Skutočná strašidelná bábika Annabelle utiekla ... alebo áno?

Rok 2020 zašiel oficiálne príliš ďaleko: Skutočná, údajne strašidelná bábika The Annabelle franšíza hororových filmov je založená na tom, že zrejme unikla zadržaniu ...

... alebo má?

V piatok (14. augusta) sa predstavy používateľov sociálnych médií zmocnili, keď sa po internete rozšírila fáma, že neslávne známa démonická bábika Annabelle - údajne strašidelná bábika Raggedy Ann sa v posledných rokoch preslávila vďaka filmárovi Jamesovi Wanovi a apossovi Zaklínač franšíza - unikla okultnému múzeu Warren & aposs v Connecticute, kde bolo od 70. rokov 20. storočia umiestnené v zapečatenej sklenenej vitríne.Virálna povesť sa rozšírila po tom, čo niekto aktualizoval stránku Annabelle Wikipedia s odstráneným tvrdením, že bábika je na úteku.

Ako sa však ukazuje, údajne strašidelný útek bábiky a apossov bol iba podvodom v sociálnych sieťach.

Tiež to prispieva k zmätku? An zjavný nesprávny preklad v čínskych médiách zahŕňajúci nedávny rozhovor s britskou herečkou Annabelle Wallisovou, ktorá zhodou okolností účinkovala v horore z roku 2014 Annabelle .

Podľa Newsweek , Annabelle zjavne nebola a nebola umiestnená v ikonickej okultnej galérii Eda a Lorraine Warrenových a apossovcov (ktorá bola nachádza sa v obytnom dome paranormálnych vyšetrovateľov ) na chvíľu, po odstavení múzea v roku 2018 „z dôvodu porušenia územného plánu“.

O bábike, ako aj o ďalších „strašidelných“ artefaktoch sa v súčasnosti predpokladá, že sú v držbe (nie je to určené), Warrenovho zaťa Tonyho Speru, ktorý vedie New England Society for Psychic Research. (Avšak, to je je možné, že Spera môže držať predmety v zatvorené múzeum zatiaľ čo hľadá nové miesto.)

Bábika Annabelle bola hlavnou hviezdou troch Čarovanie vesmírne filmy: spomínaný film z roku 2014, 2017 a aposs Annabelle: Stvorenie a 2019 & aposs Annabelle sa vracia domov . Nový Čarovanie film s názvom Zaklínadlo: Diabol ma k tomu prinútil , je uvedený do kín v roku 2021 po tom, čo bol zatlačený späť kvôli COVID-19, aj keď nie je známe, či sa démonická bábika objaví vo filme.

Nižšie si pozrite veselé reakcie na bábiku Annabelle a „útek“.

Ed zomrel vo veku 79 rokov v auguste 2006. Lorraine zomrela vo veku 92 rokov v apríli 2019.