20 hitov, ktoré v skutočnosti znejú úplne rovnako

Už ste sa niekedy stretli s tým, že počúvate nový singel, len aby ste mali pocit, že ste ho už niekde predtým počuli? Možno by ste si to mohli zahrať s tým, že váš mozog bude hrať triky - vytiahne z hlbokých kútov vašej mysle nejaké bludné a nejasné melódie a spojí ich ako jeden celok - ale vždy tak často, je to niečo viac ako obyčajný prípad déja vu.

Vzhľadom na obrovské množstvo modernej hudby sa stopy môžu navzájom prekrývať, ale občas umelec zasiahne trochu tiež blízko domova: Viac ako niekoľko spevákov bolo fackovaný súdnymi spormi po príliš vysokom požičaní od niekoho iného. Inokedy môžu hudobníci skĺznuť k všeobecne uznávanému porovnaniu - je koniec koncov určite možné, že by do ich práce nechtiac stekali hlavné vplyvy, a polovica zábavy s hudbou ju vidí pretvorenú a upravenú novým spôsobom.

Nech je to už akokoľvek, v poslednej dobe sa objavilo veľa hitov, ktoré znejú veľmi podobne, no, iné zásahy. Ak sa chystáte počúvať skladby od všetkých, od starých obľúbených po novšie, snažte sa Selena Gomez , Justin Bieber , Katy Perry a ďalšie nižšie a uvidíme, či budete počuť podobnosti. • Selena Gomez 'Same Old Love' a Camila Cabello 'Havana'

  „Same Old Love“ (2015) a „Havana“ (2017), ktoré vyšli s odstupom dvoch rokov, majú takmer úplne rovnaké úvodné intro s prízvukom.

 • TiK ToK od Keshy a California Gurls od Katy Perry

  Obe piesne spájajú hravé vokálne efekty s nafukovacou, syntezátorskou produkciou.

 • Lady Gaga „Born This Way“ a Madonna „Express Yourself“

  Samotná Madge vyhlásila, že skladba Born This Way z roku 2011 je nahrávkou jej hitu z roku 1989 a môžete určite počuť podobnosť v refréne.

  spolu chodia johnny orlando a mackenzie ziegler

  „Aký úžasný spôsob, ako prerobiť svoju pieseň,“ Povedala Madonna Newsweek filmu „Born This Way“ v roku 2012, neskôr pridaný k brazílskej televíznej šou Fantastické : 'Som rád, že som mohol pomôcť [Gaga] s jeho napísaním.'

 • Robin Thicke - Blurred Lines (ft. Pharrell a T.I.) a Marvin Gaye: „Musím to vzdať“

  Existuje dôvod, prečo znie basová linka „Blurred Lines“ tak dobre: ​​porota USA v marci 2015 potvrdila, že táto pieseň kopírovala singel „Got To Give It Up“ od Marvina Gayeho z roku 1977 a Thick a Pharrell museli vylúpiť ohromných 7,3 milióna dolárov za chybu.

 • Piata Harmónia - Práca z domu a Cashmere Cat - Trust Nobody - Selena Gomez a Tory Lanez

  Aj keď program „Trust Nobody“ pracuje oveľa pomalšie, znejúca melódia znie príšerne podobne ako 5H „Work from Home“, vydané pred šiestimi mesiacmi. Najsilnejšie to počuť v úvodných pruhoch.

 • Bruno Mars '' Locked Out of Heaven '' a policajná 'Roxanne'

  Kráľ Throwback Bruno Mars má otvorene priznal jeho hit z roku 2012 „Locked Out of Heaven“ kývol polícii.

  „Do pekla, áno! Pokúsiš sa napísať policajnú pieseň! ' Povedal MTV na otázku, či si myslí, že stopy znejú podobne. „Vyrastal som na polícii, vyrastal som v baroch a spieval som policajné piesne ... Ako umelec ako skladateľ je vaším cieľom vždy mať jednu z tých piesní, ktorá od prvého akordu robí niečo telu. “

 • Taylor Look Swift „Look What You Made Me Do“ a Right Said Fred „Som príliš sexy“

  Tieto rozhodne nie sú priamym zápasom, ale Swift pocítil búšenie a nepretržité basy, ktoré podčiarkujú refrén piesne „Look What You Made Me Do“, ktorý si požičali dosť od Right Said Fred a aposs „I & aposm Too Sexy“, takže si zaslúžili skladateľský kredit .

 • 'Scrubs' od TLC a 'Stay the Night' od IMx

  Produkcia IMx & aposs „Stay the Night“, ktorá vyšla šesť mesiacov po TLC, a „No Scrubs“, je takmer totožná s klasikou z roku 1999 a sprievodné hudobné video je tiež dosť spotové. Niekto tomu hovorí pocta, iní tomu píling.

 • Najlepšia pieseň všetkých čias v kategórii One Direction a Who's Baba O'Reilly

  Úvod do One Direction a „Best Song Ever“ sa neskutočne podobá na základňu Who & aposs z roku 1971.

 • Justin Bieber - Somebody to Love (september) - Cry for You

  September & aposs 2006 cut je síce viac tanečne ladený, ale podobnosti môžete úplne počuť, keď raz zaznie refrén.