Selena Gomez hovorí o problémoch duševného zdravia: Všetko, čo kedy povedala

Selena Gomez hovorí o problémoch duševného zdravia: Všetko, čo ona

Shutterstock

Po celý čas v centre pozornosti, Selena Gomez bol o nej veľmi otvorený mentálne zdravie . Herečka často hovorila na sociálnych sieťach a počas rozhovorov o svojich bojoch s úzkosťou, depresiou, bipolárnou poruchou a lupusom.

The Čarodejníci z Waverly kamenec sa tiež otvoril ohľadom hľadania liečby pre svoje problémy s duševným zdravím. Podľa rozhovoru z marca 2021 sa Selena v priebehu rokov trikrát prihlásila do rehabilitačných zariadení Vogue . Vedela som, že nemôžem pokračovať, pokiaľ sa nenaučím počúvať svoje telo a myseľ, keď skutočne potrebujem pomoc, vysvetlila. A potom začnem premýšľať o svojom osobnom živote a hovorím si: „Čo robím so svojim životom?“ A stáva sa z toho táto špirála.logo elitnej sily laboratórnych potkanov

Akonáhle boli informácie k dispozícii, boli menej desivé, povedala pre časopis o svojej diagnóze bipolárnej poruchy. Bývalá hviezda Disney Channel je voči svojim fanúšikom transparentná, aby im ukázala, že možno prežíva rovnaké veci ako oni, a často dáva rady, ako sa dostať cez ťažké časy. Mal som nízke sebavedomie a na tom neustále pracujem. Ale cítim sa tak zmocnená, pretože som získala toľko znalostí o tom, čo sa deje mentálne, povedala Wall Street Journal v januári 2020. Moje maximá boli skutočne vysoké a moje minimá by ma vytiahli na niekoľko týždňov.

Pokračovala, zistil som, že trpím problémami duševného zdravia, a úprimne povedané, bola to taká úľava. Uvedomil som si, že existuje spôsob, ako získať pomoc a nájsť ľudí, ktorým dôverujete. Dostal som správne lieky a môj život sa úplne zmenil.

Pretože je s fanúšikmi o svojich zápasoch taká otvorená a transparentná, speváčka používa svoju značku Rare Beauty na získavanie peňazí a informovanosť prostredníctvom iniciatív v oblasti duševného zdravia. V apríli 2021 spustila program Mental Health 101, aby pomohla školám vzdelávať študentov o duševnom zdraví. Viem z prvej ruky, aké desivé a osamelé to môže byť, keď sa v mladosti dokážete vyrovnať s úzkosťou a depresiou sami, napísala Selena v Vyhlásenie na Instagrame . Keby som sa predtým dozvedel o svojom duševnom zdraví - o svojom stave v škole ma učili tak, ako som sa učil o iných predmetoch - moja cesta mohla vyzerať úplne inak.

Prejdite si našu galériu a prečítajte si všetky jej citáty o duševnom zdraví za tie roky.

Ak vy alebo niekto, koho poznáte, potrebuje pomoc, zavolajte na národnú horúcu linku pre krízu mládeže na čísle 1-800-448-4663.

1 zo 16

Selena Gomez vysvetľuje, prečo bolo dôležité urobiť zo vzácnej krásy „väčšiu ako make -up“

Instagram

2014-2015

Selena tajne absolvovala dvojtýždňový pobyt v odvykacom zariadení v Arizone v januári 2014. Potom, čo jej v roku 2015 diagnostikovali lupus, herečka vyšla so správou na verejnosť.

Selena dobrovoľne strávila čas v Meadows, ale nie kvôli zneužívaniu návykových látok, Selenin zástupca povedal E! Správy v tom čase. Selena neskôr vysvetlila, že sa liečila z autoimunitného ochorenia.

Diagnostikovali mi lupus a absolvoval som chemoterapiu. O tom bola vlastne moja prestávka. Mohol som dostať mozgovú príhodu, ona povedal Billboard v októbri 2015. Tak strašne som chcel povedať: „Chlapi, nemáte ani potuchy. Som na chemoterapii. Si -diery. ‘Ale hnevalo ma to, dokonca som cítil potrebu to povedať. Je strašné chodiť do reštaurácie a pozerať sa na vás celou miestnosťou, pretože viete, čo hovoria. Zamkol som sa, kým som nebol opäť sebavedomý a pohodlný.

2 zo 16

Selena Gomez je „hrdá“, keď sa dozvedela viac o diagnostike jej bipolárnej poruchy

Matt Baron/Shutterstock

2016

Selena Gomez na nej zrušila zostávajúce termíny Revival Tour v roku 2016, aby sa opäť prihlásila do liečebného centra. Speváčka sa kvôli úzkosti rozhodla vyhľadať pomoc.

Ako mnohí z vás vedia, asi pred rokom som odhalil, že mám lupus. Spevák zistil, že úzkosť, záchvaty paniky a depresia môžu byť vedľajšími účinkami lupusu, ktorý môže predstavovať ich vlastné výzvy. uviedol vo vyhlásení v tom čase. Chcem byť proaktívny a zamerať sa na udržanie svojho zdravia a šťastia a rozhodol som sa, že najlepšou cestou vpred je vziať si chvíľu voľna.

3 zo 16

Selena Gomez dáva fanúšikom prehliadku kuchyne po správach „Selena + šéfkuchár“ bola obnovená na 2. sezónu

Richard Shotwell/Invision/AP/Shutterstock

2017.

Selena sa otvorila o tom, že strávila 90 dní v rehabilitačnom zariadení v Tennessee

Nemáš predstavu, aké neuveriteľné to bolo byť so šiestimi dievčatami, ona povedal Vogue v marci 2017. Bola to jedna z najťažších vecí, ktoré som urobil, ale bola to najlepšia vec, akú som urobil.

Rozprávala sa s GQ o svojom rozhodnutí vstúpiť na rehabilitáciu. Diagnostikovali mi lupus, vysvetlila. Moja mama veľmi verejne potratila. Preto som musel svoje turné zrušiť. Potreboval som čas, aby som bol v poriadku.

4 zo 16

Priateľky Disney Channel teraz

Shutterstock

Januára 2018

Speváčka sa v januári 2018 na dva týždne dobrovoľne opäť prihlásila do odvykacieho zariadenia.

Nikdy sa nechce vrátiť tam, kde bola. Vždy chce byť proaktívna, vysvetlil to zdroj blízky speváčke Nás týždenne v tom čase. Za posledných niekoľko mesiacov toho mala veľa a chcela si vyčistiť myseľ a myslela si, že toto je spôsob, ako to urobiť.

5 zo 16

Selena Gomez sa zamýšľa nad „tlakom“, ktoré mala počas prvých dní svojej hudobnej kariéry „ukázať pokožku“

Paul Zimmerman/Shutterstock

Marca 2018

Každý, kto ma pozná, vie, že vždy začnem so svojim zdravím a svojou pohodou, uviedla speváčka Bad Liar vo svojom titulnom príbehu z marca 2018 pre Harper’s Bazaar . Mal som veľa problémov s depresiou a úzkosťou a bol som o tom veľmi hlasný, ale nie je to niečo, čo by som podľa mňa niekedy prekonal. Nenastane deň, keď by som povedal: „Tu som v pekných šatách - vyhral som!“ Myslím si, že je to bitka, ktorej budem musieť čeliť do konca života, a som v poriadku. s tým, pretože viem, že si vyberám seba pred čímkoľvek iným. Chcem sa uistiť, že som zdravý. Ak je to dobré, všetko ostatné do seba zapadne.

6 zo 16

Odhaľte všetky skryté správy nájdené v Selene Gomez

Richard Shotwell/Invision/AP/Shutterstock

November 2018

Okrem svojich problémov s duševným zdravím Selena otvorila aj svoju neistotu.

selena gomez a nick jonas

Niekedy som naozaj neistá, prechádzam zvláštnymi výkyvmi a pádmi, povedala speváčka Bad Liar Časopis Elle v tom čase. Myslím si, že je dôležité, aby dievčatá poznali silu vo všetkom, svoju identitu a dušu, ležali v sebe. A príliš veľa toho dnes tak ľahko rozdávate, od sociálnych médií po školu alebo vzťahy. A myslím si, že je to dôležité - chcem dievčatám pripomenúť, že sú úplne silné také, aké sú.

7 zo 16

Selena Gomez podala žalobu o 10 miliónov dolárov proti mobilnej hre za krádež jej podoby

Shutterstock

Január 2019

Selena sa spojila Julia Michaels za pieseň s názvom Úzkosť.

Ale všetci moji priatelia, ktorí nevedia, aké to je, aké to je / nechápu, prečo nemôžem spať celú noc, spievali dámy. Vždy som chcel byť jedným z ľudí v miestnosti, ktorí niečo hovoria a každý zdvihol ruku / Ak je vám smutno, zdvihnite ruku / Ak niekoho nenávidíte, zdvihnite ruku / Ak bojíš sa, zdvihni ruku.

8 zo 16

Selena Gomez sa otvára o svojom ideálnom mužovi a o tom, čo ju vypína

Carlos Piaggio/Shutterstock

September 2019

Minulý rok som trpel psychicky i emocionálne a nebol som schopný zostať stále spolu a spolu. Nedokázala som sa usmiať alebo udržať myšlienky tak, aby vyzerali normálne. A cítila som, že ma všetka moja bolesť a úzkosť naraz zaplavili, a bol to jeden z najstrašnejších momentov môjho života, povedala pri návšteve nemocnice McLean v Bostone. Hľadal som podporu a lekári mi dokázali dať jasnú diagnózu. V momente, keď som dostal túto informáciu, som sa skutočne cítil rovnako vystrašený a uľavený - evidentne vydesený, pretože závoj bol zdvihnutý, ale s úľavou som konečne poznal, prečo som toľko rokov trpel depresiou a úzkosťou. Nikdy som nemal úplné odpovede, vedomosti ani nič o tejto situácii. Začal som sa tomu teda postaviť čelom.
Pokračovala, rozprával som sa s mnohými ľuďmi, ktorí trpeli rovnakými vecami. Veľa som o tom čítal a bolo to niečo, čo sa toho ujalo a veľmi ma to zaujalo, dodala speváčka Bad Liar. Stretol som sa s niektorými najväčšími lekármi a stretol som sa so špecialistami a mám to šťastie, že môžem spolupracovať s niektorými z najlepších lekárov a psychiatrov a úžasnými ľuďmi, ktorí mi pomáhajú osobne ma sprevádzať na mojej ceste. Aj keď to neznamená, že to všetko zmizlo, ale môžem povedať, že po roku veľa intenzívnej práce som šťastnejší, som zdravší a emócie a myšlienky ovládam viac ako ja. Bol som niekedy, takže som za to veľmi rád.

9 zo 16

Selena gomez hasn

S láskavým dovolením Puma.com/MEGA

Apríl 2020

Pri chatovaní s Miley Cyrus v epizóde jej Instagram Live show Bright Minded , Selena odhalila svoju diagnózu bipolárnej poruchy.

Nedávno som išiel do jednej z najlepších psychiatrických liečební - McLean Hospital - a diskutoval som o tom, že po rokoch, keď som prešiel mnohými rôznymi vecami, som si uvedomil, že som bipolárny a tak, keď som sa dozvedel viac informácií, skutočne pomáha mi. Nebojí ma to, keď to viem a myslím si, že ľudia sa toho boja, povedala. Keď som konečne povedal, čo chcem povedať, chcel som o tom vedieť všetko a zbavilo ma to strachu.

Pokračovala: Keď som bol mladší, bál som sa búrok a moja mama mi kúpila všetky tieto rôzne knihy o búrkach, a preto povedala: „Čím viac sa v tomto budete vzdelávať, tým viac sa nebudete báť“ a úplne to fungovalo, a to je niečo, čo mi pomáha vo veľkom.

10 zo 16

WE Day California, Prílety, Los Angeles, USA - 19. apríla 2018

Chelsea Lauren/Shutterstock

September 2020

Speváčka vysvetlila, prečo je hrdá na to, že sa dozvedela viac o svojej diagnostike bipolárnej poruchy.

Vždy som mala toľko rôznych emócií a nevedela som, ako ich celkom dobre ovládať, povedala Selena Zlákať Vydanie z októbra 2020. Bolo to komplikované. Ale myslím si, že som rád, že to chápem. Keď som sa dozvedel viac o tom, kto som, bol som hrdý. Cítil som sa tiež príjemne, keď som vedel, že nie som sám, a že sa cez to dostanem. Takže pre to budem vždy zanietený. Je to niečo, o čom budem naďalej hovoriť.

11 zo 16

Odhaľte všetky skryté správy nájdené v Selene Gomez

John Salangsang/Shutterstock

Október 2020

Ja sama som, viete, zdieľala svoj príbeh o svojej ceste za duševným zdravím a príliš veľa čítam, myslím si, o tom, ako hlboko je táto krajina mentálne postihnutá, povedala Selena. počas rozhovoru s podpredsedom Kamala Harris . Vie sa mi veľa snov o tom, že vytvorím miesta, kam by ľudia mohli chodiť. Myslím, že je tu časť mňa, ktorá si želá, aby sme mali nejaké miesto, ktoré by vyzeralo ako, dobre, možno potrebuješ pomoc.

Pokračovala, Viete, malo by to byť niečo, čo by ľudia mohli pochopiť a rozobrať, pretože skutočne viem, že toto je niečo, čo je pre mňa dôležité a dôležité.

Čína anne mcclain kedysi a dnes

12 zo 16

Selena Gomez hovorí o sociálnych médiách Body Shamers

Jordan Strauss/Invision/AP/Shutterstock

November 2020

Pre mňa som sa musel vzdať sociálnych médií ... aby som prešiel týmito obdobiami, keď by som [nepoužíval svoje účty], odhalila v rozhovore s Newsette . Ale rozhneval som sa natoľko, že môj príbeh bol skrútený do toľkých rôznych vecí. Prvýkrát, čo som [znova] uverejnil príspevok, som si povedal: „Tvrdím svoj vlastný príbeh, takže ak ho odo mňa nepočujete, nie je to pravda. Išiel som požiadať o pomoc? Áno, urobil som. Ale nehanbím sa. Cítim sa lepšie a mám pocit, že teraz môžem porozumieť mnohým veciam. '

Pokračovala, myslím, že to bol môj moment, keď som vedel, že [nikto] mi môj príbeh vezme. A skutočne verím, že som urobil kruh, ak chcete, aby médiá vyzerali ako tie, ak si robia srandu z niekoho, kto má problémy s duševným zdravím.

13 zo 16

kto chodil s cameron boyce
Odhaľte všetky skryté správy nájdené v Selene Gomez

Anthony Harvey/Shutterstock

December 2020

Rozhodne som už mnoho rokov majsterkou v oblasti duševného zdravia a hovorím veľmi otvorene o svojich skúsenostiach People Magazine . Dôvod, prečo to robím, je, aby ľudia pochopili, že nie sú sami.

14 zo 16

Selena-gomez-duševné zdravie

Instagram

Selena prehovorila v Teen Vogue V decembri na summite 2020 sme hovorili o otvorenosti ohľadom jej duševného zdravia.

Myslím si, že je to menej desivé, keď o tom hovoríte. Takže to je pocit slobody, ktorý som získal, keď som to urobil, povedala. Myslím, že som mal chvíľu, keď som sa cítil inak. Napríklad: „Prečo reagujem takto? Prečo sa cítim tak ako ja a nikto iný? ‘A musel som na to prísť. Nechcel som len zostať na tomto mieste zmätku.

Pokračovala: Moja cesta osobne bola o mojom načasovaní; keď som mal pocit, že to funguje, vtedy som sa zrazu stal tak posadnutý uistením sa, že každý, koho poznám, pochopí, že zdieľanie vašich emócií [bolo] skvelé ... Ako som obrovský zástanca terapie. Ako sa cítim, že existujú podporné skupiny pre všetkých, a je to v poriadku ... neexistuje spôsob, akým by sa ľudia necítili určitým spôsobom, bez ohľadu na to, či na to prichádzajú sami alebo nie, všetci sa navzájom potrebujeme.

15 zo 16

Blond babe! Každá fotka Seleny Gomez, ktorá predvádza svoj platinový vzhľad

Broadimage/Shutterstock

Júna 2021

Pri pohľade späť na jej najikonickejšiu módu vyzerá v priebehu rokov s Vogue “Vysvetlila Selena, so svojou váhou veľa kolíšem a dodala, že uvedomenie si, že už nemusím mať taký 19-ročný tvar tela, pretože nie som, jej za tie roky skutočne pomohlo.

V samostatnom rozhovore s Vogue Austrália , herečka úprimne prediskutovala svoju cestu duševného zdravia a prečo sa rozhodla využiť svoju platformu na to, aby sa vyjadrila. Myslím si, že predtým ako celebrita bolo: „Nehovorte určité veci.“ Ľudia sa pýtajú: „Kto si? Si len spevák, “povedala. Hovoril som si: „Máš pravdu. To som ja. Ale aj na tomto mi veľmi záleží. ‘Možno nepoznám vstupy a výstupy, ale neprestanem.

16 zo 16

Selena Gomez v priebehu rokov: Bývalá hviezda Disney Channel

Globálny občan/Shutterstock

Augusta 2021

Môj lupus, transplantácia obličky, chemoterapia, duševná choroba, prechádzanie verejnými zlomeninami srdca - to boli všetky veci, ktoré ma úprimne mali stiahnuť, povedala Selena. Ona časopis. Zakaždým, keď som niečím prešiel, povedal som si: „Čo iné? Čo ešte budem musieť riešiť? ‘

Herečka vysvetlila, že myšlienka, že môže pomáhať ľuďom, ma skutočne držala v chode. Selena dodala: Mohlo by nastať obdobie, keď by som nebol dostatočne silný a urobil by niečo, čím by som si ublížil.