Aly a AJ povedali, že „Potenciálna rozchodová pieseň“ bola „Len veľká náhoda“ (ROZHOVOR)

Za desaťročie sa môže veľa zmeniť. Za desať rokov odvtedy Aly & AJ vydali svoje posledné štúdiové album, Nespavosť , súrodenecké popové duo a bývalé hviezdy Disney Channel prešli celkom vývojom, a to ako mladé ženy, tak aj ako umelkyne.

Po vydaní svojej druhej nahrávky v roku 2007, ktorá priniesla hit Billboard Hot 100 a obľúbenú fanúšikovskú pieseň „Potential Breakup Song“, sa sestry Michalky ocitli vyčerpané z tlaku hudobného priemyslu. Pokúsili sa sami zmeniť značku, v roku 2009 si zmenili názov skupiny na 78violet a v nasledujúcom roku odišli z vydavateľstva Hollywood Records, pričom sa rozhodli pre chladnejšiu, ale náročnejšiu nezávislú cestu. V roku 2013 vydali ľudovo nový singel ' Skleník „, ale nečakaný únik albumu počas leta 2014 dvojicu zničil a rozhodli sa, že si od hudby úplne oddýchnu.

A tak sestry prepnuli na televíziu: Aly v reláciách ako Zombie a AJ na sériách podobných Goldbergovci . Na niekoľko rokov sa ponorili do herectva, ale začiatkom roku 2016 opäť pocítili mystický ťah hudobného priemyslu a naskočili do štúdia s producentmi Jamie Sierotou (predtým Echosmith ) a Ryan Spraker pripravujú svoje prvé dielo za posledných desať rokov: synteticky popové EP inšpirované 80. rokmi, ktoré sa príznačne volá Desať rokov (17. novembra).Predchádzal infekčný singel 'Take Me', jeden z Coolshippodcast a najlepšie piesne roku 2017 , trblietavé, zasnené EP skúma témy straty (' Viem '), nevera („Prísľuby“) a introspekcia („Vzdialenosť“) - ďaleko od bublinkovej pop-rockovej tvorby umelcov Disney dni.

Ďalej sa pozrieme na Aly & AJ, aby sme dostali dole ich nostalgický nový zvuk, ich myšlienky na zoznamovacie aplikácie a začiatkom 20. rokov 20. storočia a aby sme zistili, čí zadok je na jedinej grafike diela „Take Me“.

Videli ste, že Take Me bol pred pár týždňami v americkom rebríčku Viral 50 na Spotify?

AJ: To bolo šialené! Som prekvapený, že sa nám podarilo dostať na toto miesto v rebríčku, pretože to nie je tak, akoby sme podporovali to, že niektorí z týchto skutočne veľkých umelcov majú umelcov, ktorí majú veľa umiestnení kvôli svojmu štítku alebo svojej popularite. . Pre nás je to veľmi miestny štýl.

Aly: Je to povznášajúce aj pre ďalších umelcov, ktorí hudbu znova vydávajú alebo ju robia digitálne ako my. Ukazuje to, že existuje nádej. Ide len o to: aká dobrá je pieseň?

Zvuk EP mi trochu pripomína skorú Madonnu. Aké boli vaše zvukové referencie?

Aly: Skutočne sme nešli do štúdia s nastaveným zvukom, ktorý sme chceli vytvoriť. V podstate sme do toho prišli s úplne prázdnou tabuľou. Myslím si, že typy hudby, ktoré sme počúvali, sa kombinujú s ľuďmi, s ktorými sme hudbu napísali, nás nakoniec priviedli k tomuto bodu. V štúdiu sme určite počúvali veľa Petra Gabriela, naozaj si myslím, že produkcia na jeho albumoch je len fenomenálna. AJ a ja sme nechceli byť príliš ovplyvnení hudbou, ktorú sme počúvali, pretože sme chceli, aby to bol náš vlastný zvuk, a nechceli sme kopírovať nikoho umenie. Ale určite sme sa zapojili do tohto druhu nostalgickej atmosféry 80. rokov. Je to pre nás aj odklon, pretože veľa našej minulej hudby bolo poháňaných gitarou.

čo sú tetovania justina biebersa

Vaše piesne sú stále veľmi emotívne.

AJ: Myslím si, že to bolo vždy niečo, s čím sa fanúšikovia spojili, čo je úžasné a veľmi lichotivé a veľmi veľkorysé. Rozhodne sme nechceli odbočiť od našej základnej fanúšikovskej základne. Chcem, aby naši fanúšikovia mohli počúvať a spojiť sa s našou novou hudbou a porozumieť tomu, že toto je stále Aly & AJ, ak už ste fanúšikom minulosti. Ale nový fanúšik by to mohol objaviť a byť skutočne šokovaný tým, ako čerstvé to znie. Prešli sme dlhou cestou od toho, že sme títo dvaja 13 a 15 roční spisovatelia!

Počul som, že program Take Me bol inšpirovaný niekoľkými dosť frustrujúcimi zoznamovacími príbehmi. Čo si myslíš o zoznamovacích aplikáciách?

AJ: Donedávna som nebol schopný zažiť scénu aplikácie na zoznámenie. Môj najdlhší vzťah sa skončil pred dvoma rokmi a bol som chvíľu smutný, ale potom som bol naozaj šťastný, že som slobodný. A potom som mal chvíle, keď som bol ako, hm, nechcem byť slobodný. To nie je sranda! Chcem to s niekým zdieľať, chcem niekoho spoznať! Otvoril som sa teda jednej konkrétnej aplikácii na zoznámenie.

Priateľ ma skutočne povzbudil, aby som sa dostal von a vyskúšal to, a urobil som to ... Ale pre mňa je to akosi, všetko je to o vizuále, a preto som trochu proti týmto aplikáciám. Je to o prvom obrázku tejto osoby, ktorý vidíte ... Poskytuje vám to falošnú záľubu a myslím si, že je to čudné. Nie som úplne proti, pretože som sa stretol s ľuďmi, ktorí sa v zoznamovacích aplikáciách stretli so spriaznenými dušami! Pre mňa by som sa radšej s niekým stretol organicky, pretože rád chodím von a skutočne ma láka energia. Je pre mňa veľmi zvláštne slepo stretnúť niekoho, koho som stretol v aplikácii na základe fotky, ktorú zverejnil, alebo piesne, ktorú sa rozhodli predstaviť, kto sú. Nie som proti tomu, ale nie je to niečo, do čoho by som sa dostal. Naozaj si myslím, že tieto aplikácie to príliš uľahčujú, napríklad: „Pripojili sme sa! Vyzeráte dobre! Vy tiež! A potom sa rozhovor končí. Je to také plytké, takže program Take Me bol tým skutočne ovplyvnený. Radšej by som niekoho spoznal na hlbšej úrovni ako DM a nikdy by som sa nestretol ...

liv a maddie skončia rooney

Aly: Za čo sme všetci vinní! Niekedy skončíte s niekým, s kým ste pôvodne možno nemali rande, ak to nebolo vďaka spoločnému zážitku, s ktorým ste sa s ním stretli, alebo cez priateľstvo, ktoré ste pôvodne začali. To skutočné fyzické spojenie je pre vzťah všetkým. A to neznamená, že to s týmito aplikáciami nemôžete mať, ale ten moment to nejako zabije.

AJ: Snažím sa zostať otvorený, ale trochu ma to čuduje. Nechcem, aby si ma ľudia vybrali, napríklad, tu je aplikácia! Vyrastal som v 90. a 2000. rokoch. Viem, že som ešte mladý, ale týmito vecami som sa nezaoberal. A teraz nechcem. [Smiech]

Keď pracujete na koncepcii skladby, ste zvyčajne na rovnakej stránke, alebo ste niekedy natvrdo? Ak áno, ako sa v tom orientujete ako sestry a spolupracovníčky?

Aly: Povedal by som, že AJ a ja sme zvyčajne v rovnakom duchu, keď sme v štúdiu. Bola jedna pieseň, ktorú som začal písať a ktorú som nakoniec nemiloval, že sa AJ veľmi páčila, a bola ako, Daj to na album! Ako, nie! To sa nedeje! [Smiech] Ako, viem, že sa vám to páči, ale obaja s tým musíme súhlasiť! Spravidla to vyjde samo. Je zrejmé, že silná pieseň obstojí v skúške času. Ak ju po čase stále milujeme nielen my, ale aj naši priatelia, pieseň zostane.

AJ: Ale túto skladbu hrám potajomky pre ľudí a milujú ju.

Aly: To sa nedeje!

AJ: Spravidla sme však na rovnakej stránke. Nemyslím si, že by sme niekedy skutočne bojovali. Pri písaní hudby sme skoro v zhode.

Je to čudné, že vaše detstvo bolo v podstate strávené pomáhaním definovať detstvo toľkých ďalších detí a dospievajúcich v polovici 20. rokov?

Aly: Mám pocit, že keď nastúpite do tejto éry, ľudia, ktorí ju prežili, úplne vedia, o čom hovoríte. Existujú určité vizuálne prvky, na ktoré ľudia okamžite reagujú.

AJ: Veľa ľudí prichádza za nami, a to je to, čo hovoria teraz: „Boli ste mojím detstvom! A si trochu ako, jo, ale také bolo moje detstvo! [Smiech] Ale na ostatných umelcov sa pozeráme rovnako. Skutočne mi to lichotí, ale zároveň sa mi páči, že je to pre ľudí veľký tlak. Myslím si, že s Aly sme boli skutočne úprimní v tom, kto sme boli. Myslím, že sme boli naozaj otvorení tomu, v čo sme verili, a myslím si, že naše texty boli skutočne úprimné. Niekedy si pomyslím, bože, či sme urobili niečo, čo nebolo dobré pre výchovu tohto človeka? Sme však skutočne veľmi hrdí na [našu ranú kariéru].

V tom čase, keď ste boli dvaja na Disney Channel, boli médiá také drsné voči herečkám a umelcom ako Lindsay Lohan a Hilary Duff.

AJ: Myslím si, že teraz je to prijateľnejšie. Každý rok sa to trochu zlepšuje.

Aly: Myslím, že teraz je viac súcitu. Keď ľudia trhali Britney Spears a Lindsay Lohan ... neviem, či by sa s nimi dnes zaobchádzalo rovnako, keby práve teraz prepukli.

Keby ste mohli vzkriesiť jednu vec z minulosti pre pokračovanie alebo reštart, ktorú by ste si vybrali? Urobili by ste niekedy a Krava Belles pokračovanie?

Aly: Phil of the Future je roztomilý nápad! Myslím, že AJ a nikdy nebudem žiť Krava Belles dole, takže si myslím, že je to posledná vec na našom zozname, ku ktorej by sme sa chceli vrátiť.

AJ: Áno, nechcel by som to vzkriesiť. [Smiech]

Aly: ale Phil of the Future bola naozaj skvelá skúsenosť! S mnohými ľuďmi na ňom som stále dobrí priatelia. Vlastne som si druhýkrát písal správy s Rickym [hercom, ktorý hral Phila], a on mi poskytol príbeh, kde budú Phil a Keely teraz. Prečítam ti to! Povedal, myslím si, že by sme to mali hrať blízko k skutočnému životu. Keely je obrovská popová hviezda, ktorá robí neuveriteľnú hudbu a je vydatá, čo je po Philovom návrate samozrejme srdcervúce. Pim šiel na univerzitu ... a Phil je čudný tulák, ktorý sa snaží robiť čudné dokumenty o vesmíre a čase ...

AJ: Chcela by som vrátiť bábiky.

Aly: Ach bože, súhlasím! Chcel by som získať lepšie verzie našich tvárí pre bábiky.

AJ: Už ste niekedy videli naše bábiky Aly a AJ? Sú takí škaredí!

Aly: Áno, máme strašidelné bábiky. Chcela by som chladnejšie bábiky, ako tie, ktoré vydala Gwen Stefani, keď fúkala so svojimi sólovými vecami. Sú nádherné! Nevyzerajú ako strašidelné rozpustené verzie ... A naša mohla vyzerať aj takto! Máme rovnakého výrobcu bábik.

je grayson dolan panna

Vlastne mám bábiku Gwen z videa „Pozri sa, na čo čakáš“. [Smiech]

Aly: Takže rozumieš! Radšej by som mal bábiky, ktoré vyzerajú ako postavy, ako napríklad bábiky Bratz - zábavnejšie a charakternejšie.

AJ: Boli roztomilé. Ale poviem, že som bol proti Bratzovým deťom. Vyzerali skutočne zvláštne, ako sexualizované detské verzie bábik Bratz!

Keď už sme pri téme nostalgie ... Môžete mi prosím konečne vysvetliť, prečo je Potenciálna rozpadová pieseň taká sakra chytľavá a prečo o desať rokov neskôr stále spievam?

AJ: Bože môj, to bola úplná nehoda! Jedného dňa sme boli náhodou v hudobnom štúdiu v centre mesta a sťažovali sme sa na to, že sme frustrovaní zlým priateľom, takým, ktorý zabudne na vaše narodeniny v deň vašich skutočných narodenín. A začali sme písať a hovoriť: Toto nie je rozchodová pieseň, ale potenciálna rozchodová pieseň, kde by som sa s ním mohol rozísť, ale zatiaľ nie, viete? A práve vzniklo to, čo to je!

herci v nech to svieti

Aly: Úprimne, fanúšikovia sa práve chytili tejto piesne. Neviem, čo to je. Táto pieseň je skutočne milovaná a vôbec netuším, čo rezonovalo s ľuďmi. Myslím, že texty sú skutočne zábavné. Má zábavnú melódiu a môžete ju spievať s priateľmi v aute. Skutočne to bola pre nás iba veľká náhoda.

AJ: Je to ako s našim novým EP. Keď sme začali písať, nevedeli sme presne, aký bude náš plán. Vedeli sme, že chceme predstaviť náš nový zvuk. Mysleli sme Desať rokov by bol vhodný názov pre správne znovuzavedenie pre nás.

Než pôjdem, bolo by mi nepríjemné nepýtať sa: Čí zadok je na obálke tohto nádherného umeleckého diela Take Me?

AJ: Och! To sa nás zatiaľ nikto nepýtal! Wow! No ... povedzme, že je na interpretácii. My vieme, o koho ide, ale nebudeme to hovoriť! [Smiech]

Aly: No, koho zadok ty myslíte si, že je?

Myslím, že patrí jednému z vás dvoch, ale komukoľvek patrí, poviem, že je to veľmi roztomilý zadok!

Aly: To je veľmi skvelá odpoveď! Musím povedať, že sme na ten zadok obaja veľmi hrdí. Žiadny Photoshop! Existuje niekoľko strií a línií, ale viete, máme to radi. Je to skutočný zadok.