Výhercovia cien 2021 Grammy Awards: Celý zoznam

Ceny Grammy za rok 2021, ktoré moderuje Trevor Noah, sa oficiálne začínajú dnes večer v Los Angeles a prakticky sa vysielajú naživo po celej krajine.

Tento rok je Beyoncé na čele deviatich nominácií, čo z nej robí druhý najviac nominovaný počin v histórii Grammy s celkovým počtom 79 nominácií. Momentálne je zviazaná s Paulom McCartneym.

Ďalšími vynikajúcimi nominovanými v tomto roku sú Taylor Swift, Roddy Rich, Dua Lipa a BTS, ktoré sú nominované na svoju vôbec prvú Grammy v kategórii Najlepší výkon skupiny pop / duo.



63. cena Grammy sa bude vysielať na stanici CBS.

Zostaňte naladení, keď aktualizujeme zoznam víťazov neskôr večer, keď sa ceny Grammy Awards 2021 budú vysielať o 20:00 ET. Zatiaľ si pozrite všetkých tohtoročných & aposs nominovaných nižšie.

ALBUM ROKA
Netvor , Jhené Aiko
Black Pumas (Deluxe Edition) , Black Pumas
Každodenný život , Coldplay
Djesse zv. 3 , Jacob Collier
Ženy v hudbe Pt. III , HAIM
Budúca nostalgia , Dua Lipa
Hollywood a krvácanie , Post Malone
VÍŤAZ: Folklór , Taylor Swift

ZÁZNAM ROKA
„Black Parade“ - Beyoncé
„Farby“ - čierne pumy
Rockstar - DaBaby vďaka Roddymu Ricchovi
„Say So“ - Doja Cat
VÍŤAZ: „Všetko, čo som chcel“ - Billie Eilish
„Don & apost Start Now“ - Dua Lipa
„Kruhy“ - Post Malone
„Savage“ - žrebec Megan Thee s Beyoncé

koľko rokov majú teraz drake a josh

PIESEŇ ROKA
„Black Parade“ - Beyonce
„Krabica“ - Roddy Ricch
„Cardigan“ - Taylor Swift
„Kruhy“ - Post Malone
„Don & apost Start Now“ - Dua Lipa
„Všetko, čo som chcel“ - Billie Eilish
VÍŤAZ: „I Can & apost Breathe“ - H.E.R.
„Keby sa svet končil“ - JP Saxe s Juliou Michaelsovou

NAJLEPŠÍ NOVÝ UMELEC
Ingrid Andress
Phoebe Bridgers
Chika
Noah Cyrus
D Dym
Doja kat
Kaytranada
VÍŤAZ: Megan Thee Stallion

NAJLEPŠÍ POP SOLO VÝKON
„Mňam“ - Justin Bieber
„Say So“ - Doja Cat
„Všetko, čo som chcel“ - Billie Eilish
„Don & apost Start Now“ - Dua Lipa
VÍŤAZ: „Melónový cukor“ - Harry Styles
„Cardigan“ - Taylor Swift

NAJLEPŠIE POP DUO / SKUPINOVÉ VÝKONY
'Un Dia (Jeden deň) - J Balvin, Dua Lipa, Bad Bunny & Tainy
„Intention“ - Justin Bieber Featuring Quavo
„Dynamit“ - BTS
VÍŤAZ: Dážď na mňa - Lady Gaga s Arianou Grande
Exil - Taylor Swift s Bon Iverom

NAJLEPŠIE TRADIČNÉ POP VOKÁLNE ALBUM
Modrý dáždnik , (Burt Bacharach &) Daniel Tashian
True Love: A Celebration of Cole Porter , Harry Connick, ml.
VÍŤAZ: Americký štandard , James Taylor
Nesledujte pravidlá , Rufus Wainwright
Judy , Renée Zellweger

NAJLEPŠÍ POP VOCÁLNY ALBUM
Zmeny , Justin Bieber
Chromatica Lady Gaga
VÍŤAZ: Budúca nostalgia , Dua Lipa
Tenká hranica , Harry Styles
Folklór , Taylor Swift

NAJLEPŠÍ TANEČNÝ ZÁZNAM
'On My Mind' - Diplo & SIDEPIECE
„My High“ - zverejnenie predstavujúce Aminé a Slowthai
'The Difference' - Flume Featuring Toro y Moi
„Obaja“ - Jayda G.
VÍŤAZ: 10% - Kaytranada - Kali Uchis

NAJLEPŠÍ TANEC / ELEKTRONICKÝ ALBUM
Kick I , Archa
Planet & aposs Mad , Baauer
Energie , Zverejnenie
VÍŤAZ: Bubba , Kaytranada
Dobrá viera Madeon

NAJLEPŠÍ SÚČASNÝ INSTRUMENTÁLNY ALBUM
Axiom , Christian Scott a Tunde Adjuah
Chronológia sna: Live at the Village Vanguard , Jon Batiste
Choďte po schodoch , Čierne husle
Americký Grégoire Maret, Romain Collin a Bill Frisell
VÍŤAZ: Naživo v Royal Albert Hall , Snarky Puppy

NAJLEPŠÍ ROCKOVÝ VÝKON
VÍŤAZ: Shameika - Fiona Apple
„Nie“ - Veľký zlodej
„Kjóto“ - Phoebe Bridgers
„Kroky“ - HAIM
„Zostaňte na vysokej úrovni“ - Brittany Howard
„Denné svetlo“ - Grace Potter

NAJLEPŠIE HUDOBNÉ VIDEO
VÍŤAZ: „Brown Skin Girl“ - Beyoncé

„Život je dobrý“ - budúcnosť s Drakeom
„Uzamknutie“ - Anderson. Paak
„Zbožňujem ťa“ - Harry Styles
„Goliáš“ - lesný vták

NAJLEPŠÍ HUDOBNÝ FILM
Príbeh chlapcov z Beastie , Beastie Boys
Black Is King , Beyoncé
We Are Freestyle Love Supreme , Freestyle Love Supreme
VÍŤAZ: Linda Ronstadt: The Sound of My Voice , Linda Ronstadt
Táto malá skupina Ol & apos z Texasu , ZZTop

NAJLEPŠIE KOVOVÉ VÝKONY
VÍŤAZ: Bum-Rush - počet osôb

„Pod“ - kód Orange
„In-Between“ - v tomto okamihu
„Bloodmoney“ - mak
„Exekútor a apossová daň (hojdačka sekery) - v priamom prenose“ - výpadok prúdu

NAJLEPŠÍ ROCKOVÝ PIESEŇ
„Kjóto“ - Phoebe Bridgers
„Stratený včera“ - Tame Impala
„Nie“ - Veľký zlodej
'Shameika' - Fiona Apple
VÍŤAZ: Zostaňte na vysokej úrovni - Brittany Howard

NAJLEPŠÍ ROCKOVÝ ALBUM
Hrdina a smrť , Fontány D.C.
Kiwanuka , Michael Kiwanuka
Denné svetlo , Grace Potter
Sound & Fury , Sturgill Simpson
VÍŤAZ: Nový nenormálny , Ťahy

NAJLEPŠÍ ALTERNATÍVNY HUDOBNÝ ALBUM
VÍŤAZ: Vyzdvihnite skrutkovače , Fiona Apple
Hyperpriestor Beck
Punisher , Phoebe Bridgers
James Brittany Howard
Pomalý zhon , Tame Impala

NAJLEPŠIE VÝKONY R & B
„Blesk a hrom“ - Jhené Aiko - John Legend
VÍŤAZ: Black Parade - Beyoncé
„Všetko, čo potrebujem“ - Jacob Collier - Mahalia & Ty Dolla $ ign
„Kozia hlava“ - Brittany Howard
„See Me“ - Emily King

NAJLEPŠIE TRADIČNÉ VÝKONY R & B.
„Sit on Down“ - projekt Baylor s Jean Baylor a Marcus Baylor
„Zaujímalo by ma, čo si o mne myslí“ - Chloe X Halle
„Let Me Go“ - Mykal Kilgore
VÍŤAZ: „Čokoľvek pre vás“ - Ledisi
„Vzdialenosť“ - Yebba

NAJLEPŠIA PIESEŇ R & B
VÍŤAZ: Better Than I Imagine - Robert Glasper vďaka H.E.R. & Meshell Ndegeocello

„Black Parade“ - Beyoncé
'Collide' - Tiana Major9 & EARTHGANG
„Urob to“ - Chloe X Halle
„Slow Down“ - Skip Marley & H.E.R.

NAJLEPŠÍ PROGRESÍVNY ALBUM R & B.
Netvor , Jhené Aiko
Bezbožná hodina , Chloe X Halle
Slobodní štátni príslušníci , Slobodní štátni príslušníci
F ** k Yo Feelings , Robert Glasper
VÍŤAZ: Je to to, čo to je , Thundercat

NAJLEPŠÍ ALBUM pre R&B
Happy 2 Buď tu , Ant Clemons
Nejakú dobu trvať , Daj
Cítiť lásku / d , Luke James
VÍŤAZ: Väčšia láska , John Legend
All Rise , Gregory Porter

NAJLEPŠÍ VÝKON RAP
'Deep Reverence' - Big Sean vďaka Nipsey Hussle
„Bop“ - DaBaby
„Čo & Poppin“ - Jack Harlow
„The Bigger Picture“ - Lil Baby
VÍŤAZ: Savage - žrebec Megan Thee s Beyoncé
„Dior“ - popový dym

NAJLEPŠÍ MELODICKÝ VÝKON RAP
Rockstar - DaBaby vďaka Roddymu Ricchovi
„Laugh Now, Cry Later“ - Drake s Lil Durkom
VÍŤAZ: Uzamknutie - Anderson. Paak
„Krabica“ - Roddy Ricch
„Najvyššia v miestnosti“ - Travis Scott

NAJLEPŠIA RAPOVÁ SKLADBA
„The Bigger Picture“ - Lil Baby
„Krabica“ - Roddy Rich
„Laugh Now, Cry Later“ - Drake s Lil Durkom
Rockstar - DaBaby vďaka Roddymu Ricchovi
VÍŤAZ: Savage - Megan Thee Stallion s Beyoncé)

NAJLEPŠÍ RAP ALBUM
Čierne návyky , D Dym
Alfred , Freddie Gibbs & The Alchemist
Písomné svedectvo Jay Electronica
VÍŤAZ: King & aposs Disease , V
Alegória , Royce da 5 a 9 '

NAJLEPŠIE KRAJINY SOLO VÝKON
„Stick That in Your Country Song“ - Eric Church
„Kto si myslel, že som“ - Brandy Clark
VÍŤAZ: 'When My Amy Prays' - Vince Gill
„Čierny ako ja“ - Mickey Guyton
„Bluebird“ - Miranda Lambert

NAJLEPŠIA KRAJINA DUO / SKUPINOVÉ VÝKONY
'All Night' - Brothers Osborne
VÍŤAZ: 10 000 hodín - Dan + Shay a Justin Bieber
„Oceán“ - lady A
„Cukrový kabát“ - Malé veľké mesto
„Niektorí ľudia“ - Staré panstvo

NAJLEPŠIA KRAJINA PIESEŇ
„Bluebird“ - Miranda Lambert
„Kosti“ - Maren Morris
VÍŤAZ: Preplnený stôl - Highwomen
„More Hearts Than Mine“ - Ingrid Andress
„Niektorí ľudia“ - Staré panstvo

NAJLEPŠÍ ALBUM KRAJINY
Lady Like , Ingrid Andress
Váš život je rekord , Brandy Clark
VÍŤAZ: Zástupný znak , Miranda Lambert
Zotmenie , Malé veľké mesto
Nikdy nebude , Ashley McBryde

NAJLEPŠÍ NOVÝ VEK ALBUM
Piesne z Barda , Laurie Anderson, Tenzin Choegyal a Jesse Paris Smith
Periféria , Priya Darshini
Forma // Menej , Superpozícia
VÍŤAZ: Ďalšie príbehy o gitarách , Jim 'Kimo' West
Meditácie , Cory Wong a Jon Batiste

NAJLEPŠIE ZLEPŠENÉ JAZZ SOLO
„Guinevere“ - Christian Scott a Tunde Adjuah
„Pachamama“ - Regina Carter
'Celia' - Gerald Clayton
VÍŤAZ: All Blues - Chick Corea
„Moe Honk“ - Joshua Redman

NAJLEPŠÍ JAZZOVÝ VOKÁLNY ALBUM
ONA , Thana Alexa
VÍŤAZ: Tajomstvá sú najlepšími príbehmi , Kurt Elling Vďaka Danilovi Pérezovi
Novodobí predkovia , Carmen Lundy
Svätá izba: Live at Alte Oper Somi S frankfurtským rozhlasovým big bandom
Čo & uponáhľať , Kenny Washington

NAJLEPŠIE JAZZOVÉ PRÍSTROJOVÉ ALBUM
Na výberovom konaní v každej kalorickej chvíli , Ambrose Akinmusire
Čakajúca hra , Terri Lyne Carrington a spoločenské vedy
Happening: Live at the Village Vanguard , Gerald Clayton
VÍŤAZ: Trilógia 2 , Chick Corea, Christian McBride a Brian Blade
Roundagain , Redman Mehldau McBride Blade

NAJLEPŠÍ VEĽKÝ JAZZOVÝ SÚBORNÝ ALBUM
Dialógy o rase , Gregg August
MONK & aposestra Hrá Johna Beasleyho , John Beasley
Nehmotné medzi , Orrin Evans And The Captain Black Big Band
Piesne, ktoré sa vám veľa páčia , John Hollenbeck s Theom Bleckmannom, Kate McGarry, Gary Versace a frankfurtským rozhlasovým big bandom
VÝHER: Data Lords , Orchester Márie Schneiderovej

NAJLEPŠIE LATINSKÉ JAZZOVÉ ALBUM
Tradície , Afro-peruánsky jazzový orchester
VÍŤAZ: Štyri otázky , Arturo O & aposFarrill & The Afro Latin Jazz Orchestra
Mesto snov , Chico Pinheiro
Wind and Time - Live at Blue Note Tokyo , Gonzalo Rubalcaba a Aymée Nuviola
Trane & Aposs Delight , Poncho Sanchez

NAJLEPŠÍ VÝKON GOSPEL / PIESEŇ
„Nádherné je vaše meno“ - Melvin Crispell III
„Release (Live)“ - Ricky Dillard vďaka Tiff Joy
„Come together“ - Rodney „Darkchild“ Jerkins Presents: Dobrá správa
„Získané a odpadnuté“ - Travis Greene
VÍŤAZ: „Movin & apos On“ - Jonathan McReynolds a hudba v Mali

NAJLEPŠIE SÚČASNÉ KRESŤANSKÉ HUDOBNÉ VYSTÚPENIE / PIESEŇ
'The Blessing (Live)' - Kari Jobe, Cody Carnes a Elevation Worship
„Sunday Morning“ - Lecrae - Kirk Franklin
„Svätá voda“ - My Kráľovstvo
'Famous For (I Believe)' - Tauren Wells Featuring Jenn Johnson
VÍŤAZ: „There Is Jesus“ - Zach Williams a Dolly Parton

NAJLEPŠIE ALBUM GOSPEL
2sekundový vietor: pripravený , Anthony Brown a skupinová terapia
Moja pocta , Myron Butler
Zbormajster , Ricky Dillard
VÍŤAZ: Evanjelium podľa PJ , PJ Morton
Kierra , Kierra Sheard

NAJLEPŠIE SÚČASNÉ KRESŤANSKÉ HUDOBNÉ ALBUM
Utekaj k Otcovi Cody Carnes
Všetci moji najlepší priatelia , Hillsong Young & Free
Svätená voda „My Kráľovstvo
Občan nebies , Tauren Wells
VÍŤAZ: Ježiš je kráľ , Kanye West

NAJLEPŠIE KORENE GOSPELSKÉ ALBUM
Nádherný deň , Mark Bishop
20/20 „Rodina Crabbovcov
Čo skutočne znamenajú Vianoce , The Erwins
VÍŤAZ: Oslavujeme Fisku! (150. výročie) , Jubilejní speváci Fisk
Niečo krásne , Ernie Haase a zvuk podpisu

NAJLEPŠÍ LATINSKÝ POP ALEBO MESTSKÝ ALBUM
VÍŤAZ: YHLQMDLG , Bad Bunny

Prvýkrát , Camilo
Stôl pre dvoch , Kany Garcia
Pauza , Ricky Martin
3:33 , Debut Nova

NAJLEPŠÍ LATINSKÝ ROCK ALEBO ALTERNATÍVNY ALBUM
Bude mať , Bajofondo
Príšera , Mešita
Lietanie nad , Prorocká kultúra
VÍŤAZ: Dobytie vesmíru , Fito Paez
Slečna Kolumbia , Lido korenie

NAJLEPŠÍ REGIONÁLNY MEXICKÝ HUDOBNÝ ALBUM (VRÁTANE TEJANA)
Vyrobené v Mexiku , Alejandro Fernández
Serenáda , Lupita Infante
VÍŤAZ: Pieseň pre Mexiko, zväzok 1 , Natalia Lafourcade
Dancing Sones And Huapangos with Mariachi Sol De Mexico od Jose Hernandez , Mariachi Sol De Mexico De Jose Hernandez
AYAYAY! , Christian Nodal

NAJLEPŠÍ TROPICKÝ LATINOVÝ ALBUM
Moje Tumbao , José Alberto 'Slávik'
Nekonečné , Edwin Bonilla
I Keep Singing To Love (Deluxe) , Jorge Celedon a Sergio Luis
VÍŤAZ: 40 , Skupina výklenkov
Vianočné spomienky , Victor Manuelle

NAJLEPŠIE VÝKONY AMERICKÝCH KORENÍ
„Farby“ - čierne pumy
Hlboko zaľúbený - Bonny Light Horseman
„Krátke a sladké“ - Brittany Howard
„Budem preč“ - Norah Jones a Mavis Staples
VÍŤAZ: „Všetko si pamätám“ - John Prine

NAJLEPŠIE AMERICKÉ KORENE PIESEŇ
„Kabína“ - Laura Rogers a Lydia Rogers
„Strop na podlahu“ - Sierra Hull & Kai Welch
„Rodné mesto“ od Sarah Jarosz
VÍŤAZ: „Pamätám si všetko“ - Pat McLaughlin a John Prine
„Muž bez duše“ - Tom Overby a Lucinda Williams

NAJLEPŠÍ ALBUM AMERICKÝ
Staré kvety , Courtney Marie Andrews
Podmienky vzdania sa , Hiss Golden Messenger
VÍŤAZ: Svet na zemi , Sarah Jarosz
Zlatý , Marcus King
Dobré duše Lepší anjeli , Lucinda Williams

NAJLEPŠÍ ALBUM Z BLUEGRASU
Muž v ohni , Danny Barnes
Žiť v dvoch svetoch, roč. 1 , Thomm Jutz
Spevník v Severnej Karolíne , Strmý kaňon Rangers
VÍŤAZ: Domov , Billy Strings
The John Hartford Fiddle Tune Project, Vol. 1 , Rôzni umelci

NAJLEPŠÍ TRADIČNÝ MODRÝ ALBUM
Všetky moje poplatky sú platené Pán Frank
Dáte mi pocítiť , Don Bryant
To & aposs Čo som počul , Robert Cray Band
Cypress Grove „Jimmy„ Duck “Holmes
VÍŤAZ: Rawer Than Raw , Bobby Rush

NAJLEPŠÍ SÚČASNÝ ALBUM BLUES
VÍŤAZ: Už ste stratili svoju myseľ? , Fantastický Negrito
Live at the Paramount , Big Band Ruthie Fosterovej
The Juice G. , Láska
Kosi , Bettye LaVette
Hore a točí sa , Severná Mississippi Allstars

NAJLEPŠÍ ALBUM ĽUDÍ
Ľahký jazdec na Bonny , Bonny Ľahký jazdec
Ďakujem za tanec , Leonard Cohen
Pieseň pre našu dcéru , Laura Marling
Saturn sa vracia The Secret Sisters
VÍŤAZ: Všetky dobré časy , Gillian Welch a David Rawlings

NAJLEPŠIE REGIONÁLNE KORENE HUDOBNÉ ALBA
Moji príbuzní 'Nikso Kowaiks' , Black Lodge Singers
Cameron Dupuy and the Cajun Troubadours , Cameron Dupuy And The Cajun Troubadours
Krásny východ slnka , Štyri vody
VÍŤAZ: Atmosféra , New Orleans Nightcrawlers
Pocta Al Berardovi , Sladká Cecília

NAJLEPŠIE ALBUM REGGAE
Hore nohami , 2020 Buju Banton
Vyššie miesto , Preskočiť Marley
Všetko sa vracia k láske , Maxi Priest
VÍŤAZ: Musím byť tvrdý , Toots & The Maytals
Jeden svet The Wailers

NAJLEPŠÍ GLOBÁLNY HUDOBNÝ ALBUM
Fu kroniky , Nepriestrelné
VÍŤAZ: Dvakrát vyšší , Burna Boy
Teraz , Bebel Gilberto
Ľúbostné listy , Anoushka Shankar
Amadjar , Tinariwen

NAJLEPŠIE DETI A HUDOBNÝ ALBUM
VÍŤAZ: Všetky dámy , Joanie Leeds

Be A Pain: Album for Young (and Old) Leaders , Alastair Moock a priatelia
Som optimista , Pes na blchách
Piesne pre spev a ap , Okee Dokee Brothers
Divoký život , Justin Roberts

NAJLEPŠIE SPRÁVANÉ ALBUM SLOVA (ZAHRNUJE POÉZIU, AUDIO KNIHY A ROZPRÁVKY)
Kyselina pre deti: spomienka Flea
Alex Trebek - odpoveď je ... , Ken Jennings
VÍŤAZ: Výtržníctvo: Korumpovaná demokracia, Rogue State Rusko a najbohatší a najničivejší priemysel na Zemi , Rachel Maddow
Chyťte a zabite , Ronan Farrow
Charlotte & aposs Web (E.B. White) , Meryl Streep (a obsadenie)

NAJLEPŠÍ KOMEDIÁLNY ALBUM
VÍŤAZ: Čierna micva , Tiffany Haddish

Milujem všetko , Patton Oswalt
Bledý turista , Jim Gaffigan
Papierový tiger , Bill Burr
23 hodín na zabitie , Jerry Seinfeld

NAJLEPŠIE ALBUM HUDOBNÉHO DIVADLA
Amelie , Originálne londýnske obsadenie
Americká utópia na Broadwayi , Originálne obsadenie
VÍŤAZ: Zubatá malá pilulka , Originálne Broadwayské obsadenie
Malý obchod s hrôzami „Nové obsadenie mimo Broadway
Egyptské knieža , Originálne obsadenie
Mäkká sila , Originálne obsadenie

NAJLEPŠÍ KOMPILAČNÝ SOUNDTRACK PRE VIZUÁLNE MÉDIÁ
Krásny deň v susedstve
Bill & Ted čelia hudbe
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga
Frozen 2
VÍŤAZ: Králik Jojo

NAJLEPŠÍ SKÓRE SOUNDTRACK PRE VIZUÁLNE MÉDIÁ
Ad Astra , Max Richter
Stáva sa , Kamasi Washington
VÍŤAZ: Žolík , Hildur Guðnadóttir
1917 , Thomas Newman
Star Wars: The Rise of Skywalker , John Williams

NAJLEPŠIA SKLADBA PÍSANÁ PRE VIZUÁLNE MÉDIÁ
„Krásni duchovia“ (od Mačky ) - Taylor Swift
'Carry Me With You' (od Ďalej ) - Brandi Carlile
„Do neznáma“ (od Frozen 2 ) - Idina Menzel & AURORA
VÍŤAZ: Nie je čas zomrieť (od Nie je čas zomrieť ) - Billie Eilish
„Postav sa“ (od Harriet ) - Cynthia Erivo

NAJLEPŠIE PRÍSTROJOVÉ ZLOŽENIE
'Baby Jack' - Arturo O & aposFarrill & The Afro Latin Jazz Orchestra
„Be Water II“ - Christian Sands
„Plumfield“ - Alexandre Desplat
VÍŤAZ: Sputnik - Maria Schneider
'Strata' - Remy Le Boeuf & aposs Assembly of Shadows s Annou Webberovou a Ericom Millerom

NAJLEPŠIE USPORIADANIE, NÁSTROJE ALEBO CAPPELLA
„Kúpeľňový tanec“ - Hildur Guðnadóttir
VÍŤAZ: Donna Lee - John Beasley
„Novomanželia“ - Remy Le Boeuf a aposs Assembly Of Shadows
„Zdvihnite každý hlas a spievajte“ - Jarrett Johnson s Alvinom Cheaom
„Urán: Kúzelník“ - jazzový orchester Jeremyho Levyho

NAJLEPŠIE OPATRENIA, NÁSTROJE A VOCÁLNE
'Wings Closed' - Maria Mendes Featuring John Beasley and Orkest Metropole
„Púštna pieseň“ - Säje
'From This Place' - Pat Metheny Featuring Meshell Ndegeocello
VÍŤAZ: „Získal & apost vás drží“ - Jacob Collier s Rapsody
Slow Burn - Becca Stevens - Jacob Collier, Mark Lettieri, Justin Stanton, Jordan Perlson, Nic Hard, Keita Ogawa, Marcelo Woloski a Nate Werth

NAJLEPŠÍ ZÁZNAMOVÝ BALÍČEK
Každodenný život , Coldplay
Pohreb , Lil Wayne
Liečiteľ , Grouplove
Na kruhoch , Kaspický jazyk
VÍŤAZ: Sv. 11 a 12 , Púštne relácie

NAJLEPŠIE BALENÉ ALEBO ŠPECIÁLNE OBMEDZENÉ BALÍČKY
Flaming Pie (vydanie pre zberateľov a vydavateľov) , Paul McCartney
Giants Stadium 1987, 1989, 1991 , Grateful Dead
Režim , Depeche Mode
VÍŤAZ: Óda na radosť , Wilco
Príbeh strašidelnej medzinárodnej , Rôzni umelci

NAJLEPŠIE POZNÁMKY K ALBUMU
Na prehliadke Minstrel: Rutiny Minstrel zo štúdia, 1894-1926
The Bakersfield Sound: Hlavné mesto country hudby Západu, 1940 - 1974
VÍŤAZ: Dead Man & aposs Pop
Chýbajúci odkaz: Ako nás Gus Haenschen dostal od Joplina k jazzu a formoval hudobné podnikanie
Z jasnej modrej oblohy

NAJLEPŠÍ HISTORICKÝ ALBUM
Oslavovaný, 1895-1896 , Single Quartet
Hittin & apos the Ramp: The Early Years (1936 - 1943) , Nat King Cole
VÍŤAZ: Je to dobrý pocit: To najlepšie z pána Rogersa , Pán Rogers
Super Deluxe vydanie z roku 1999 Princ
Pamäť , Orchestrálne manévre v tme
Zhoďte srdce: Kompletné africké stretnutia , Béla Fleck

NAJLEPŠÍ INŽINIERSKY ALBUM, NEKLASICKÝ
Diera čierna diera , Devon Gilfillian
Očakávania , Katie Pruitt
VÍŤAZ: Hyperpriestor Beck
James Brittany Howard
25 výletov , Sierra Hull

VÝROBCA ROKA, NEKLASICKÝ
Jack Antonoff
A Auerbach
Dave Cobb
Lietajúci lotos
VÍŤAZ: Andrew Watt

NAJLEPŠIE REMIXOVANÉ ZÁZNAMY
'Do You Ever (RAC Mix)' - Phil Good
„Imaginary Friends (Morgan Page Remix)“ - Deadmau5
„Praying for You (Louie Vega Main Remix)“ - Jasper Street Co.
VÍŤAZ: Roses (Imanbek Remix) - SAINt JHN
Young & Alive (Bazzi vs. Haywyre Remix) - Bazzi

NAJLEPŠÍ INŽINIERSKY ALB, KLASICKÝ
Danielpour: Umučenie Ješuu , JoAnn Falletta, James K. Bass, Adam Luebke, komorní speváci UCLA, Buffalo Philharmonic Orchestra a Buffalo Philharmonic Chorus
Gershwin: Porgy a Bess , David Robertson, Eric Owens, Angel Blue, orchester Metropolitnej opery a zbor
Hynes: Polia , Devonté Hynes a perkusie tretieho pobrežia
Ives: Complete Symphonies , Gustavo Dudamel a filharmónia Los Angeles
VÍŤAZ: Šostakovič: Symfónia č. 13, Baby Yar , Riccardo Muti a Chicago Symphony Orchestra

VÝROBCA ROKU, KLASICKÝ
Blanton Alspaugh
VÍŤAZ: David Frost
Jesse Lewis
Dmitrij Lipay
Elaine Martone

NAJLEPŠIE ORCHESTRÁLNE VÝKONY
Aspekty Ameriky - Pulitzerovo vydanie - Oregonská symfónia
Concurrence - Islandský symfonický orchester
Copland: Symphony No. 3 - San Francisco Symphony
VÍŤAZ: Ives: Complete Symphonies - Los Angeles Philharmonic
Lutoslawski: Symphonies No. 2 & 3 - Finnish Radio Symphony Orchestra

NAJLEPŠÍ ZÁZNAM OPERY
Dello Joio: The Trial at Rouen, Boston Modern Orchestra Project Zbor opery Odyssey
Floyd, C .: Princ hráčov , Milwaukee Symphony Orchestra Florentine Opera Chorus
VÍŤAZ: Gershwin: Porgy a Bess , Orchester Metropolitnej opery Zbor Metropolitnej opery
Obchod: Agrippina , Il Pomo D & aposOro
Zemlinský: Trpaslík , Orchester Nemeckej opery v Berlíne

NAJLEPŠIE CHORÁLNE VÝKONY
Kartágo „Prechod“
VÍŤAZ: Danielpour: Umučenie Ješuu , James K. Bass, J & apsNai Bridges, Timothy Fallon, Kenneth Overton, Hila Plitmann a Matthew Worth Buffalo Philharmonic Orchestra Buffalo Philharmonic Chorus & UCLA Chamber Singers
Kastalsky: Requiem , Joseph Charles Beutel a Anna Dennis Orchestra Of St. Luke & Aposs Cathedral Choral Society, The Clarion Choir, Kansas City Chorale & The Saint Tikhon Choir
Moravec: Sanctuary Road , Joshua Blue, Raehann Bryce-Davis, Dashon Burton, Malcolm J. Merriweather a Laquita Mitchell Oratorio Society of New York Orchestra Oratorio Society of New York Chorus

HUDBA NAJLEPŠEJ KOMORY / MALÝ SÚBOROVÝ VÝKON
VÍŤAZ: Súčasné hlasy , Pacifica Quartet

Liečivé režimy , Brooklyn Rider
Hearne, T .: Miesto , Ted Hearne, Steven Bradshaw, Sophia Byrd, Josephine Lee, Isaiah Robinson, Sol Ruiz, Ayanna Woods & Place Orchestra
Hynes: Polia , Devonté Hynes a perkusie tretieho pobrežia
Schumannovo kvarteto Dover Quartet

NAJLEPŠIE KLASICKÉ PRÍSTROJOVÉ SOLO
„Adès: Koncert pre klavír a orchester“ - Bostonský symfonický orchester
„Beethoven: Kompletné klavírne sonáty“ - Igor Levit
„Bohemian Tales“ - Symfonický orchester Bavorského rozhlasu Charlesa Owena
„Destinácia Rachmaninov - príchod“ - Philadelphský orchester
VÍŤAZ: Theofanidis: Koncert pre violu a komorný orchester - Albany Symphony

NAJLEPŠÍ KLASICKÝ SOLO VOKÁLNY ALBUM
Americkí skladatelia v hre - William Bolcom, Ricky Ian Gordon, Lori Laitman, John Musto , Attacca Quartet, William Bolcom, Ricky Ian Gordon, Lori Laitman, John Musto, Charles Neidich a Jason Vieaux
Clairières: Piesne od Lili & Nadia Boulanger , Nicholas Phan a Myra Huang
Farinelli , Harmonická záhrada
Lad & aposs Love , Katie Hyun, Michael Katz, Jessica Meyer, Reginald Mobley a Ben Russell
VÍŤAZ: Smyth: Väzenie , Zážitkový orchester zážitkového zboru

NAJLEPŠÍ KLASICKÝ KOMPENDIUM
Adès vedie Adès , Mark Stone & Christianne Stotijn Thomas Adès, dirigent Nick Squire, producent
Saariaho: Kruhová mapa Graal Théâtre Neiges smerom k vám, ktorí ste tak ďaleko , Clément Mao-Takacs, dirigent Hans Kipfer, producent
Serebrier: Symphonic Bach Variations Laments and Hallelujahs Flute Concerto , José Serebrier, dirigent Jens Braun, producent
VÍŤAZ: Thomas, M.T .: Z denníka Anny Frankovej & Meditations on Rilke , Isabel Leonard Michael Tilson Thomas, dirigent Jack Vad, producent
Woolf, L.P .: Požiar a povodeň , Matt Haimovitz Julian Wachner, dirigent Blanton Alspaugh, producent

NAJLEPŠIE SÚČASNÉ KLASICKÉ ZLOŽENIE
Adès: Koncert pre klavír a orchester , Thomas Adès
Danielpour: Umučenie Ješuu , Richard Danielpour
Floyd, C .: Princ hráčov , Carlisle Floyd, skladateľ
Hearne, T .: Miesto , Ted Hearne
VÍŤAZ: Rouse: Symfónia č. 5 , Christopher Rouse