Od „LDN“ po „Lost My Mind“: Každá pieseň Lily Allen v histórii, od najhoršieho po najlepší

Hojdací tréneri, plesové šaty a veľa apostudov, Lily Allen prenikol na scénu v roku 2006 po prvom získaní pozornosti vďaka ukážkam zverejneným na malom webe s názvom MySpace. Jej status stúpajúcej hviezdy sa upevnil, keď sa jej debutový singel, slnečná ostro skáskovaná hymna ska-popu „Smile“, stala hitom č. 1 vo Veľkej Británii a získala nominácie na ceny Grammy aj Brit Awards.

Po viac ako desiatich rokoch od svojho debutu, vďaka prestávkam a bulvárnym drámam a trom - čoskoro štyrom - albumom, zostáva odvážna britská speváčka a skladateľka popovou súčasťou vďaka arzenálu chytľavých melódií, ktoré sa rozprestierajú po celej kariére, a ovplyvňujú rôzne žánre od reggae. elektropop na špinu - a jej neúnavné ospravedlnenie je obrovské.

V piatok 8. júna sa popová hviezda vráti so svojím očakávaným štvrtým štúdiovým albumom, ktorý má príznačný názov Bez hanby . V rámci prípravy na túto novú éru sme prešli českou diskografiou Allen & aposs, aby sme vám priniesli konečné poradie piesní od Lily Allen & aposs ... od najhoršieho po najlepšie.kedy vyjdú potomkovia na netflixe
 • 53

  „Cheryl Tweedy“ ( V poriadku, stále )

  Táto strana z debutového albumu Allen & Aposs bola piesňou, ktorá odštartovala popovú hviezdu a trpký desaťročný konflikt s titulnou témou tracku a aposs, speváčky Girls Aloud Cheryl Cole - rodenej Tweedy. Škoda, že hovädzie mäso nestálo za to: stredná temperamentná trip-hopová dráha je dosť chromá.

 • 52

  „Prázdny výraz“ ( V poriadku, stále )

  Bonusová skladba z V poriadku, stále éry, je tento bez výrazu, ako naznačuje názov.

 • 51

  „Nan si kupujúcim okien“ ( V poriadku, stále )

  Áno, tento riff na 50 Cent & aposs 2005 „Window Shopper“ obsahuje niekoľko úškrnovo pôsobiacich riadkov o penny seniorovi („Vchádzam do vašej kuchyne, všetko a aposs dostal nálepku / Vy ste robili vianočné nákupy a my sme až v apríli“ ), ale naozaj by ste si to zapamätali, keby to nebolo & apost na tomto zozname?

 • päťdesiat

  „Pokiaľ som ťa dostal“ ( Sheezus )

  Táto pochutina s príchuťou Cajun sa môže pochváliť a úžasne osobné pozadie ale trpí nemiestnou výrobou.

 • 49

  „On“ ( Nie je to mnou, ale Tebou )

  Popová hviezda o tom filozofuje na náboženskej ideológii To nie je ja, to ja strihať. Allen & aposs, bohužiaľ, nepochybne zaujímavé úvahy o správnom verzus zlý a slepom uctievaní vymyjú surfovacími synťákmi, ktorí nezachytávajú pôsobivý text piesne a aposs.

 • 48

  „Život pre mňa“ ( Sheezus )

  Tento ľahký, vzdušný, tropický džem o navigácii v kríze pred stredným vekom sa zastavuje kvôli produkcii v štýle upírskeho víkendu, ktorá znie asi štyri roky zastarane.

 • 47

  'Absolútne nič' ( V poriadku, stále )

  Ďalšia b-strana od debutu speváka a apossa, táto, a predstavuje neškodnú stopu novej vlny.

 • 46

  „Fag Hag“ ( Nie je to mnou, ale Tebou )

  Aj keď nie je apostabilná ani zďaleka, povedzme Katy Perry a „Ur So Gay“ na Problematic Scale, táto bonusová skladba so nešťastným názvom je stereotypne ladená, bez obsahu a preskočiteľné popové ódy na gay BFF.

 • Štyri, päť

  'Koho miluješ?' ( Sheezus )

  Allen bojuje s odporom voči rodine v súvislosti s hmlistou bonusovou skladbou „Who Do You Love?“, Ktorej, bohužiaľ, chýba ostrosť „Back to the Start“.

 • 44

  „Nikdy sa nestane“ ( Nie je to mnou, ale Tebou )

  Electro-pop polka? Samozrejme. Bohužiaľ, sýrová produkcia sa úplne nezhoduje s jedovatými textami Allen & Aposs.

 • 43

  'Zatvor oči' ( Sheezus )

  Táto trblietavá, víriaca a ladená sex-popová melódia z 80. rokov by bola zábavnejšia, ak by nebola apostačujúca pre superčierne texty („Ja a Beyonce / Baby, povedz moje meno“).

 • 42

  'Strieborná lyžica' ( Sheezus )

  Táto trochu tónovo hluchá stopa vedie k tomu, že sa Allen opiera o svoju nóbl privilegovanú výchovu, za ktorú sa neospravedlňuje.

 • 41

  „Nebol tam“ ( Nie je to mnou, ale Tebou )

  Za podpory džezového, škrabavého vintage gramofónu by mala pieseň o náprave so svojím neprítomným otcom zanechať skôr trvalý dojem ako ona.

 • 40

  „Nedržať sa ničoho“ ( Sheezus )

  Popová hviezda skúša jazzový piano-rock na tejto nezabudnuteľnej strane b zo strachu zo záväzku.

 • 39

  „S pozdravom“ ( Sheezus )

  Toto Sheezus strih je sarkastický flip na vlasy proti vapidnej kultúre celebrít z čias sociálnych médií, ktorý je trochu zlý, trochu neskoro, ale stále má trochu punc.

 • 38

  „Mohol by som povedať“ ( Nie je to mnou, ale Tebou )

  Drobné texty a trochu emocionálna vokálna prednes držia tento neónový odtieň novej vlny zaseknutý tak tvrdo, ako by mal.

 • 37

  „Mizerný bez tvojej lásky“ ( Sheezus )

  „Miserable Without Your Love“, vynikajúci syntetický výrez o závislosti a príliš ľudskej potrebe spoločenského potvrdenia, znie ako niečo, na čo by sa bez problémov vošlo To nie je ja, to ja .

 • 36

  „Čínština“ ( Nie je to mnou, ale Tebou )

  Allen si užíva ležérny deň so svojím milencom na tomto sladkom, ale neprehliadnuteľnom syntetickom a popovom prequeli k filmu „Littlest Things“.

 • 35

  „U Killed It“ ( V poriadku, stále )

  Allenove hračky s jej milenkou a emóciami aposs na tejto zubatej bočnej strane s hranami a 90. rokmi.

 • 3. 4

  „Kábulské sračky“ ( Nie je to mnou, ale Tebou )

  Krútiace sa syntetizátory a hnacie techno rytmy pozdvihujú túto rozvášnenú, politicky nabitú a prekvapivo silnú bonusovú skladbu.

 • 33

  „Hanba za teba“ ( V poriadku, stále )

  Ako funky bublina a pop elektroniky, Allen je na tomto vlhkom, chlpatom flip-off s bývalým priateľom, ktorý jej umožňoval prekĺzavať medzi prstami, ostrým jazykom ako nikdy predtým.

 • 32

  „Tri“ ( Bez hanby )

  Allen ťahá za srdcia „Tri“, sladkej balady spievanej z pohľadu popovej hviezdy a mladých dcér. Táto pieseň stavia Allen & Aposs rozprávačské schopnosti do centra pozornosti a bez ohľadu na to, či ste mamou alebo nie, pri počúvaní tejto knihy sa nepochybne budete cítiť rovnako previnilo ako ktorýkoľvek rodič, ktorý musí často opustiť svoje deti kvôli práci.

 • 31

  „Air Balloon“ ( Sheezus )

  Balíček s nezmyselnými nezmyselnými textami o Elvisovi a Kurtovi Cobainovi a opiciach utekajúcich zo zoologickej záhrady, je tento žuvačik nezabudnuteľný pre svoju zipsovú energiu, nie pre sociálny komentár.

 • 30

  „Späť na začiatok“ ( Nie je to mnou, ale Tebou )

  Tento výbušný elektropopový banger má emotívny punc. Allen zjemnila hranu svojej ochrannej známky a ospravedlnila sa svojej sestre za toxický dlhoročný spor, za ktorý zrelo preberá zodpovednosť.

 • 29

  „Nie veľké“ ( V poriadku, stále )

  Na tomto reggae poháňanom zložení bývalého priateľa „odpadu v posteli“ záleží. Je to & aposs brutálna zábava a je príkladom ochoty Allena & aposs ísť tam .

 • 28

  „Natočte krk“ ( Sheezus )

  Spevák sa na tejto slušnej elektro-popovej skladbe ponorí do nepríjemného gumáča s jednoduchou správou: pozor na svoj sakramentsky biznis.

 • 27

  „Vezmite si, čo užijete“ ( V poriadku, stále )

  Táto surfujúca, groovy nová vlna sa vydala V poriadku, stále isn & apost je jedným z najpamätnejších Allenov & apossovcov, ale neznepokojený umelec si pomocou bitevného lyrického komentára vytvára silný prípad proti nevyžiadaným radám a frázam.

 • 26

  „Alfie“ ( V poriadku, stále )

  Zvuková ukážka filmu Sandie Shaw a aposs z roku 1967, ktorý získal ocenenie „Puppet on a String“ ocenené Eurovíziou, odštartuje túto šialenú ódu na mladšieho brata Allena a Apossa ukameňovaného, ​​titulárneho Alfieho (áno, že Alfie Allen z Hra o tróny ). Je to úplne bizarné - a môžeme & apost pomôcť, ale divíme sa, ako Alfie dostal pieseň, keď vyšla v roku 2006 -, ale je dostatočne chytľavá a hlúpa na to, aby si získala miesto medzi najzaujímavejšími singlami Allen & aposs, aj keď bola čudne umiestnená ako bližšia V poriadku, stále .

 • 25

  „Sheezus“ ( Sheezus )

  Titulná skladba z albumu Allen & Aposs 2014, „Sheezus“ je stredne tematická meta-hip-hopová hymna, ktorá slúži ako úmyselný popový manifest („Som znovuzrodený / Teraz pobež a povedz všetkým svojim priateľom / Príď a pripoj sa nám, odovzdajte sa mi / som váš vodca, dovoľte mi, aby som bol sheezus “) s niekoľkými nakoniec zmätenými feministickými správami. (Skutočnosť, že Allen spomína svoje obdobie trikrát, je však dosť radikálna.)

 • 24

  'Môj priateľ' ( V poriadku, stále )

  Plynulé reggae zvukové prostredie vytvára bez námahy chladné vzájomné porovnanie medzi Allenovým a apossovým ligotajúcim sa, jedom potiahnutým diatribe proti priateľke s dvoma tvárami a produkciou piesňovej a hojdacej siete. (Je to niečo, čo by Nijaké pochybnosti nemuseli zaznamenať, keby bola Gwen len trochu štipľavá.)

 • 2. 3

  „Zaujmite moje miesto“ ( Sheezus )

  Elektrická balada, ktorá strhne srdce a zaznamenáva emočný stav Allena a Apossa po potrate v roku 2008, je pieseň „Take My Place“, ktorá je jedným z najintímnejších a najpútavejších hlbokých spevov speváka.

 • 22

  „Trigger Bang“ Giggs ( Bez hanby )

  Allen sa ťažko nakláňa do svojej spriaznenosti s hip-hopom na singli Bez hanby , ktorý predstavuje umelca a skutočného priateľa z Londýna, rappera Giggsa. Zatiaľ čo produkcia v strednom tempe hrá pomerne štandardne - možno dokonca vzkriesi ducha Kala -era M.I.A. - popová hviezda absolútne žiari veršami, keď spieva o toxickej straníckej kultúre a zodpovednosti.

 • dvadsaťjeden

  'Pán. Modrá obloha' ( V poriadku, stále )

  Allen je úžasne energický a temperamentný na tejto slnečno-psychedelickej obálke Electric Light Orchestra a umeleckého rockového hitu Aposs z roku 1978, „Mr. Modrá obloha.'

 • dvadsať

  „URL Badman“ ( Sheezus )

  Vďaka náznakom štipľavého vtipu, vďaka ktorým bol album „Alfie“ taký vynikajúci na debutovom albume Allen & aposs, V poriadku, stále „URL Badman“ je úžasne brutálnym zastavením šírenia hudobnej kultúry, kritikov sociálnych médií a misogynie, ktorá v mediálnom priemysle zúri. Okrem toho obsahuje túto štipľavú a geniálnu lyriku: „Dievčatá sa mi príliš nepáčia, sú dosť hlúpe / Ak samozrejme nechcú hrať s mojou vôľou.“

 • 19

  'V piatok večer' ( V poriadku, stále )

  Popová hviezda sa kolíše s hrotom ihličkového kameňa dláždeného na tomto pochmúrnom elektro-ska hybride, ktorý zachytáva rozmazanie večierkov - a vzrušenie z hecovania vyhadzovača - vo vašich 20-tich rokoch.

 • 18

  „Všetko je úžasné“ ( V poriadku, stále )

  Allen spieva o nevyhnutných dôsledkoch našich rozbitých systémov - vládnych, finančných, kultúrnych a iných - na vrchole groovového pop-beatu 60. rokov s názvom „Everything & aposs Just Wonderful“, spoločenským komentárom s ostrými hranami, ktorý platí najmä pre mileniálov, ktorí počúvajú v roku 2018. It & aposs katarzné, svojím spôsobom, podriadiť sa popovej hviezde a apossovským úzkostiam, aj keď neponúka apostabilné riešenie pre svoje existenčné trápenie - „to & aposs presne tak, ako sa cookie rozpadá“.

 • 17

  'Náš čas' ( Sheezus )

  „Náš čas“, ktorý je nastavený na príjemný syntetizátorový pop, je príjemná, príbuzná óda, ktorá sa uvoľní s priateľmi.

 • 16

  'Knock' Em Out '( V poriadku, stále )

  Ďalšia drzá ska-popová melódia debutu Allena & Apossa, popová hviezda znie pripravená na šrot v klube na tejto nezabudnuteľnej skladbe o vytrvalých chlapcoch, ktorí jednoducho môžu & apost mať nápovedu, nech je to zrejmé.

 • pätnásť

  „Vyššie“ ( Bez hanby )

  Moody R&B zachytáva a víri okolo Allenovho a apossského éterického vokálu na tejto pomaly horiacej alt-popovej stope Bez hanby , ktorá tlmí umelcovo horkosladké odhodlanie, keď spieva o zrade vo vzťahu. Tam, kde sa kedysi mohla biť, vidí táto Allen, ako nosí na rukáve svoje zlomené srdce, a je to osviežujúce.

 • 14

  „Bass Like Home“ ( Sheezus )

  Allen sa na túto neoficiálnu hymnu majstrovstiev sveta 2014 chystá na plný plyn a domácu divu apos90s. Je to jednoducho božské.

 • 13

  „Fuck You“ ( Nie je to mnou, ale Tebou )

  Táto protestujúca hymna proti Georgeovi W. Bushovi a bigotným hrám s blikajúcim klavírnym riffom je sviežim tanečným popom pred háčikom, keď náhle exploduje v milión veselých malých prostredníkov mávajúcich vzduchom.

 • 12

  'Šaliem' ( Bez hanby )

  Allen odhaľuje svoje neistoty v súvislosti s týmto ľahkým tropickým alt-pop bopom, ktorý obsahuje fuzzy produkciu v štýle PC Music.

 • jedenásť

  'Tazko tuto' ( Sheezus )

  Allen & aposs, veľká, kontroverzná comebacková scéna z roku 2013, možno nebola veľkým feministickým vyhlásením, ktoré zamýšľala, ale po takmer päťročnej odmlke hip-popový banger ponúkol vítanú pripomienku popovej hviezdy a aposs hrýzajúceho vtipu a schopnosti rozhýbať bank.

 • 10

  „Kto by to bol poznal“ ( Nie je to mnou, ale Tebou )

  Popová hviezda je na vrchole svojej hry na poslednom singli zo svojho druhého albumu. 'Who & aposd Have Known', ktorý interpoluje Take That & aposs 'Shine' a bol vzorkovaný v T-Pain & aposs 2011 smeč '5 O & aposClock', je mihotavá R & B-pop uspávanka, ktorá obsahuje vokály Allen & aposs v ich najteplejšej a najtajnejšej podobe.

 • 9

  „LDN“ ( V poriadku, stále )

  Tento slnečný tropický slobodný pár, ktorý je sarkastickou ódou do reči o realite mestského života, spája veselú melódiu so štipľavými pozorovaniami s ostrými zubami, čo z neho robí kľúčovú súčasť diskografie Allen & aposs.

 • 8

  „Najmenšie veci“ ( V poriadku, stále )

  Jedna z najlepších popových hviezd, „Littlest Things“, považuje Brita za nežného rapujúceho o optimistických a ľahkých začiatkoch vzťahu, ktorý sa odvtedy zhoršil. Očarujúci melodický spev Allen & aposs je plný bolesti a ľútosti, čo je v ostrom kontraste s jej sarkastickejšími, bratty melódiami, ale emocionálna poctivosť ponúka vítaný pohľad do duše speváka a apossa.

 • 7

  „L8 CMMR“ ( Sheezus )

  Allen sa veselo ponára do láskyplnej popovej peny na tejto chipperovej óde na svojho manžela. Elektro-popová produkcia nie je nevyhnutne zjavná, ale je ťažké sa nenechať chytiť radosťou. (Navyše je to skutočne chytľavé.)

 • 6

  „Všetci sú na tom“ ( Nie je to mnou, ale Tebou )

  Allen je agresívna elektropopová melódia o pokrytectve a senzáciechtivosti okolo drogovej kultúry (rekreačnej aj lekárskej), ktorá je neutíchajúca v otázkach, aké by mali byť.

 • 5

  'Tam kde to len my poznáme' ( Sheezus )

  Allen je na tomto gossamerovom, emocionálne nabitom obale hitu Keane & aposs z roku 2004 úplne očarujúci a zničujúci. Riedka, trblietavá produkcia a srdečné texty vyťahujú zo speváčky, ktorá je transcendentná, keď produkcia odchádza a preteká medzi jemným a silným a jej hlasový prejav plynie, niečo neuveriteľne zvláštne.

 • 4

  „22“ ( Nie je to mnou, ale Tebou )

  Toto plynulé, príliš príbuzné kabaretno-popové skúmanie vekovej úzkosti vedie k tomu, že Allen vytvára „smutný, ale pravdivý“ príbeh vyhorenia z konca 20. rokov s feministickou optikou. O tom, či je alebo nie je introspektívny alebo iba pozorovací, sa bude diskutovať, ale v názore Allen & aposs, ktorý naznačuje prvé, existuje určité unavené presvedčenie.

 • 3

  'Nefér' ( Nie je to mnou, ale Tebou )

  Jazdenie tanečného popu sa neočakávane zrúti do krajiny honky-tonk na tomto usilovnom zastavení šírenia Good Guya, ktorý je v posteli zlý a aposs (womp womp), a vytvára jeden z najprekvapivejšie nezabudnuteľných - a lahodne NSFW - singlov Allen & aposs.

 • dva

  „Úsmev“ ( V poriadku, stále )

  Pri tomto prestupe umelca z éry MySpace je Allen & Aposs sladký, ligotavý hlas o to viac rezný, keď & Aposs ostro skláňa svoju hlúpu ex za to, že „ide o dievča vedľa“. Film „Smile“, ktorý je nastavený na malátny reggae, je letnou hymnou rozpadu, ktorá ukončí všetky ostatné - o viac ako desať rokov neskôr zostáva živým svedectvom ostrého lyrického prejavu Allena a Apossa.

 • 1

  'Strach' ( Nie je to mnou, ale Tebou )

  Táto značka Allen & Aposs 2009 na synth-pop rebranding, táto cukríkom potiahnutá tanečná hymna Greg Kurstin proti materializmu a nevýhody slávy nasávajúce dušu zostávajú jedným z najlepších a najprudších snáh umelca i apossa, hudobne i textovo. Je to „Material Girl“ 2.0, ale s väčším cieľom. Je & všetko, čo by skladba od Lily Allen mala byť: nečakaná, vtipná, politická a sakra chytľavá.