Beyonce sa zapisuje do histórie vďaka rekordným výhram Grammy

Beyoncé zapísal do histórie Grammy tým, že sa stal najoceňovanejším sólovým počinom.

V nedeľu (14. marca) prekonala speváčka „Black Parade“ rekord v počte víťazstiev Grammy od sólového umelca. Až do nedele držala titul country speváčka Alison Krauss s 27 víťazstvami v kariére.

Počas tohtoročnej show & aposs vyhrala Bey cenu za najlepšie hudobné video za film „Brown Skin Girl“ spolu s najlepšími rapovými skladbami a najlepšími rapovými výkonmi za film „Savage (Remix)“ s Megan Thee Stallion. Rekord prekonala práve vtedy, keď získala cenu za najlepší R&B výkon za film „Black Parade“.Ako umelec verím, že je to moja práca a všetky naše práce, aby odrážali čas a bolo to také ťažké obdobie, povedala Beyoncé divákom pri preberaní ceny. 'Takže som chcel pozdvihnúť, povzbudiť a osláviť všetky krásne kráľovné a kráľovné čiernych, ktoré ma naďalej inšpirujú a inšpirujú celý svet.'

Neskôr dodala, že pracujem celý život ... Je to taká čarovná noc.

Celkovo je s Quincy Jonesovou remízou o druhé najvyššie víťazstvo Grammy. Zosnulý dirigent Georg Solti je s 31 víťazmi na najväčšom počte výhier Grammy.

Jej dcéra Blue Ivy sa začiatkom večera stala druhou najmladšou osobou, ktorá získala cenu Grammy. Spolu so svojou rekordnou mamou zvíťazila Blue Ivy v kategórii Najlepšie hudobné video za „Brown Skin Girl“.