Má film „Ant-Man and the Wasp“ scénu po kredite?

Čuduj sa fanúšikovia, ktorí sa idú pozrieť Ant-Man and the Wasp tento víkend by vás mohlo zaujímať: Obsahuje film nejaké scény po kredite? A ak áno, majú s tým nejaké spojenie Avengers: Infinity War ?

Naozaj, Ant-Man and the Wasp nemá jednu, ale dve scény po zápočte - jednu, ktorá sa odohráva v polovici úveru, a druhú, ktorá sa odohráva po záverečných hodoch kreditu.

** SPOILERY NIŽŠIE ***Prvá scéna konečne ponúka divákom spojenie medzi udalosťami z Ant-Man and the Wasp a Thanosovo desivé hromadné utratenie na konci roku 2006 Avengers: Infinity War .

V klipe sú Hank Pym, Hope a Janet van Dyne videní zhromaždení so Scottom Langom na vrchole budovy mesta, kde testujú nový miniatúrny kvantový tunel v snahe získať liečivú kvantovú energiu. Scott, oblečený v obleku Ant-Mana, je poslaný do kvantovej ríše a úspešne získava energiu, ale rovnako ako sa chystá priviesť ho späť, inde (a mimo obrazovku) Thanos luskne prstami.

SÚVISIACE S DANOU: 16 OTÁZOK, KTORÉ POTREBUJEME ODPOVEDAŤ PO „VOJNE NEKONEČNOSTI“

Výsledkom je, že sa Hank, Hope a Janet rozpadajú a nechávajú Scotta uviaznutého v kvantovej sfére bez možnosti úniku a bez akejkoľvek predstavy o tom, čo sa práve stalo.

cameron dallas kedysi a dnes

Ako sa ukázalo, dejú sa udalosti Ant-Mana a The Wasp krátko pred udalosťami z Vojna nekonečna , mierne sa prekrývajú.

Naproti tomu druhá scéna po kredite je do istej miery hravým čistiacim prostriedkom na podnebie: Keď nás vezmeme späť do domu Scott & Aposs, nájdeme jeho dcéru Cassie & Aposs, obrovského domáceho mravca, ktorý sa húpa na elektronickom bubne Scott & Aposs.

Obrazovka sa vráti dozadu a uvidíme slová: „Ant-Man and The Wasp Will Return ...?“

Zatiaľ čo pokračovanie Ant-Man and the Wasp má ešte nebude mať zelenú farbu , Paul Rudd (Ant-Man) a Lily Evangeline (The Wasp) sú údajne už prihlásení Avengers 4 , má vyjsť v máji 2019. Dúfajme, že niekto v rozľahlom MCU bude schopný vyťažiť Ant-Mana z kvantovej ríše, aby mohol zaujať svoje miesto po boku Avengerov v ich prebiehajúcej vojne proti Mad Titanu.