiss bola Forever and Always, ktorá zdanlivo potvrdila, že melódia je aj o Joeovi.

4 zo 16

taylor-swift-harry-styles-roztomilý-8

Úvodné správy

Harry Styles

Fanúšikovia sú presvedčení, že skoro celý Taylorin album 1989 bol inšpirovaný jej krátkodobým vzťahom so speváčkou One Direction. Najzrejmejším je štýl, pretože Harryho priezvisko je Styles. Nehovoriac o tom, o čom spieva niekoho dlhé vlasy sčesané dozadu a jej muž v bielom tričku, ktoré, ako fanúšikovia vedia, Harry nosil stále!

To nie je všetko. V celom albume je veľa ďalších Harryho odkazov - v Out of the Woods, Taylor spieva o Harryho papierovom náhrdelníku z lietadla, ktoré obaja počas svojho vzťahu videli na sebe. V I Know Places o sebe hovorí, že je líška, a pochopte to - speváčka mala na prvom rande košeľu, na ktorej bola líška! V krajine zázrakov blonďavá kráska spomína na Harryho zelené oči a v Divokých snoch spieva o chlapcovi, ktorý je vysoký a pekelný ako peklo.

Fanúšikovia špekulovali aj o tom, že I Knew You Were Trouble je o kronikárovi Sign of the Times. Potom, čo pieseň predviedla na Grammy, použila Taylor falošný britský prízvuk a povedal „Nie je ťažké získať prístup k týmto emóciám, keď osoba, na ktorú je pieseň zameraná, stojí po boku javiska a pozerá sa. Harry bol skutočne pár stôp ďaleko - wow, nehovorte o žiadnom chlade.

5 zo 16

taylor-swift-jake-gyllenhaal

Úvodné správy

Jake Gyllenhaal

Veľa Tayloriných piesní je o hercovi! Speváčka Look What You Made Me Do zdanlivo napísala, My sa už nikdy nedáme dokopy , Až príliš dobre, Naposledy, Stav milosti, Moment, ktorý som vedel a Net o Jakovi.

Vo WANEGBT Taylor spieva o svojej bývalej milujúcej nezávislej hudbe a nie je žiadnym tajomstvom, že Jake je veľkým fanúšikom tohto žánru. Navyše, do hudobného videa dokonca hodila šatku, ktorá bola rovnaká ako tá, ktorú mala na rande s Väzni hviezda! Spevák neskôr popísané pieseň ako definitívny portrét toho, ako som sa cítil, keď ma konečne prestalo zaujímať, čo si o mne môj bývalý myslí. Pokiaľ ide o bývalého, ktorý melódiu inšpiroval, vysvetlila, vyvolal vo mne pocit, že nie som taký dobrý alebo relevantný ako tieto hipsterské kapely, ktoré počúval ... Tak som urobil pieseň, o ktorej som vedel, že ho úplne zblázni, keď to počuje. to v rádiu. Dúfajme, že sa to bude veľa hrať, takže to bude musieť počuť, ale je to opak toho druhu hudby, voči ktorému sa snažil, aby som sa cítil menejcenný.

Ruka s názvom To príliš dobre obsahuje najväčší dôkaz, že ide o Jakea, a to doslova formou hry, ktorú absolvovali počas cesty, ktorú spoločne absolvovali do New Yorku, aby navštívili svoju rodinu počas Dňa vďakyvzdania. Tiež opäť spieva o neslávnej šatke. Pokiaľ ide o State of Grace, jeden z riadkov piesne znie: Len znamenia dvojitého ohňa, štyri modré oči a hádajte čo? Taylor aj Jake majú modré oči a sú to strelci.

6 zo 16

Taylor Swift sa háda

Shutterstock

John Mayer

John a Taylor mali krátky let v roku 2009, potom, čo spolupracovali na svojom duete Half of My Heart. Keď s vecami skončil, napísala pieseň Dear John o ich vzťahu. Na trati tvrdila, že ju jej bývalý plameň využil, pretože bola taká mladá (ona mal vtedy 19 rokov a vtedy mal 32 rokov !), a hral sa s ňou myšlienkové hry.

John neskôr potvrdil, že pieseň bola o ňom.

Bol som skutočne zaskočený a naozaj ma to ponížilo v čase, keď som už bol oblečený, povedal Valiaci sa kameň melódie. Myslím tým, ako by ste sa cítili, keby vás na tom najnižšom mieste, kde ste kedy boli, niekto kopol ešte nižšie? Ako autor piesní poviem, že si myslím, že je to lacné písanie piesní. Viem, že je to najväčšia vec na svete, a nesnažím sa potopiť niekoho loď, ale myslím si, že je to zneužívanie tvojho talentu, keď si pošúchaš ruky a povieš: „Počkaj, kým to naloží!“ To sú býci* *t.

Verí sa tiež, že The Story Of Us je o spevákovi.

„Príbeh o nás“ je o tom, že som narazil na niekoho, s kým som mal vzťah, na udeľovaní cien a sedeli sme niekoľko miest od seba, vysvetlil Taylor. USA Today . Chcel som mu len povedať: „Zabíja ťa to? Pretože ma to zabíja. ‘Ale ja nie. Pretože som nemohol. Pretože sme obaja mali tieto tiché štíty hore.

Tajomná správa v texte piesne znie CMT AWARDS a získajte toto - Taylor aj John účinkovali na udeľovaní cien CMT Awards v roku 2010!

7 zo 16

corymonteith

Cory Monteith

Fanúšikovia si myslia, že Taylor napísal Mine o Radosť hviezda. V roku 2010 rozhovor “, spevák vysvetlil, že pieseň je o situácii, keď ma chlapík, ktorého som sotva poznal, objal okolo vody pri vode a ja som videl, ako sa mi celý vzťah mihne pred očami, takmer ako divný sci-fi film. Potom, čo som pieseň napísal, sa veci akosi tak rozpadli. A pár mesiacov som s ním nehovoril. A pieseň vyšla a v ten deň som od neho dostal e-mail. A hovoril som si: „Áno!“ Pretože to bolo niečo ako napoly priznanie a napoly predpoveď alebo projekcia toho, čo som videl.

8 zo 16

Taylor Swifts teraz ex-priateľky

BDG/Shutterstock

svitanie z nicky ricky dicky a svitanie teraz

Taylor Lautner

Existuje veľa indícií, ktoré boli napísané Späť do decembra o Taylorovej krátkej romantike s Súmrak hviezda. Taylor skutočne potvrdil, že skladba je skutočne napísaná o ňom, a navyše je známym faktom, že obe hviezdy sa rozdelili v decembri!

V live streame na Facebooku z roku 2016 čítaj Michele spýtal sa herca, či o ňom jeho bývalý napísal nejaké piesne. On odpovedal , Áno. Hovorí sa mu „Späť do decembra“. Hádajte, že tým sa to vyjasňuje!

9 zo 16

brandonborcello

Brandon Borcello

Brandon bol niekto, s kým Taylor chodil už na strednej škole. Hovorí sa, že o ňom napísala tri piesne - Tim McGraw, Our Song a Fifteen.

10 zo 16

taylor-swift-drew-hardwick

Tumblr

Drew Hardwick

Teardrops on My Guitar má po celom tele napísané Drewovo meno - doslova a do písmena. Pieseň je o tom, že sa zamilujete do chlapíka menom Drew, ktorý má bohužiaľ priateľku. Texty prečítané, Drew sa na mňa pozerá / falošne sa usmievam, aby neuvidel.

11 zo 16

taylor-swift-sam-armstrong

Tumblr

dievčatko justin bieber vo videu

Sam Armstrong

Should of Said No je o Samovi, ďalšom z Taylorových stredoškolských priateľov. Speváčka to v zásade potvrdila sama, keď urobila tajnú správu v booklete albumu, SAM SAM SAM SAM SAM.

12 zo 16

Taylor Swifts teraz ex-priateľky

Evan Agostini/Invision/AP/Shutterstock

Conor Kennedy

Fanúšikovia sú presvedčení, že Tay napísal o Conorovi Začnite znova. Navyše, jej pieseň Starlight bola inšpirovaná milostným príbehom jeho starých rodičov! Skrytá správa v textoch tejto melódie znie For Ethel a áno, to je meno jeho babičky.

Natrafil som na tento obrázok týchto dvoch detí tancujúcich pri tanci. Okamžite ma to napadlo, koľko zábavy si v ten večer museli užiť. Bolo to koncom štyridsiatych rokov. Nakoniec som dole prečítal, že to boli Ethel Kennedy a Robert F. Kennedy. A oni mali ako 17, ona kedysi povedal inšpirácie za piesňou. Takže som jednoducho napísal tú pieseň z toho miesta, pričom som nevedel, ako sa stretli, alebo niečo podobné. A potom jej dcéra Rory o niekoľko týždňov neskôr prišla na show a ja som jej o piesni povedal a ona bola taká, že sa musíš stretnúť s mojou mamou. Rada by ťa spoznala.

13 zo 16

Adam Young Taylor Swift

Katy Winn/Invision/AP/Shutterstock

Adam Young

Nie je žiadnym tajomstvom, že sa Enchanted inšpiroval členom Owl City. Taylor a Adam spolu nikdy nechodili, ale jednu noc sa náhodne stretli - a iskry rýchlo lietali.

Práve o tomto chlapcovi som sa zoznámil v New Yorku a predtým som s ním hovoril e -mailom alebo niečím iným, ale nikdy som sa s ním nestretol. vysvetlil . A keď som sa s ním stretol, bol to tento ohromujúci pocit: Naozaj dúfam, že nie ste do niekoho zamilovaní.

Tajná správa v texte napísala ADAM a hudobník dokonca napísal odpoveď na pieseň! Nahral obal Enchanted s vlastnými textami a fanúšikom prasklo srdce.

Neskôr otvoril rozhovor o ich vzťahu k Nás týždenne .

Stretol som ju v New Yorku a ona prišla na jednu z mojich šou a po šou som bol v zákulisí v zelenej miestnosti a ona bola na ceste hore, aby ma stretla, a to bolo najnervóznejších niekoľko minút môjho života, ktoré som len čakal. stretnúť sa s Taylor Swift. Keď som ju stretol, žiarila a ja tiež. Je ťažké to opísať slovami, ale rozhodne ma prekvapilo, že som ju stretol, povedal. Myslím, že nie som najromantickejší a najvýrečnejší chlap na svete. Je to jednoducho roztomilé, úžasné dievča a možno som povedal niečo zle, ktovie. Trvalo to 3 alebo 4 mesiace, niečo také.

14 zo 16

Stephen Liles Taylor Swift

Amy Harris/Shutterstock

Stephen Liles

Pieseň Hey Stephen je o rockovej hviezde , ktorý bol súčasťou kapely Love and Theft. Taylor a Stephen nikdy nechodili, ale absolvovali turné! Na základe textu piesne sa do neho zrejme poriadne zamilovala.

Ešte som to nepočul, a tak mi povedala o piesni, povedal čižma . Ale nepovedala: „Napísal som o tebe peknú pieseň“, a tak si len myslím: „Čo som to urobil?“ Pretože v skutočnosti nepíše veľa pekných piesní o chlapcoch. Takže sa mi veľmi uľavilo, keď sa ukázalo, že je to pekná pieseň, a je to vlastne jedna z najkrajších vecí, aké kedy kto pre mňa urobil.

15 zo 16

Texty milenca Taylor Swift

Blitz Pictures/Shutterstock

Joe Alwyn

Taylor a britský herec majú randí už viac ako dva roky , takže veľa jej nedávnych piesní je o ňom! Verí sa, že Delicate, Don't Blame Me, So Goes ..., Gorgeous, King Of My Heart, Call It What You want, New Years Day, Lover, Paper Rings, Cornelia Street, London Boy a ďalší boli inšpirovaní jej vzťahom. s Joeom.

V King Of My Heart Taylor spieva o tom, že je americkou kráľovnou svojho muža, a keďže Joe je z Anglicka, pokojne sa dá povedať, že táto je o ňom. V texte nazvanom Nazvite to, čo chcete, chcem nosiť jeho iniciálu na retiazke okolo krku / Nie preto, že ma vlastní / Ale pretože ma skutočne pozná a fanúšikovia rýchlo poukázali na to, že Taylor bola videná na sebe. náhrdelník s Joeovými iniciálkami mnohokrát! V seriáli Gorgeous Taylor spieva o chlapských oceánskych bluesových očiach a robí si srandu zo spôsobu, akým hovorí, o čom niektorí ľudia špekulovali, že je ódou na Joeov britský prízvuk.

Pokojne sa dá povedať, že Lover je aj o svojom priateľovi Joeovi! Jeden riadok piesne znie: Milujem ťa už tri leto, zlatko, ale chcem ich všetky. Pre tých, ktorí zabudli, sa na web najskôr objavili zvesti o tom, že Joe a Taylor sa schádzajú v máji 2017, čo by znamenalo, že sú teraz spolu tri letá - 2017, 2018 a 2019! Nehovoriac o tom, že spevák Fearless zahrnul do lyric videa k melódii britskú vlajku.

Fokelore O bonusovej skladbe The Lakes sa tiež hovorí, že je o Britovi. Blond kráska spieva v melódii o Windermere, čo je jazero v Anglicku, kde žije jej beau.

Vezmite ma k jazerám, kde zomreli všetci básnici / nepatrím a, milovaný, ani vy / tie windermerské štíty nevyzerajú ako ideálne miesto na plač / vyrážam, ale nie bez múzy , prečítané texty. Chcem polárnu žiaru a smutnú prózu / chcem sa pozerať, ako mi vistária rastie priamo nad bosými nohami / pretože som sa roky nepohol / a chcem ťa práve tu / z ľadom zamrznutej zeme vyrástla červená ruža / s nikým okolo, aby som to tweetoval / Kým sa kúpem v útesových bazénoch / So svojou katastrofálnou láskou a neprekonateľným smútkom.

16 zo 16

Taylor Swift a Karlie Kloss boli v New Yorku v Amerike - 3. apríla 2014

Curtis znamená/Shutterstock

Karlie Kloss

Keď Taylor upustila od luxusnej verzie svojho albumu Navždy v januári 2021 boli fanúšikovia presvedčení, že pieseň That's Time to Go je o jej priateľstve s Karlie. Speváčka odvtedy zaznamenala rekord vo význame skladby. „Je čas ísť“ je o počúvaní vášho čreva, keď vám povie, aby ste odišli. Ako vždy vieš, než to vieš, vieš? ona napísal na Instagram .