20 najlepších skladieb z 80. rokov

Keď premýšľate o najlepších skladbách z 80. rokov, automaticky blikáte na syntetizátory, asymetrické strihy, bezpečnostný tanec a slnečné okuliare v noci? No, nemýlite sa, ale malo by vás to prinútiť myslieť aj na oveľa, oveľa viac. Bolo to desaťročie, kedy sa z jedného mena stali noví umelci Madonna a Princ mená domácnosti. Šnúra to rozbije Michael Jackson vydané v tomto období mu vynieslo titul kráľ popu. V 80. rokoch sa rap stal hlavným prúdom, veľké vlasy už nikdy nebudú väčšie a umelci mali nový priechod, pomocou ktorého mohli propagovať svoju hudbu: MTV. Bolo to, ako, úplne úžasné!

 • dvadsať

  „Nalejte na mňa trochu cukru“

  Def Leppard

  12. a posledná trať sa vrhla na Def Leppard & aposs already-way-behind-schedule album & aposHysteria, & apos & aposPour Some Sugar on Me & apos raketovo vzrástli medzi anglickými hard rockermi a prešli do superhviezdy v roku 1987. Track & aposs recept na svalnaté bubny, chrumkavé gitary a vrstvené vokály bol uvarený v produkcii tak príjemne hustej, že poslucháči to nedokázali & apost prehltnúť dostatočne rýchlo. Skutočnosť, že je tiež plnená chutným háčikom za chutným háčikom? Najsladšia časť zo všetkých. Vzpierame sa každému, aby odolal kriku pri speve v strede piesne: „Máš broskyne / ja som dostal krém.“

 • 19

  'Potlač to'

  Soľ-N-Pepa

  Text tvrdí, že pieseň je určená iba pre „sexy ľudí“, ale úplne každý sa tam vydá a tancuje, keď je v platnosti hit Salt-N-Pepa & apos & apos80s & apos; Push It & apos. Nepopierateľný džem, ktorý pôvodne vyšiel ako strana B v roku 1987 a neskôr sa pridal k opätovnému vydaniu albumu skupiny & aposs & aposHot, Cool and Vicious & apos, pomohol hip-hopovej posádke otvoriť dvere priemyselného odvetvia a vyniesol im uznanie Grammy a vôbec prvú platinu. certifikácia albumu pre ženskú rapovú umelkyňu. Vzorkované každým z Destiny & Aposs Child do Miley Cyrus , riedky rytmus skladby a jednoduchá syntezátorová melódia sú tak príjemne známe, že je ťažké uveriť, že stopa nikdy neexistovala. (Tldr? & AposPush It & apos je naozaj dobrý.) • 18

  'S tebou alebo bez teba'

  U2

  Stal sa takým štandardom, že & aposFriends & apos ho slávne vyhlásili za obľúbenú pieseň Ross & apos, ale keď on-the-rise Irish rockers U2 vydané & apos S alebo bez vás & apos v roku 1987 nikto nesníval o tom, že milióny by čoskoro & apost neboli schopné živý bez náladovej balady. Považovaný za zvukovo a štrukturálne WTF v tom čase, prvý singel z dnes už semenného albumu & apos Joshua Tree & apos obsahuje výrazné ambientné gitarové prekrytie, ktoré pomáha jeho pomalému napaľovaniu dosiahnuť silný vrchol. Poslucháči stále debatujú presne o čom Bond & Apossovo hlboko poetické texty sú o (láske? Bože?), ale neexistuje debata o tom, čo táto pieseň z 80. rokov urobila pre štyroch chalanov z Dublinu: posuňte ich do celosvetovej superhviezdy.

 • 17

  „Nasty“

  Janet Jackson

  V roku 1985 Janet Jackson bola bývalá televízna hviezda z detstva s dvojicou albumov s nízkou výkonnosťou podľa jej (veľmi slávneho) mena. Budúci rok sa z nej stala Janet - slečna Jacksonová, ak ste škaredá! Devätnásťročná žena prerušila profesionálne vzťahy so svojou rodinou, spojila sa so superproducentmi Jimmym Jamom a Terrym Lewisom a upustila od svojho priekopníckeho tretieho albumu & aposControl. & Apos Svojim výrazne synkopovaným druhým singlom & aposNasty & apos ukázala, že je teraz skutočne v pevná kontrola nad vynikajúcou hudobnou kariérou. Divoká a zábavná sila dievčat a trackov silno ovplyvnila generáciu umelcov vrátane mladých Britney Spears . Protivní chlapci jednoducho nemali & apost mať šancu u kohokoľvek, kdekoľvek, nikdy viac.

 • 16

  'Vypadni'

  Michael Jackson

  Ten zvuk podobný gongu na začiatku & aposBeat It & apos? Je to & zvuk Michael Jackson pomazanie za skutočný fenomén crossoveru. S tretím singlom z roku 1982 & aposs & aposThriller & apos pridal do svojho R & B / popu viac ako kúsok rocku, dokonca získal Grammy za najlepší mužský rockový vokálny výkon. Jeho sprievodné video, zobrazujúce boj gangov, ktorý sa pretancoval, je stále považované za jeden z najlepších príkladov svojho žánru, rovnako ako štipľavé sólo boha hard-rockovej gitary Eddieho Van Halena, ktoré ním lomcuje ako - no, ako pár členov gangu zviazaných spolu v boji nožom. (Upozornenie na spoiler: Iba jedna ďalšia skladba MJ ju porazila v tomto zozname skladieb Best & apos80s.)

 • pätnásť

  „Skok“

  Vtipné, že hard-rocková kapela s jedným z najsilnejších gitarových hrdinov, aký kedy zažila, by mala svoj najväčší hit so syntetickou popovou skladbou. Ale & aposJump, & apos off Van Halen & aposs & apos1984, & apos stále predvádzali dostatok zábavnej pyrotechniky od Eddieho Van Halena a apossovskej šibenice, aby potešili starých fanúšikov, pretože si zaslúžili nové. Zábavná dráha, ktorá je stále populárna v športových arénach po celom svete, katapultovala kvarteto na svoje prvé (a posledné) číslo 1 v rebríčku Billboard Hot 100. Jeho hravé a farebné video predstavujúce nadrozmernú osobnosť a kung-fu akrobaciu frontmana Davida Lee Rotha , je tiež portrétom veľkej skupiny, ktorá sa stáva najväčšou kapelou v krajine.

 • 14

  „Poď Eileen“

  Dexys Midnight Runners

  Matka zázrakov jedného hitu, & apos Príďte na Eileen & apos od Dexys Midnight Runners, sa stala metlou žien menom Eileen, keď sa v roku 1983 dostala na vrchol hitparád. Odškrtla si aj Michaela Jacksona, pretože jeho vzostup mu účinne bránil v tom, aby si niekedy užíval späť - zasiahnutie č. 1. Ale úplne všetci ostatní milovali huslistu s textom „Too-ra-loo-ra, too-ra-loo-rye, aye“. Tu & aposs zábavný trik na párty: Žiadosť & aposEileen & apos na nasledujúcej svadbe, na ktorej sa zúčastníte, potom sa pohodlne usaďte a užívajte si, čo robia 40-roční a 50-roční, keď sa skladba na chvíľu zastaví, a potom sa naštartuje znova pomaly, než bude rýchlejší a rýchlejší. Ó, zázraky, ktoré uvidíte!

 • 13

  „Chcem tancovať s niekým (kto ma miluje)“

  Whitney Houston

  Ako prvý singel z druhého albumu & aposWhitney & apos & apos I Wanna Dance With Somebody (Who Loves Me) & apos pomohla Whitney Houston zapísať sa do histórie ako prvá umelkyňa v histórii Billboard 200. Kritici to odmietli ako tanečno-popovú maličkosť, ale publikum všade milovalo melódiu, ktorá viedla rebríčky v 13 krajinách a upevňovala jej novo nájdený status globálnej superhviezdy. Štvrtý z jej rekordných siedmich po sebe idúcich hitov číslo 1, & aposI Wanna Dance & apos, jej tiež získal Grammy za najlepší ženský popový vokálny výkon. Farebné video piesne a aposs nezabudnuteľne zobrazilo Whitney, ktorá mala všetky svetlé a huňaté vlasy - presne tak, ako si ju chceme pamätať.

 • 12

  „Hladný ako vlk“

  Stojace Stojace

  Začnite s piatimi roztomilými Britmi s vražednými účesmi a chytľavými melódiami (vždy dobrá kombinácia, ako môžu potvrdiť režiséri). Pridajte sexy video s láskou natočené v exotickom prostredí, prehrajte ho v silnej rotácii na tejto novej veci zvanej MTV a máte začiatok ďalšej britskej invázie (tentokrát v 80. rokoch)! S rokom 1982 & aposs & aposHungry Like the Wolf, & apos Duran Duran vtrhli na scénu z ničoho nič a robiť robiť robiť robiť & dostať sa do nič netušiacich amerických dievčat a ich sŕdc. Táto pieseň bola iba začiatkom desaťročnej nadvlády nad novými vlnami a spôsobila, že ich novo razené Durannies boli nenásytní pre ďalšie. Stačí sa opýtať svojej mamy.

 • jedenásť

  'Dievčatá sa chcú iba baviť'

  Cyndi Lauper

  Je známou skutočnosťou, že predtým, ako táto pieseň vyvrcholila na 2. mieste v roku 1984, ženy sa všeobecne nepovažovali za aktívne prenasledovateľky zábavy. Cyndi Lauper zmenila toto mylné vnímanie pomocou & aposGirls Just Want to Have Fun a & apos si dala kariéru aj pieseň určujúcu kariéru. To, že vysoko temperamentnú a hlasnú skladbu skutočne napísal muž, by nikoho nemalo trápiť (najmä preto, že Lauper zmenila niektoré texty, aby ich zahrnula na svoje debutové sólové album, & aposShe & aposs So Unusual & apos). Jeho hlúpy farebný klip - ktorý sledoval boho-punkovú Lauperovú, keď tancovala po uliciach a debatuje so svojím otcom, ktorý zápasí s bojmi, si v 80. rokoch vychutnali dievčatá všetkých vekových skupín (a veľa chlapov).

 • 10

  „Sladké dieťa o„ bani “

  Guns N 'Roses

  Už v 80. rokoch 20. storočia znel ikonický gitarový riff Slash, ktorý odštartuje & aposSweet Child o & apos Mine & apos, ako siréna signalizujúca úsvit novej doby rockovej. Keď sa zrútia bicie a stúpajú výrazné vokály Axla Rose a apossa, nepochybne sa to potvrdilo: Guns N&apos Roses prišiel získať späť masu pre masy. Tretí singel z ich debutového albumu & aposAppetite for Destruction, ktorý vyšiel v roku 1988, sa stal GN & aposR & aposs prvým a jediným hitom číslo 1 v ich domovskej krajine. Lepkavo sladká ľúbostná pieseň dômyselne maskovaná v hard-rockovom obale bola táto melódia & apos80s - a stále je - bezchybným ušným cukríkom pre fanúšikov hudby všetkých chutí.

 • 9

  'Každý tvoj nádych'

  Polícia

  Tu je to, čo Polícia & Aposs & aposEvery Breat You Take & apos určite nie je: pieseň o láske. Tu & aposs, čo to určite je: najväčšia pieseň o prenasledovaní, ktorá sa pravidelne mýli s láskou, aká bola kedy napísaná! Samozrejme, Bodnutie & Aposs vokály znejú dostatočne príjemne a riedke prístrojové vybavenie zdá sa nežný a príjemný, ale podtón melódie a apossu nebol nič, ak nebol skutočne zlovestný. Za hudbou to malo anglické trio ťažké, a to aj napriek svojej svetovej nadvláde v roku 1983 & aposs & aposSynchronicity. & Apos Takže, bohužiaľ, keď polícia zaznamenala to, čo sa stalo ich podpisovým hitom - považovaným za jednu z najlepších rozpadových skladieb skupiny po celú dobu - oni sami sa rozchádzali (občas násilne).

 • 8

  'I Love Rock' n 'Roll'

  Joan Jett & the Blackhearts

  Rovnako jednoduché a priame ako žáner, ktorý oslavuje, & Love I Love Rock & Love & Roll bol obrovský hit hneď po vybalení z krabice pre Joan Jett . Bigbít a robustné gitary posunuli coververziu na prvé priečky hitparád v januári 1982, kde zostali sedem týždňov a pomohli sólovej kariére skupiny Jett & aposs rozbehnúť sa. Generácie drsných mláďat a ich chlapov odvtedy zahodili do jukeboxu desetník (a ďalšie), aby zaspievali rockovú hymnu, o ktorú sa o 20 rokov neskôr postarala Britney Spears. Hej, možno to & aposs iba rock & aposn & apos roll, ale komu sa to & apost nepáči?

 • 7

  „Žiť v modlitbe“

  Bon Jovi

  Gina a Tommy pravdepodobne netušia, čo začali. Zdanlivo o páre golierov „na šťastie“, „apos“ Livin & apos on a Prayer & apos sa stali najväčšou z mnohých veľkých piesní, ktoré nám priniesli Bon Jovi . Veľkovlasá kapela z New Jersey už bola na vrchole sveta so svojim albumom & aposSlippery When Wet & apos v roku 1986, keď v talk-boxe druhého singla vyletela z jeho slávneho úvodného riffu. To, že sa zmapovalo po druhýkrát o 26 rokov neskôr (vďaka virálnemu videu s tancujúcim fanúšikom Bostonu Celtics, ktoré prešlo koncom roku 2013), je dôkazom, že crossoverová klasika z 80. rokov znie rovnako dobre aj dnes.

 • 6

  „Keď holubice plačú“

  Princ

  Dokážete si to predstaviť: život bez & Keď Doves Cry & apos? Desivé, ale svet takmer nikdy nepočul ostrý a sexi džem: Prvý singel vypnutý Princ & aposs now-legendary & aposPurple Rain & apos soundtrack bol tiež poslednou skladbou, ktorú pre film napísal. & aposKeď bol Doves Cry & apos jeho vôbec prvým americkým č. 1 a stal sa najpredávanejším singlom roku 1984. Pretože je & amp; princ a je šialený multitalentovaný génius, hral na každý nástroj na trati, okrem basy. Ale pretože & amp; princ a robí všetko, čo chce, bez ohľadu na to, aké radikálne je, & aposDoves & apos robí bez basovej linky úplne.

  s kým randí s Jacobom Sartoriusom práve teraz v roku 2016

  Pre túto klasickú skladbu z & amp; 80. rokov na YouTube nebolo bohužiaľ k dispozícii žiadne video - ale sme si istí, že ste s piesňou už oboznámení!

 • 5

  „Don’t You (Forget About Me)“

  Simple Minds

  Od prvého „Hej“ až po posledný „La la la“ je rok 1985 & aposs & apos Don & apost You (Forget About Me) & apos jednoducho nezabudnuteľným, vrcholným dielom synth-pop majestátu. Napísané pre klasický film zo strednej školy Johna Hughesa & aposThe Breakfast Club, & apos, bol pôvodne odmietnutý tromi ďalšími umelcami predtým, ako bol ponúknutý Simple Minds. . . ktorí to tiež odovzdali. Škótski rockeri ale múdro zmenili názor a prepracovali ho podľa svojich predstáv. Konečný produkt sa im nikdy nepáčil tak dobre ako zvyšku sveta, napriek tomu sa stal kapelou a hitom č. 1 na týchto brehoch - a tým, pre ktorý budú navždy pamätaní.

 • 4

  „Take on Me“

  A-ha

  V nesprávnych rukách sa falsetto a rýchle tempo rovná veselosti. A ak ste niekedy počuli ihrisko plné ľudí mäsiar & aposTake on Me & apos (ehm, fanúšikovia Washington Nationals), oveľa viac si ceníte zvládnutie originálu A-ha & aposs. Napriek šialenému vokálnemu rozsahu dva a pol oktávy majú ľudia radi pokusy o spev a pôvabný smeč poháňaný syntetizátorom z roku 1985. Fotogenické nórske trio získalo ohromných šesť VTV MTV za invenčné video s piesňou a apossom, fantáziou zobrazujúcou ženu vtiahnutú do komiksu. Nemyslíte si, že poznáte melódiu z 80. rokov? Ak ste to počuli Pitbull a Christina Aguilera & aposs & aposFeel This Moment, & apos you know it.

 • 3

  „Neprestaňte veriť“

  Cesta

  Don & apost neveríte, že & apos Don & apost Stop Believin & apos & apos je v skutočnosti viac ako tri desaťročia starý? Neobviňujeme vás, pretože balada z roku 1981 nikdy nezostala dlho mimo populárnej kultúry (dokonca aj keď bola pomenovaná ako „Najlepšia jazdecká pieseň“). Najpredávanejší katalógový záznam v histórii iTunes, Cesta klasika skvele ukončila poslednú epizódu filmu & aposThe Sopranos. & apos Ako vôbec prvý singel z obsadenia & apos Veselo „V roku 2009, približne 28 rokov po prvom vydaní, sa na 4. priečku znovu zapojila do rebríčka Billboard Hot 100. A aj keď sa nám to páči a mnoho ďalších cover verzií vonku, pre nás nemôže nič prekonať rockerský aparát Bay Area a apoštoly originálov z 80. rokov. To môžete veriť

 • dva

  'Ako Panna'

  Madonna

  Ako umelec Madonna bola stále dosť lesklá a nová, keď jej druhý album & apos Like a Virgin (& Virgin) & apos klesol v roku 1984. Po vypočutí textu skákacej titulnej skladby, ktorá sa stala jej prvým hitom číslo 1, však nikto neveril, že je niečo ako panna. A video s piesňou a apossom, ktoré ukazuje jej zvodne šantenie na benátskej gondole, nikoho a aposta nezmenilo. Rovnako sa nevydalo ani jej vystúpenie na MTV Video Music Awards v tom roku, keď sa šokujúco vyvalila vo svadobných šatách a vyvrtla pódium. Čo, rovnako ako všetko, čo robí Madonna, bolo presne to, ako to chcela. Bola na dobrej ceste k veľkosti.

 • 1

  'Billie Jean'

  Michael Jackson

  Prvý skutočný triler od spoločnosti & aposThriller, & apos & aposBillie Jean & apos je pieseň, ktorou sa stal Michael Jackson MICHAEL JACKSON . S minimom prístrojového vybavenia, ale s maximom funku, melódia o zblbnutí pre skupinovú skupinu strávila sedem týždňov na prvom mieste v roku 1983. Jackson napustil trať zabijáckou basovou linkou a hlasitým štikútaním, ale bolo to jeho elektrizujúce vystúpenia na obrazovke k piesni, ktorá spôsobila skutočnú svetovú senzáciu. Kultové video & aposBillie Jean & apos bolo prvé od čierneho umelca, ktorý kedy hral na MTV, a Michael moonwalk si prešiel cestu do HIStory - a kývol Emmy - na pieseň v špeciáli & aposMotown 25 & apos. „ Povedala, že som ten pravý ,' on spieva. Musel byť tiež č. 1 na našom zozname piesní Best & apos80s.