20 najsmutnejších piesní

Ako vidíte na tomto zozname smutných piesní, láska je univerzálnym predmetom populárnej hudby. Väčšina piesní na tomto zozname súvisí so stratou lásky, s bolesťami srdca alebo s prijatím toho, čo nemôžete zmeniť, s príliš neskorým uvedomením si, že ste mohli a mali urobiť niečo inak.

Najlepšie na týchto skladbách je, že často poskytujú pohodlie poslucháčovi. Je to tak, akoby človek alebo umelec spievajúci pieseň „dostal“ to, čo prežívame, a prešiel niečím podobným. Odkazuje na spojivové tkanivo, ktoré zdôrazňuje spoločnú skúsenosť, a pripomína nám, že nie sme sami.

Tieto piesne ukazujú, že hudba je veľkým spojovacím prvkom a jazykom, ktorým všetci komunikujeme. K dispozícii je 20 najsmutnejších popových piesní, zvukovo aj textovo. • Adele - Niekto Ako Ty'

  Pustiť to nie je nikdy ľahké a Adele isn & apost celkom prerezáva struny zásterky v smutnej piesni & aposSomeone Like You. & apos Ona & aposs o krok pod psycho bývalou priateľkou, keď spieva o tom, že sa objaví nepozvaná a dúfa, že bude cítiť to isté bodnutie. Keď chce svojmu bývalému milencovi to najlepšie, nemyslí to celkom dobre. Kto tam nebol & apost? Ľudia hovoria, že skutočná láska k niekomu je šťastná, ak je s niekým iným ako vy. Kašlem na to!

  Najsmutnejšie texty: „Vieš, ako letí čas / Iba včera bol čas našich životov / Narodili sme sa a boli sme vychovaní / V letnom opare / Viazaní prekvapením našich slávnych dní“ a 'Niekedy to trvá v láske, ale niekedy to skôr bolí.'

 • Rihanna, zostaň

  S náhradnou melódiou klavíra a harmonizáciou s Mikkym Ekkom, Rihanna & aposs & aposStay & apos je jednou z najsmutnejších piesní kvôli napätiu medzi týmito dvoma hlasmi. Môžu a môžu úplne prísť na to, čo si myslia o sebe alebo o tom druhom, ale príťaž je tu. Zatiaľ čo Rihanna je často kritizovaná ako loutka, ktorá spieva piesne iných, napĺňa & aposStay & apos citeľným bolesťou srdca a zlomeným srdcom.

  Najsmutnejšie texty: „Je mi sranda, že ste zlomený, ale ja som jediný, kto potreboval záchranu / & aposPríčina, keď nikdy neuvidíte svetlo / Je ťažké vedieť, ktorý z nás jaskyniari. '

 • Sinead O 'Connor,' Nič neporovnáva 2 U '

  & aposNič, čo porovnáva 2, bol napísaný používateľom Princ , ale doručenie Sinead O & aposConnor & aposs - nehovoriac o videu, ktoré ukazovalo iba jej tvár a jej emócie zvýraznené oholenou hlavou - prenieslo túto smutnú pieseň do hĺbky zúfalstva. Narieka nad stratenou láskou a trpí klasickými depresiami: počíta minúty od ich rozchodu, príliš veľa spí a možno chlastá v neskorých nočných hodinách. Nebojí sa ho požiadať, aby sa vrátil, pretože ho zaplavuje spomienkami. Pripomína nám, že veci si často uvedomujeme, keď je príliš neskoro.

  Najsmutnejšie texty: 'Chodím každú noc von a prespím celý deň / pretože si si vzal svoju lásku.'

  je liv and maddie končí
 • Miley Cyrus - Wrecking Ball

  Heft of Miley Cyrus & apos & aposWrecking Ball & apos je niekedy v tieni nahého a posvätného videa. Skladba robí náš zoznam smutných piesní, pretože je to bolestivá óda na pokazenie lásky. Po príliš silnom pokuse o rozbitie múrov a následnom úteku sa rozprávačka a jej milovaný jednoducho môžu & apost dostať na rovnakú stránku - a pieseň je planétou ľútosti.

  Najsmutnejšie texty: 'Don & apost, kedy si povedal, že som odišiel / budem ťa vždy chcieť.'

 • Lady Gaga, „Dope“

  Lady Gaga & aposs silné odkazy na klavírne balady vzdávajúce sa jednej závislosti (drogy a / alebo alkohol) pre druhú (láska). Všetci sa tak zúfalo chceme spojiť a je bolestivé vymaniť sa zo situácie závislosti, a to natoľko, že by nás to mohlo zabiť. Áno, niekoho môžeme tak milovať, že infikuje našu krv. Pustiť to je ako utrpenie z ústupu. Skutočný smútok v tejto piesni však nepochádza z toho, ako jej slová doslova alebo obrazne interpretujeme, ale z boja v hlasu Ma Monster & aposs, keď jej klavír jemne plače.

  Najsmutnejšie texty: 'Moje srdce by sa bez teba zlomilo / bez teba by sa nemohlo prebudiť / bolieť tak dlho, že som tak dlho žil vysoko.'

 • Veľký veľký svet, „Povedz niečo“

  Niekedy to & aposs čo sme don & apost alebo môže & apost povedať, že je to najničivejšie. Christina Aguilera a Veľký veľký svet obchodujte s textami a zharmonizujte sa, ako sa vzdať pokladu a nechať sa byť tak hadím, že sa pokazil vzťah, ktorý môže dokonca aj hovoriť a snažiť sa veci napraviť. Ticho zabíja, rovnako ako emócie tejto bolestivej klavírnej balady, ktorá robí náš zoznam smutných piesní.

  Najsmutnejšie texty: 'Ty si ten, koho mám rád / a ja sa lúčim.'

 • Speváčka Pink - pieseň Len mi daj dôvod'

  Niekedy sa aj tie najlepšie vzťahy dostanú trochu mimo trať, napríklad ten Ružová a Nate Ruess spievajú o smutnej piesni „Len mi daj dôvod“. „Veci nie sú rovnaké a podobné, a to je ťažké uskutočnenie, ale statočne sa to snažia vyriešiť. Je to ako vypadnúť z lásky, stále niekoho milovať. To je jedinečná značka zlomeného srdca.

  vzťah medzi trénerkou Meghan a Charliem Puthom

  Najsmutnejšie texty: 'Bolo to a bolo napísané v jazvách na našich srdciach / Nie sme zlomení, iba ohnutí / A môžeme sa naučiť znova milovať.'

 • Katy Perry - Stále dýcham

  Táto smutná pieseň je napísaná ako poznámka o samovražde, ale je skutočným vzťahom, ktorý & zomiera. Je to zničujúco smutné Katy Perry & Rozprávač Aposs sa lúči. Bol to drsný zápas, ale ona a stále nažive, aj keď to tu bolo pár vecí ošemetné. Vzťah je živá, dýchajúca, plynulá vec a jeho ukončenie je ako smrť. Slová Perryho a apossa účinne vystihujú tohto ducha a pieseň je potešením pre všetkých, ktorí sa rozchádzajú.

  Najsmutnejšie texty: „Pretože stále dýcham / Ale my sme na chvíľu boli mŕtvi / Táto choroba nemá žiadny liek / Určite ideme dole / Už sme stratili priľnavosť / Najlepšie opustiť loď.“

 • Maroon 5, „Bude milovaná“

  Jeden z Maroon 5 & aposs najskôr zasiahne, & aposShe Will Loved, & apos je podporený Adam Levine & Aposs falsetto, keď spieva poškodenému dievčaťu a dáva mu najavo, že má väčšiu hodnotu a zaslúži si viac, ako sa s ňou v minulosti zaobchádzalo. Je to & aposs smutné, pretože to poukazuje na skutočnosť, že často ignorujeme to, čo & aposs je pre nás najlepšie, aj keď & aposs priamo pred našimi žltačkovými očami. Prijímame lásku ktorú si myslíme že si zaslúžime.

  Najsmutnejšie texty: 'Nerobím si starosti s tým, aby som každý deň trávil / vonku na svojom rohu v lejaku / Hľadaj dievča so zlomeným úsmevom / Spýtaj sa jej, či chce chvíľu zostať / A bude milovaná.'

 • Kelly Clarkson - „Kvôli tebe“

  Kelly Clarkson & aposs & aposBecause of You & apos je jednou z najbrutálnejšie smutných piesní, pretože jej rozprávač bol v živote niekým tak poškodený a zjazvený, že vyhrala & apost sa vydala do sveta a zažila všetko, čo ponúka. To je skutočná životná tragédia. Musíme sa naučiť otvoriť svoje srdcia, ale nie je ľahké, keď boli zabití bez toho, aby bol vyrobený kľúč, tým menej stratený.

  Najsmutnejšie texty: „Kvôli tebe / nikdy sa nezblúdim príliš ďaleko od chodníka / Kvôli tebe / Naučil som sa hrať na bezpečnej strane, aby som sa nezranil / a apostoval / Kvôli tebe / je pre mňa ťažké dôverovať nielen mne, ale aj všetkým okolo mňa / Kvôli tebe / obávam sa. '

 • Ed Sheeran, „Tím A“

  A kde začať Ed Sheeran & aposs & aposA Team & apos? Je to tak silná a krásna pieseň od začiatku do konca a je ponechaná otvorená mnohým interpretáciám o tom, čo je zlé a čo sa stalo s týmto poškodeným tvorom, o ktorom spieva. Drogy? Život? Všeobecné tvrdé klopania? Sú to práve smutné piesne, vďaka ktorým sa E. Sheeran stal laureátom svojej generácie.

  Najsmutnejšie texty: 'Vonku je príliš zima / aby mohli lietať anjeli.'

 • Lana Del Rey, „Mladá a krásna“

  Väčšina Kráľovská vlna piesne sú smutné. Jej hlas je melancholický a jej texty často skúmajú temnú stránku. & aposYoung and Beautiful, & apos jej skladba z & aposThe Great Gatsby, & apos nám pripomína veci, nad ktorými nemáme v živote kontrolu. Je ľahké niekoho milovať, keď je mladý a krásny, ale čo potom? Je to romantizácia predstavy o prežití najschopnejších a niečo, s čím sa musíme vyrovnať.

  sú lilhuddy a charli randia

  Najsmutnejšie texty: „Budeš ma stále milovať / Keď už nebudem mladý a krásny? / Budeš ma stále milovať / Keď som nedostal nič iné ako svoju boľavú dušu? '

 • Tom Odell - Ďalšia láska

  Britský spevák Tom Odell vystihuje pojem „nechať ísť“ s „Ďalšou láskou.“ „Spolu s milenkou sa posunuli ďalej a zatiaľ čo pretrvávajú pretrvávajúce zvyškové city - ktoré sa dajú očakávať - ​​vie, že dokáže & apost obhájiť jej česť napriek jeho inštinkt. To je ťažký most, ktorý treba prekonať pre každého, kto zatvára dvere vo vzťahu. Znamená to, že roly sa skutočne zmenili a tá, pre ktorú by ste boli zabití alebo zomreli, už viac nestojí za zamyslenie.

  Najsmutnejšie texty: 'A ak ti niekto ublíži, chcem bojovať / Ale moje ruky boli zlomené, príliš veľa krát.'

 • Britney Spears, „kedykoľvek“

  Aj taký sexpot Britney Spears má zraniteľné srdce. V smutnej piesni & aposEverytime, & apos vie, že potrebuje toho, koho miluje, ale už nie sú „vecou“ a je ako vták zbavený krídel. Je to trochu spoluzávislé, ale na druhej strane, aký romantický alebo platonický vzťah nie je trochu spoluzávislý?

  Najsmutnejšie texty: 'Zakaždým, keď sa snažím lietať / padám bez krídel / cítim sa tak malý / myslím, že ťa potrebujem, zlato / a vždy, keď ťa vidím vo svojich snoch / vidím tvoju tvár, prenasleduje ma to.'

 • Drake, Marvinova izba

  Normálne si rapové piesne nemyslíme ako smutné, ale môžu byť v mnohých situáciách. S Drake & aposs & aposMarvin & aposs Room, & apos on & aposs sa snaží utopiť svoje trápenie, ale & aposve sa naučili plávať, v štýle Michaela Phelpsa. Snaha o lásku tiež nie je ľahká. Je to téma a sonika tejto piesne, ktorá znie tak dobre, dobre, modrá.

  Najsmutnejšie texty: 'Som v tomto klube príliš dlho / žena, ktorú by som vyskúšal / je šťastná s dobrým chlapom.'

 • Justin Timberlake - Cry Me a River

  & aposCry Me a River & apos isn & apost je tradičná smutná pieseň. Justin Timberlake & Aposs solo smash je o zistení, že ste boli zahýbaní a podvedení. Dozvedel sa to od druhého chlapa, a namiesto toho, aby sa utápal v smútku, postaví sa dievčaťu, ktoré zablúdilo. A aj keď je tu oceľová vzdialenosť a jeho strážca je hore, pieseň je stále pretkaná bolesťou z dôvodu uvedomenia si, že nemôžete urobiť nič iné, iba ísť.

  Najsmutnejšie texty: 'Škoda je spôsobená / Takže myslím, že ... odchádzam.'

  kde sú teraz suitový život Zacka a Codyho
 • 'N Sync,' Gone '

  Jednou z najhorších romantických situácií v živote je prelievanie sa „čo keby“. Ako som tomu mohol zabrániť alebo čo som mohol urobiť, aby som tomu zabránil? Je smutné, že nemožno robiť nič, pretože strata lásky a koniec vzťahu je niečo, čomu často nemôžeme zabrániť alebo zmeniť priebeh. S & aposN Sync & aposs smutná pieseň & aposGone, & apos, rozprávač nie je nad otázkou, aj keď už odpoveď pozná.

  Najsmutnejšie texty: „Nechcem sa ospravedlňovať, zlatko / Vyhral som a zmenil som skutočnosť, že si bol preč / Ale ak existuje niečo, čo by som mohol urobiť / Vyhral si, prosím, daj mi vedieť?“

 • Justin Bieber - Žltý pršiplášť

  Justin Bieber & aposs akustický milostný nárek, napísaný pre svoje akustické EP a po jeho rozchode s Selena Gomez , je asi také smutné, ako pieseň dostane. Dážď by mohol byť slzami a celkovou metaforou o zvetrávaní búrky v živote. Znamená to, že Biebovci sú suroví a skutoční, zbavení všetkého dobrého, „Bieberness“. Položí svoje emočné karty lícom na stôl a je to pravdepodobne prvýkrát, čo sme videli skutočné srdce Justina Biebera.

  Najsmutnejšie texty: Pretože som si obliekol pršiplášť, môj žltý pršiplášť / Baby, udržuje ma v suchu /
  Obliekla som si pršiplášť, môj žltý pršiplášť / Vieš presne prečo. “

 • Christina Aguilera, 'Hurt'

  & aposHurt & apos robí náš zoznam smutných piesní ako Stalin pozerá sa späť na vzťah, ktorý sa skončil, a nie priateľským spôsobom. Je to pre ňu dvojnásobne bolestivé, pretože si uvedomuje, že mohla ublížiť tomu, koho milovala, ale ublížila si aj tým, že nechala veci hrať sa tak, ako sa diali. V jej slovách je veľa ruminácie a bolesti v jej hlase, kvôli tomu, že niekedy sa do života nedostanete.

  Najsmutnejšie texty: 'A ja si ublížim tým, že ti ublížim.'

 • Backstreet Boys - Ukáž mi význam osamelého

  The Backstreet Boys v tejto tropicky ladenej smutnej piesni krásne a bezchybne harmonizujte, ale & apossuje slová, ktoré sú nasiaknuté smútkom. Niekedy iba nerozumieme alebo máme konkrétny dôvod, prečo môžeme byť s tým, koho milujeme. A to, priatelia, v jednej z najpriaznivejších situácií, ktoré môžete vydržať.

  Najsmutnejšie texty: 'Povedz mi, prečo môžem & odpadnúť tam, kde si ty / Tam & nechať niečo, čo mi chýba v srdci.'