Avicii, Feat. Wake Me Up. Aloe Blacc - Význam piesne

Kedy Avicii first drop & aposWake Me Up, & apos predstavovať bohaté, zemité vokály od Aloe Blacc, táto pieseň zmiatla ľudí. Takže, o čom to je?

Najskôr nechajme & aposs vystopovať kroky a históriu piesne a apossov, kým sa dostaneme do mrzutosti. Niektorí poslucháči si mysleli, že ide o country pieseň obsiahnutú v rámci švédskeho štýlu DJ & aposs EDM. Iní cítili, že je to neofolklón, napríklad „Avicii Does Mumford and Sons“, vďaka hlasu Blacc & aposs, ktorý žil, bol občanom sveta.

Stal sa hitom SMASH, v ktorom sa miešali dve rôzne hudobné médiá a prichádzalo s niečím úplne jedinečným. Ale napriek počiatočnému zvukovému šoku z piesne má v skutočnosti hlboký a dôležitý lyrický význam o sile snov.Súvisiace: Avicii Mŕtvy v 28

Je v poriadku snívať, pretože to môže byť vaša spásna milosť.

„Cítim sa ako v tme okolo ma prejde, ak nebudem otvárať oči / No, a budem v poriadku. “

Tento sentiment oslavuje skutočnosť, že život nie je len cieľ a je to iba cieľ a že niekedy je to najlepšie, čo môžete urobiť, hodiť opatrnosť do vetra. Nie je nič zlé na tom byť snílkom, pretože sny sa môžu a môžu stať skutočnosťou. Snívanie nie je stratou času, najmä ak sú sny únikom z tvrdšej reality.

„Tak ma zobuď, keď to bude celé / Keď budem múdrejší a budem starší / Celú tú dobu som sa nachádzal / a nevedel som, že som stratený.“

Zbor je chytľavý a je lyricky jednoduchý, ale výkonný. Niekedy sa najviac naučíte a zistíte, kto ste, keď ste vôbec nevedeli, že hľadáte. Blacc v podstate spieva o skúsenostiach, ktoré vás urobia tým, kým ste. Jediný spôsob, ako spoznať život, je žiť ho. Niekedy to vyžaduje žiť to vo svojej mysli, keď ste zaviazaní okolnosťami a môžete urobiť prvý krok tisíc míľ cesty, kedykoľvek budete mať chuť.

„Snažil som sa uniesť váhu sveta / Mám však iba dve ruky / Dúfam, že dostanem príležitosť precestovať svet / Ale nemám a nemám plány.“

Blacc opäť spieva o tom, že pôjde s prúdom a bude sa pohybovať s vetrom, a to bez akýchkoľvek pevných plánov. Naznačuje to tiež, že rozprávač nemusí mať kvôli svojej situácii alebo životnej stanici šancu precestovať svet. Možno je chudobný. Možno je oddaný rodine. Možno nemá prostriedky. To by mu aj tak nemalo zabrániť, aby o čom premýšľal a sníval mohol byť. Niekedy, keď sa nachádzate v situácii, nad ktorou nemáte nulovú kontrolu, je najlepšou fakultou, ktorú máte, vaša myseľ a dokonca aj vaše denné sny vám môžu pomôcť túto drsnú realitu trochu vylepšiť.

Pozerajte Avicii a apakWake Me Up & apos Video Feat. Aloe Blacc