8 dvojjazyčných popových piesní, ktoré dokazujú, že latinskoamerická hudba preberá mainstreamové rádio

Až do rozhlasového prevzatia minulého roku & aposs 'Despacito' tam boli iba dvaja Dvojicu španielskych jazykov korunuje Hot 100: Los Lobos „La Bamba“ a Los del Rio & aposs „Macarena“, obe základne tanečného parketu, ktoré predchádzali letným insta-bopom Luisa Fonsiho a apossov najmenej o 20 rokov. Ale „Despacito“ bol viac ako obyčajný úspech, bol to kultúrny fenomén, ktorý zlomil poltucet rekordov a zmenil tvár Top 40.

O rok neskôr sa dvojjazyčný pop stal vstupenkou na remeselné hity. „Despacito“ stále kraľuje, ale už to nie je anomália. Nižšie si pozrite niektoré z mnohých stôp, ktoré pomohli vytvoriť.

kedy príde na netflix
 • 1

  J Balvin + Willy William ft. Beyoncé, „Moji ľudia“

  Rovnako ako Fonsi a Daddy Yankee s Justinom Bieberom, aj J Balvin a Willy William získali túto veľkú hviezdnu silu pre tohto pulzujúceho latinskoamerického klubového miláčika, pričom sa nepozerali na nikoho iného ako kráľovnú B. • dva

  Camila Cabello ft. Daddy Yankee, Havana (Remix)

  Camila Cabello dala svojim ódam na Kubu ďalšiu dávku španielskej príchute s funkciou od portorického hitmakera Daddy Yankee.

 • 3

  Liam Payne ft. J Balvin, 'Familiar'

  Kamenec One Direction nedávno naskočil do dvojjazyčného rozbehnutého vlaku s April & aposs 'Familiar', zvodnou latinskoamerickou serenádou s kráľom reggaetonu J Balvinom.

  kian lawley ako dieťa
 • 4

  Luis Fonsi + Demi Lovato - Blame Me

  Demi Lovato nasmerovala svoje latinskoamerické korene k tímu Luisa Fonsiho, Échame La Culpa, infekčného fanúšikovia bigbítov.

 • 5

  Little Mix + CNCO, „Reggaetón Lento“

  Latinskoamerická chlapčenská skupina CNCO nahrala britským obľúbencom Little Mix pre tento hip-swotavý remix ich skladby z roku 2016.

 • 6

  Pitbull ft. Fifth Harmony, „Por Favor“

  Tesne pred oznámením ich neurčitej pauzy sa Fifth Harmony spojila s Pitbullom pre túto hip-hopom nasýtenú žánrovú maškrtu.

  austin & ally sezóna 4 epizóda 12
 • 7

  Cardi B, Bad Bunny + J Balvin - Páči sa mi to

  Dokonca aj rapová kráľovná Cardi B skočila na palubu so skladbou „Páči sa mi to“, strihom za asistencie J. Balvina a Bad Bunnyho, ktorý ochutnáva klasiku z Boogaloo „Páči sa mi to tak“.

 • 8

  Luis Fonsi + Daddy Yankee ft. Justin Bieber - Despacito

  Žiadny zoznam by nebol kompletný bez triumfu v hitparáde, ktoré to všetko začalo.