Epizódy „SpongeBob SquarePants“ boli odstránené kvôli problémovým poschodiam

Nickelodeon odstránil dve epizódy filmu SpongeBob SquarePants od jeho rotácie streamovania v dôsledku prvkov príbehu, ktoré sa nepovažujú za „vhodné pre deti“.

Jedna epizóda je o nebezpečnom prepuknutí chrípky, ktoré sa týka karantény, a druhá sa týka panty, ktorá sa týkala pána Krabsa.

Epizóda Kwarantined Krab z 12. série sa pôvodne vysielala 8. februára 2020, iba mesiac predtým, ako sa do povedomia verejnosti dostala pandémia COVID-19. V epizóde našiel inšpektor zdravotníctva prípad „škeble chrípky“ v reštaurácii Krusty Krab a umiestnil všetkých patrónov do karantény.„Program & aposKwarantined Krab & apos sa sústreďuje na dej vírusu, preto sme sa rozhodli ho nevysielať z dôvodu citlivosti okolo globálnej pandémie v reálnom svete,“ uviedol zástupca spoločnosti Nickelodeon vo vyhlásení pre IGN .

Materská sieť šou tiež rozhodla, že na streamovanie nie je vhodná ani odvážna zápletka z epizódy sezóny 3 s názvom Mid-Life Crustacean, ktorá sa pôvodne vysielala v roku 2003.

„Mid-Life Crustacean“ je mimo rotácie od roku 2018, po preskúmaní štandardov, v ktorom sme zistili, že niektoré prvky príbehu nie sú vhodné pre deti, uviedol zástupca IGN .

V epizóde Patrick Star navrhuje uskutočniť „nohavičkový nájazd“ s cieľom pozdvihnúť ducha pána Krabsa počas jeho krízy stredného veku. SpongeBob, Patrick a pán Krabs sa následne rozhodnú vlámať do ženského domu a ukradnúť jej spodnú bielizeň.

Panty raid? Pýta sa pán Krabs Patrika. Hovoríš o dievčatách, však? ... A ty hovoríš o prepade ich komody pre ich spodky, nie?

„Áno,“ odpovedá hviezdica.

Nižšie si pozrite klip z epizódy Mid-Life Crustacean.

Tieto dve epizódy sú vo vysielacej televízii oficiálne mimo rotáciu, boli odstránené z programu Paramount Plus a už ich nie je možné kúpiť prostredníctvom iných digitálnych platforiem, ako je Amazon.

Amazon odmietol komentovať, keď sa ho pýtali, či uvažujú o varovaní pred začiatkom epizódy namiesto úplného odstránenia.

Nie je jasné, či epizóda Kwarantined Krab bude opäť zverejnená, akonáhle pandémia bude slabnúť, ale niektoré Reddit používatelia tvrdia, že nie je k dispozícii na nedávno vydanom DVD Season 12.

Dve nové SpongeBob SquarePants tituly sú momentálne k dispozícii na streamovanie na serveri Paramount +, vrátane CG animovaného filmu Špongia na úteku a show spin-off s názvom Kamp Koral .