Pamätáte si, keď táto kráľovská princezná mala rasistickú brošňu, aby sa prvýkrát stretla s Meghan Markle?

Pamätáte si, keď si princezná Michal z Kenta obliekla rasistickú brošňu, aby sa prvýkrát stretla s Meghan Markle?

V decembri 2017 bola princezná Michael z Kentu - manželka princa Michaela z Kentu, kráľovnej Alžbety II. A bratranca apossovcov, spozorovaná na rasovo útočnej brošni na kabáte, keď prichádzala do paláca na každoročný vianočný obed kráľovnej a apossov.

Táto udalosť bola pre Markle & aposs prvýkrát na štedrovečernom obede, ktorý usporiadala kráľovná, a stalo sa tiež jej prvým stretnutím s niektorými členmi kráľovskej rodiny vrátane princeznej Michaely.Pozorní nasledovníci si všimli brošňu, ktorú mala na sebe princezná Michael, a na sociálnych sieťach vyzvali kráľovskú, aby ju nosila na obed.

Hmmm, hodiny to mal niekto iný? notoricky známa rasistická princezná michael kent nosí brošňu Moor pri obede s Meghan Markle, jednou Twitter používateľ poznamenal v tom čase.

Blackamoor, štýl brošne, ktorú mala na sebe, historicky zobrazuje afrických ľudí ako exotické postavy a fetuje otroctvo. Všeobecne sa to považuje za urážlivé, CNN vysvetlil.

Brošňa bola darčekom a už mnohokrát sa nosila. Princeznú Michael je veľmi ľúto a trápi ju, že to spôsobilo priestupok, uviedol jej zástupca vo vyhlásení nasledujúcom po kontroverzii.

Rozhodnutie princeznej Michaely nosiť brošňu prišlo súčasne s angažovaním Markle & aposs u princa Harryho, čo prinieslo diskusie o rasizme a klasizme v britskej vysokej spoločnosti. Americká herečka sa v tom čase mala stať prvou biracialistkou, ktorá sa stala členom kráľovskej rodiny Spojeného kráľovstva.

Bývalý šéfkuchár britskej kráľovskej rodiny, Darren McGrad, tweetoval že rozhodnutie princeznej Michaely nosiť brošňu bolo otrasným prejavom neúcty a žiarlivosti.

Princezná sa údajne zaviazala, že brošňu už nikdy nebude nosiť.

Avšak nosenie problematickej brošne nebolo prvou kontroverznou udalosťou princeznej Michaely a apossov týkajúcej sa rasy. V roku 2004 údajne povedala skupine afroamerických stravníkov v newyorskej reštaurácii, aby sa „vrátili späť do kolónií“ po tom, čo sa sťažovala, že sú hluční.