Ariana Grande, Sandra Oh a ďalšie hviezdy sa zhromaždili proti protijázijskému násiliu a AAPI Hate na sociálnych sieťach

Celebrity sa vyjadrujú v nadväznosti na rasistické incidenty proti ázijským Američanom. V sociálnych sieťach a na zhromaždeniach a protestoch v USA mnohí vyjadrujú svoj hlas a zdieľajú zdroje na podporu komunity AAPI.

Upozornenie na obsah nižšie // rasová diskriminácia a násilie

Minulý týždeň domáci terorista zabil osem ľudí - šesť z nich boli ženy ázijského pôvodu - pri sérii prestreliek, ktoré zahŕňali tri kúpele v gruzínskej Atlante.je dove cameron randí s ryanom mccartanom

Gray & aposs Anatomy hviezda Sandra Oh hovorila v sobotu (20. marca) o streľbe v Atlante a náraste zločinov z nenávisti AAPI na proteste „Stop Asian Hate“ v Pittsburghu v Pensylvánii.

„Pre mnohých z nás v našej komunite je to prvýkrát, čo sme schopní vyjadriť svoj strach a hnev, a som skutočne vďačný všetkým, ktorí sú ochotní počúvať. Viem, že mnohí z nás v našej komunite sú veľmi vystrašení Zabíjanie Evy hviezda zdieľa. 'Rozumiem tomu. A jedným zo spôsobov, ako prekonať strach, je osloviť naše komunity. Vyzvem tu všetkých, ak niečo uvidíte, pomôžete mi? “

48-ročná herečka viedla dav skandovaním a povedala: „Som hrdá na to, že som ázijská.“

james z veľkého časového zhonu

Pozrite si celé video z filmu Oh, ktorý sa hovorí na zhromaždení „Stop Asian Hate“ nižšie.

Proti nárastu násilia po streľbe v Atlante sa vyslovilo veľa ázijských amerických hviezd, napríklad Eric Nam, George Takei, Lana Candor či Mindy Kaling.

Narodil som sa a vyrastal som v Atlante a niektoré z vrážd sa stali blízko mojich starých stôp šliapania. Naplnil ma šok, smútok, frustrácia a potom hnev. Pretože útoky na AAPI za posledných 12 mesiacov prudko vzrástli, výzvy o pomoc a varovné signály z našej komunity sa ignorujú - akoby sa príbehy týkali ľudí žijúcich na druhom konci sveta, nie vašich susedov v Amerike, Nam napísal pre Čas .

Na sociálne siete sa prihlásili aj známe osobnosti ako Cardi B, Ariana Grande, Rihanna či Kim Kardashian.

Chcem vám oznámiť, chlapci ... Nechajme & apossa prestať byť xenofóbnymi, nechajme & apossa hovoriť f - nazbierané vtipy, nechajme & apossa prestať mať bláznivý hnev, pretože som videl, ako je veľa Ázijcov zbitých, ‘uviedol Cardi B Instagram naživo .

Medzitým Grande zdieľal zdroje a materiály akcií, ktoré vytvoril Kim saira , k jej príbehu na Instagrame.

mace coronel a lizzy greene

@ArianaGrande na Instagram Stories

Nižšie si pozrite tweety od celebrít podporujúcich ázijsko-americkú komunitu.

Môžete pomôcť podporovať komunitu ázijských Američanov a tichomorských ostrovov prostredníctvom darov, vzdelávania a akcií s organizáciami ako napr Spoločenský fond AAPI , AAPI Women Lead , Konať pre zmenu , Ázijské kolektívne duševné zdravie a A3PCON , vymenovať zopár.

Medzi nepeňažnú podporu patrí zosilňovanie hlasov a zdieľanie príbehov nenávisti s cieľom zvýšiť povedomie o protijázijských udalostiach, vyzývanie k dezinformáciám alebo rasistickým vtipom a riešenie škodlivého správania s priateľmi, rodinou alebo spolupracovníkmi.