25 piesní o Bohu + viere

Nemocní z unavených cirkevných chválospevov a procesií? Ukázalo sa, že náboženské presvedčenie môžete napraviť priamo z rozhlasu.

Začiatkom tohto týždňa boli Beliebers po celom svete dosť krkolomní, keď sa začalo šepkať, že pripravovaný album Justina Biebera a aposs bude kresťanskou LP. Myšlienka, že spevák „Prepáč“ mohol zrazu sedieť v obchode s nahrávkami po boku Mary Mary, bola neočakávaná, ale akonáhle sme sa trochu vyhrabali, myšlienka rozhlasových piesní o god aren & apost bola pre nás neobvyklá.

Popri zjavných narážkach na vieru („Ježiš vezmi koleso“ a „Čo keby bol Boh jedným z nás“ sú určite ostré) až po abstraktnejšie obrázky súvisiace s vierou („Opraviť ťa“ a „Nikto“) popové hviezdy preukázali svoje najväčšie hity niekedy nie sú ani tak o strane, ako skôr o raji, a o tom, čo príde potom, čo stratíme svoju ľudskú podobu. Áno, môžu to byť majstri rozchodových hymien a milostných listov, ale niekedy sa môžu & apost dostať preč od toho veľkého chlapa na poschodí.Pripravili sme zoznam 25 piesní, ktoré buď priamo oslovujú Boha, alebo jemnejšie kývajú na vieru. Vyskúšajte a vyskúšajte všetky možnosti (zoznam obsahuje texty interpretov od Katy Perry, Seleny Gomez až po Coldplay) a povedzte nám, či existujú ďalšie skladby súvisiace s vierou, ktoré by sme do zoznamu mali zahrnúť.

 • 1

  Ježiš vezmi volant, Carrie Underwoodová

  Populárny hit Carrie Underwoodovej z roku 2005, Jesus Take the Wheel, napísali pôvodne Brett James, Hillary Lindsey a Gordie Sampson. Bol uvedený na jej debutovom albume, Niektoré srdcia . Všetky texty majú nejaký osobný význam pre troch autorov, ktorí si všimli člena rodiny, ktorý odišiel od hroznej autonehody. Celkovo sa text piesne zameriava na zázrak prežitia tragédie. Pozoruhodné texty piesní: Ježišu, vezmi to koleso / Vezmi to z mojich rúk / & aposPretože to môžem & apost urobiť sám / I & aposm pustím / Tak mi daj ešte jednu šancu / A zachráň ma z tejto cesty I & aposm / Ježišu, vezmi volant .

 • dva

  Našiel si ma, The Fray

  Skladba skupiny Fray z roku 2009, You Found Me, bola uvedená na druhom albume s vlastným menom. Zameriava sa na hľadanie Boha po pocite straty. Pozoruhodné texty : Našiel som Boha na rohu Prvého v Amistade / Kde bol západ až na víťazstvo / Celý sám / Fajčenie jeho poslednej cigarety / Povedal som, kde si bol? / Povedal, opýtaj sa na čokoľvek.

  ktorý hral jesseho na hannah montana
 • 3

  Čo keby bol Boh jedným z nás, Joan Osbourne

  Joan Osbourne vydala svoju skladbu What If God Was One of Us ako súčasť svojho debutového albumu z roku 1995, Záľuba . Texty vás prinútia zamyslieť sa nad tým, kto a aký by bol Boh. Pozoruhodné texty : Čo ak Boh bol jedným z nás? / Len flákač ako jeden z nás / Len cudzinec v autobuse / Snaží sa dostať domov?

 • 4

  All In It, Justin Bieber

  Justin Bieber sa textom skladby All In It z roku 2015 zameriava na svoju vieru v Boha. Skladba sa objavila na štvrtom Bieberovom štúdiovom albume, Účel . Pozoruhodné texty : Tým, že nie si dokonalý ty, niekedy môžeš ľudí sklamať / A s Bohom je to & aposs ako On & aposs dokonalý a on nikdy nesklame / Takže ja, len od Neho dostávam svoje uznanie / A dávam Mu uznanie .

 • 5

  Nikto, Selena Gomez

  Selena Gomez sa svojej viere nikdy nehanbila. Jej pieseň Nikto z roku 2015 sa zameriava na vzťah s Bohom a na cítenie lásky od neho. Objavila sa na jej druhom štúdiovom albume, Obrodenie . Pozoruhodné texty : Neviem, čo to je, ale ty si ma vtiahol / Nikto neporovnáva, nikdy by nemohol začať / Milovať ma ako ty / Nechcel by som, aby .

 • 6

  Drahý Bože, Nick Jonas

  Nick Jonas je ďalší spevák, ktorý je známy svojou silnou vierou. Jonas vydal svoju skladbu Drahý Bože z roku 2005 a texty pripomínajú modlitbu. Pieseň bola uvedená na jeho prvom albume s vlastným názvom, Nicholas jonas . Pozoruhodné texty : Och, drahý Bože / Len minulú noc som niekoho počul hovoriť / Čo & aposs vo vás používa verenie & apos / Myslím, že to bolo iba trápenie hovorením & apos cez bolesť / To & aposs plač & apos hanba .

 • 7

  Modlím sa, Kesha

  Kesha debutovala v roku 2017 ako skladba Praying ako súčasť svojho tretieho štúdiového albumu, Dúha . Názov skladby hovorí za všetko, pretože texty sa zameriavajú na nájdenie mieru prostredníctvom modlitby. Pozoruhodné texty : Dúfam, že sa niekde budete modliť & apos, modliť sa & apos / Dúfam, že vaša duša sa bude meniť & apos, changin & apos / Dúfam, že nájdete svoj pokoj / Padáte na kolená, modlite sa.

 • 8

  Boh je DJ, Pink

  Skladba Pink’s 2003, God is a DJ, sa zameriava na to, ako ovplyvňuje náš každodenný život. Singel sa objavil na jej tretej celovečernej nahrávke, Skúste to . Pozoruhodné texty : Ak je Boh DJ, život je tanečný parket / Láska je rytmus, vy ste hudba / Ak Boh je DJ, život je tanečný parket / Dostanete to, čo ste dostali a všetko, čo použijete.

  živé a maddie hosťujúce hviezdy
 • 9

  Vychovávaš ma, Josh Groban

  Singel Josha Grobana z roku 2003 s názvom Your Raise Me Up má témy o viere v Boha, ktorá prekoná ťažké časy. Bol uvedený na druhom spevákovom štúdiovom albume, Bližšie. Pozoruhodné texty : Keď som na dne a, ach, moja duša, taká unavená / Keď prídu ťažkosti a moje srdce bude zaťažené / Potom, som stále a čakám tu v tichu / Kým neprídeš a chvíľu si so mnou sadneš .

 • 10

  Slnečné lúče, Natasha Bedingfield

  Natasha Bedingfield má témy viery vo svojom singli Pocketful of Sunshine z roku 2007. Skladba debutovala na jej druhom štúdiovom albume, N.B. Pozoruhodné texty : A už neexistujú žiadne lži / V temnote je ľahké svetlo svietiť / A nikto neplače / Tam ostávajú iba motýle.

 • jedenásť

  Smeje sa s, Regina Spektor

  Regina Spektor hovorí o humore, ktorý môže Boh vniesť do našich životov svojou skladbou Laughing With z roku 2009. Bol uvedený na piatom štúdiovom albume Spektora, Ďaleko . Pozoruhodné texty : Ale Boh môže byť zábavný / Na kokteilovej párty pri počúvaní dobrého vtipu s bohovskou tematikou, alebo / Alebo keď šialenci hovoria, že nás nenávidí / A sú takí červení v hlave, že si myslíš, že & aposre & aposbout sa udusiť / Boh môže byť vtipný .

 • 12

  Opraviť ťa, Coldplay

  Pieseň skupiny Coldplay z roku 2005, Fix You, má v texte jemné odkazy na Boha a vieru. Aj keď v zjavnej veci nič nie je vyvolané, dá sa to interpretovať tak, že Boh je svetlo, ktoré vám pomôže uzdraviť sa v problémovej situácii. Pieseň sa objavila na tretej nahrávke celej kapely, X&Y . Pozoruhodné texty : Svetla vás dovedú domov / A zapáli vaše kosti / A pokúsim sa vás napraviť .

  paramore ružový chlapec
 • 13

  Z Božej milosti Katy Perry

  Texty singlu Katy Perry z roku 2013, By the Grace of God, sa zameriavajú na to, aby sa vďaka istej viere mohli odraziť. Objavil sa na štvrtom štúdiovom albume Perryho, Hranol . Pozoruhodné texty : Z Božej milosti (iná cesta neexistovala) / zdvihol som sa späť (vedel som, že musím zostať) / dal som jednu nohu pred druhú a ja / som sa pozrel do zrkadla a rozhodol som sa zostať .

 • 14

  Čo som urobil, Linkin Park

  Linkin Park sa zameriava na to, ako vám viera môže pomôcť začať odznova pri skladbe What I Done z roku 2007. Singel sa objavil na treťom štúdiovom albume LP, Minúty do polnoci . Pozoruhodné texty : Odpočiňte si, čo ste si o mne mysleli / Kým čistím túto bridlicu / Rukami neistoty / Nech teda príde milosrdenstvo a zmyje sa / Čo som urobil.

 • pätnásť

  Bittersweet Symphony, The Verve

  Najslávnejšia skladba skupiny Verve, Bittersweet Symphony, má jemné témy viery, keď v textoch spomína modlitbu. Debutovalo to na treťom štúdiovom albume skupiny, Mestské hymny , v roku 1997. Navyše to bolo súčasťou záverečnej sekvencie filmu, Kruté úmysly . Pozoruhodné texty : No nikdy sa nemodlím / Ale dnes večer som na kolenách, áno / musím počuť nejaké zvuky, ktoré rozpoznávajú bolesť vo mne, áno / nechám melódiu zažiariť, nech mi vyčistí myseľ, cítim sa teraz slobodný.

 • 16

  Všetky tieto veci, ktoré som urobil, The Killers

  The Killers majú jemnú zmienku o hriechu v tracku z roku 2004, All These Things That I’ve Done. Preslávilo ju to, keď sa objavilo na debutovom albume skupiny, Horúci povyk . Pozoruhodné texty : Znova a znova, posledná výzva k hriechu / Zatiaľ čo všetci a prehrali, bitka je vyhraná / So všetkými týmito vecami, ktoré som urobil / Všetky tieto veci, ktoré som urobil / a.

 • 17

  Pane, daj mi znamenie, DMX

  DMX sa zameral na svoju vieru a modlitby so singlom 2006 Lord Give Me a Sign. Pieseň sa objavila na jeho šiestom štúdiovom albume, Rok psa ... Opäť . Pozoruhodné texty : Pane, daj mi znamenie / naozaj sa s tebou musím porozprávať Pane / Od tej doby, čo sme sa naposledy rozprávali, bola práca ťažká / Teraz viem, že si ma opustil.

 • 18

  Zavolaj mužovi, Celine Dion

  Celine Dion vzýva Boha a svoju vieru piesňou Call the Man z roku 1996. Bolo to uvedené na štvrtom Dionovom nahrávke, Padajúc do teba . Pozoruhodné texty : Zavolajte mužovi / Kto lásku neopraví / Môže uzdraviť svet / Srdcov, ktoré potrebujú starostlivosť / (Svieti) svieti svetlo dopredu / Keď je ďalší krok nejasný / Zavolajte mužovi / Je tu potrebný.

 • 19

  Spasiteľov tieň, Blake Shelton

  Vidiecky spevák Blake Shelton natočil svoj track Savior’s Shadow z roku 2016 o viere a o tom, že má Boha vo svojom kúte. Skladba sa objavila na jeho desiatom štúdiovom albume, Ak budem čestný . Pozoruhodné texty : Stojím v mojom tieni Spasiteľa a apossa / Milosť povedie tam, kde som voľný / Beriem ho za ruku, kráčame spolu / A jeho svetlo na mňa svieti.

 • dvadsať

  Všetko, Lifehouse

  Lifehouse je známy vďaka svojim milostným piesňam. Aj keď texty vo filme Všetko sú nejednoznačné, pokiaľ ide o to, či ide o Boha alebo o iného blízkeho, mohlo by to fungovať v obidvoch prípadoch, pretože hovorí o sile, svetle a účele. Pieseň bola uvedená na debutovom albume kapely, Tvár bez mena , ktorá bola vydaná v roku 2000. Pozoruhodné texty : Si sila, ktorá ma drží v chode / Si nádej, ktorá mi dáva dôveru / Si svetlo pre moju dušu / Si môj účel / Všetko prednášaš.

 • dvadsaťjeden

  Jesus Walks, Kanye West

  Kanye West sa zameriava na nasledovanie Božieho vodcu svojou skladbou Jesus Walks z roku 2004. Objavilo sa to na debutovom albume rappera, Odchod z univerzity . Pozoruhodné texty : Boh mi ukáž cestu, pretože Diabol a aposin sa ma snažia zlomiť / Jediná vec, za ktorú sa modlím je, aby ma moje nohy teraz nesklamali / A ja si nemyslím, že teraz nemôžem urobiť nič pre to, aby som napravil svoje krivdy / chcem sa rozprávať Bože, ale bojím sa, pretože sme hovorili tak dlho, tak dlho.

 • 22

  Nezodpovedané modlitby, Garth Brooks

  Garth Brooks sa zameral na vieru ako zameranie svojej skladby Unanswered Prayers z roku 1998. Texty pojednávajú o tom, prečo môžu byť nezodpovedané modlitby niekedy to, čo je v danej situácii najlepšie. Pieseň bola uvedená na Double Live , ktorý bol zaznamenaný počas svetového turné Brooks ’1996 až 1998. Pozoruhodné texty : Niekedy ďakujem Bohu za nezodpovedané modlitby / Pamätaj, keď hovoríš & apos človeku na hornom poschodí / To, že len & nbsp; neodpovedá, neznamená & & nbsp;

 • 2. 3

  Osobný Ježiš, Depeche Mode

  Depeche Mode uviedli vo svojich textoch kľúčové slová pre vieru, modlitbu a Boha pre skladbu Personal Jesus z roku 1990. Pamätný singel bol uvedený na siedmom štúdiovom albume skupiny, Violator . Pozoruhodné texty : Natiahnite a dotknite sa viery / Váš osobný Ježiš / Niekto, kto vyslyší vaše modlitby / Niekto, komu na ňom záleží.

  nový denník slabých detských hercov
 • 24

  Naučte sa lietať, Foo Fighters

  Foo Fighters sa snažia nájsť vieru v život so svojimi textami v singli z roku 1999, Learn to Fly. Pieseň sa objavila na tretej nahrávke celej kapely, Nezostáva čo stratiť . Pozoruhodné texty : Hľadám na oblohu, aby ma zachránila / Hľadám znamenie života / Hľadám niečo, čo mi pomáha jasne vyhorieť.

 • 25

  Viera, Kendrick Lamar

  Kendrick Lamar mal vo svojich textoch pre knihu Faith silné náboženské témy, od chodenia do kostola až po čítanie Biblie. Bolo to uvedené v debutovom vydaní rappera, EP Kendricka Lamara . Pozoruhodné texty : Zistil som, že strácam pozornosť na nedeľnej bohoslužbe / zahanbený, a tak sa začnem pýtať Boha: ‚Aký je môj účel?‘ / Povedal, že má žiť tak, ako žil, že & odo mňa chce všetko, čo chce / Šíriť slovo a svedčiť, vstal prvú nedeľu / povedal som v poriadku, nadšený, že môj Pán poslúchol / otvoril som svoju Bibliu a hľadal som lepšiu kresťanku.