Lana Del Rey reaguje na odpor po zatienení Ariany Grande a Camily Cabello

Lana Del Rey reaguje po tom, čo sa dostala pod paľbu za zdanlivé zatienenie Ariany Grande, Camily Cabello a ďalších

Shutterstock (3)

Spevák Kráľovská vlna vo štvrtok 21. mája vstúpila na sociálne siete a reagovala na kritikov, ktorí ju udreli a obvinili z toho, že je rasistkou a glamorizuje týranie svojou hudbou potom, čo zdanlivo zatienila umelkyne ako Ariana Grande , Camila Cabello a ďalšie v príspevku na Instagrame.

Pre tých, ktorým to chýbalo, sa celá situácia začala potom, ako speváčka skupiny Young & Beautiful zverejnila a dlhá poznámka spochybňujúca kultúru na sociálnych médiách, kde zavolala Arianu, Camila, Beyoncé , Nicki Minaj , Doja Kat , Cardi B. a Kehlani za to, že ste udreli číslo jedna s piesňami o tom, že ste sexi, bez oblečenia, kráľovi, podvádzate atď., predtým, ako jej vysvetlíte, že je už dosť spisovateľov a alt speváčok.Pri všetkých témach, ktoré majú ženy konečne dovolené skúmať, chcem len povedať za posledných desať rokov. Myslím si, že je žalostné, že moje malé lyrické skúmanie podrobne opisujúce moje niekedy submisívne alebo pasívne roly v mojich vzťahoch často núti ľudí tvrdiť, že som si stanovil ženy. späť stovky rokov, napísal 34-ročný. Jasné, nie som feministka - ale vo feminizme musí byť miesto pre ženy, ktoré vyzerajú a správajú sa ako ja - typ ženy, ktorá hovorí nie, ale muži počujú áno. Typ žien, ktoré sú nemilosrdne kritizované za to, že sú ich autentickým, jemným ja, typ žien, ktorým sú vlastné príbehy a hlasy odobraté silnejšími ženami alebo mužmi, ktorí ženy nenávidia.

Prirodzene, ľudia mali o jej príspevku veľa čo povedať a ľudia rýchlo začali reagovať vážnou kritikou a odporom online. Niektorí čudoval sa prečo vo svojom príspevku na Instagrame pomenovala takmer všetky farebné ženy. Potom, čo to pochopila, Lana reagovala v sekcii komentárov k svojmu príspevku.

Aby bolo jasné, pretože viem, že milujete veci prekrúcať. Kráľ milujem týchto spevákov a poznám ich. Preto som ich spomenul. Tiež by som chcel mať istú slobodu prejavu bez posudzovania hystérie. Nech sa páči, napísala. Potom dodala: Takže ak sa chcete pokúsiť vytvoriť z toho kosť, ako by ste vždy boli mojím hosťom, nič to nemení na fakte, že som nemal rovnakú príležitosť vyjadriť to, čo som vyjadriť chcel. bez toho, aby ste boli úplne zdecimovaní a ak chcete povedať, že to súvisí s rasou, je to váš názor, ale nie o tom som hovoril.

V samostatnom komentári Lana pokračovala: „Je smutné rozoberať problém WOC, keď hovorím o svojich obľúbených spevákoch. Doslova som mohol povedať ktokoľvek, ale vybral som si svojich obľúbených kráľovských ľudí. A to je problém dnešnej spoločnosti, nie všetko je o tom, ako by ste chceli. Je to presne pointa môjho príspevku - existujú určité ženy, ktoré kultúra nechce mať hlas, ktorý nemusí mať nič spoločné s rasou, neviem, s čím súvisí. Už ma to nezaujíma, ale nikdy nikdy, brácho - nazývaj ma rasistom, pretože to sú býci ** t.

Na záver uviedla: A moja posledná a posledná poznámka ku všetkému - keď som povedal, že ľudia, ktorí sa na mňa podobajú - mal som na mysli ľudí, ktorí nevyzerajú silne alebo nevyhnutne múdro alebo sa im to páči, a podobne. Ide o obhajovanie jemnejšia osobnosť, nie pre bielu ženu.

Speváčky, ktoré Lana vo svojom príspevku pomenovala, sa ešte musia verejne vyjadriť k vyhláseniu na Instagrame, ale Doja Cat zanechala komentár s textom „Gang potopil toho dunkera“.