18 chytľavých piesní, ktoré vám vždy uviaznu v hlave

Hudba môže byť úžasná vec. Správna skladba vás okamžite navodí príjemnú náladu a poslúži ako povznášajúca iskra, aj keď len na krátky okamih. Niekedy však narazíte na skladbu v rádiu, a aj keď sa skončí, zostane pri vás dlho po prehraní poslednej noty. Ako pokazená platňa, ktorá stále a stále opakuje rovnaké akordy, chytľavé skladby - dobré alebo zlé - sa vás môžu držať ako bolestivé kliešte.

čo bola posledná epizóda víťazstva

Chytľavé piesne, ktoré majú tendenciu uviaznuť v jednej & apossovej hlave alebo 'ušné červy', ako sa často nazývajú, zvyčajne spôsobujú polarizačné recenzie. Ľudia ich buď milujú, alebo nenávidia. Zostavili sme zoznam niektorých najpamätnejších piesní „uviaznutých vo vašej hlave“ a tiež sme ich spojili do Zoznam skladieb Beats Music . Varujeme vás však: Počúvajte opatrne. A v komentároch nižšie nám povedzte, na ktoré chytľavé piesne môžete, zdá sa, zabudnúť.

 • Carly Rae Jepsen - Zavolaj mi, možno

  & aposCall Me Maybe & apos sa stal neočakávaným hitom popovej hviezdy Carly Rae Jepsen, ktorá sa vďaka tejto chytľavej piesni a za podpory kolegu Kanaďana Justina Biebera katapultovala na prvé priečky hitparád. Predtým, ako zvyšok sveta spoznal Carly, Bieber počul v kanadskom rozhlase & aposCall Me Maybe & apos a okamžite tweetol o svojej skladbe svojim miliónom fanúšikov, čím vzplanul vírusový fenomén. Bieber - spolu so Selenou Gomez, Ashley Tisdale a Big Time Rush - vytvorili svoj vlastný lip dub na YouTube, ktorý by neskôr inšpiroval olympijský plavecký tím 2012 Men & aposs, roztlieskavačky Miami Dolphins, baseballový tím Harvard a ďalšie po celom svete ich vlastné paródie na video. Je takmer nemožné vyjsť na verejnosť bez toho, aby ste počuli, ako niekto bzučí chytľavé syntetizované akordy a zamumlá nezabudnuteľný háčik: „Hej, práve som ťa stretol / a to je šialené / Ale tu & aposs moje číslo / Tak mi zavolaj možno?“ • Psy, „Gangnam Style“

  Páči sa mi & apos Zavolajte mi Možno & apos & apos Gangnam Style & apos uviazli v hlavách po tom, čo sa video kórejského rappera Psy stalo virálnym hitom na YouTube. A hoci väčšina ľudí stále netuší, o čom je pieseň a aposs, pretože väčšina textov piesní sa spieva v kórejčine, nezabránilo tomu a nestalo sa, že sa z skladby stane medzinárodná závislosť. Basová tanečná melódia dosiahla na YouTube miliardu pozretí a vytvorila rekord, aký sa predtým nepodarilo žiadnemu anglicky hovoriacemu umelcovi.

 • Miley Cyrus, „Párty v USA“

  Predtým, ako bola Miley Cyrus najslávnejšou twerkerkou na svete, bola nevinným dievčaťom od susedov, ktoré bolo známe ako Disney & aposs Hannah Montana. Čas našich životov & apos bol prechodným záznamom Miley & aposs od hviezdy Disneyho po zrelú umelkyňu a slávnostná párty pieseň bola zjavná pre túto podráždenú speváčku, z ktorej sa nakoniec stane. Pieseň debutovala na 2. mieste Billboard Hot 100 a stala sa tiež rádiom číslo 1 v USA. & aposParty v USA & apos? Presne to sa stalo, akonáhle sa táto pieseň zasekla v hlavách ľudí.

 • Aqua, „Barbie Girl“

  V roku 1997 sa skupina & aposBarbie Girl & apos stala celosvetovým hitom dánskej skupiny Aqua a vďaka tejto bublinkovej ušnej červici ľudia donekonečna spievali do vysokých spevov od hlavnej speváčky Lene Nystrøm. „I & aposm a barbie girl / In a Barbie world / Wraped in plastic / It & aposs fantastic.“ Pre niektorých fantastická, ale pre nás ostatných nemožná úloha dostať sa z našich hláv. Mattel, hračkárska spoločnosť, ktorá vlastní autorské práva na Barbie, podala žalobu na porušenie autorských práv. Na veľké zdesenie mnohých bol súdny proces zamietnutý a pieseň sa navždy stala súčasťou popkultúry.

 • Lou Bega, „Mambo č. 5“

  Mambo No. 5 & apos bola klasická pieseň mambo a jive, ktorú v roku 1949 napísal kubánsky umelec menom Dámaso Pérez Prado. Ale bol to Lou Bega, Nemec talianskeho a ugandského pôvodu, ktorý pieseň spopularizoval v roku 1999 svojím vlastným poňatím klasiky. Bega k piesni pridal svoj vlastný text o tom, že si trochu užije s čo najväčším počtom žien. Zbor sa stal nezabudnuteľným a Bega vyradila dlhý zoznam mien, vrátane „Trochu Moniky v mojom živote / Trochu Eriky po mojom boku / Trochu Rity je všetko, čo potrebujem / Tiny Tiny je to, čo vidím / Trochu Sandry na slnku / Trochu Márie celú noc / Trochu Jessicy tu som / Trochu z teba ma robí tvojím mužom. “ Zdá sa, že pieseň zostala zaseknutá v mysliach mnohých ľudí aj po jej dobe, pretože v roku 2007 bola pieseň označená ako šiesta najotravnejšia skladba v ankete čitateľov Rolling Stone.

  stredoškolský muzikál 2 zac efron spev
 • Toni Basil, „Mickey“

  Toni Basil & aposs & apos Mickey & apos sa stali jednou z najnezabudnuteľnejších skladieb 80. rokov. Či už sa vám to páčilo alebo nie, zboru spárovanému s týmto známym dupnutím na bicie nebolo možné uniknúť. Táto pieseň pripomína hravý spev roztlieskavačiek venovaný zamilovanosti menom Mickey. Každý si pamätá na refrén, na ktorý Basil kričí: „Ach, Mickey, ty si tak dobrý / Ty si taký dobrý, ty mi fúkaš z hlavy / Hej Mickey! / Ahoj Mickey! ' Ale málokto si pamätá zvyšok piesne, vtip, ktorý vytvoril Mike Myers v komédii z roku 1992 & aposWayne & aposs World. & Apos

 • Hanson, „MMMBop“

  Úvodná melódia pre Hanson & aposs & apos MMMBop & apos sa v roku 1997 stala takmer ako varovanie pre ľudí, pretože to znamenalo, že poslucháči budú musieť buď vypnúť rádio, alebo riskovať, že budú počúvať celú skladbu a uviaznu v hlave. Príliš zdanlivá pozitivita a chytľavosť, ktorú bratia Hansonovci priniesli na trať, viedli k mnohým kampaniam na zastavenie jej vystúpenia, vrátane finančnej zbierky na pennsylvánskej a katolíckej strednej škole Delone, ktorá mala „zastaviť bop“ na podporu obetí hurikánu Katrina. Študenti nakoniec vyzbierali 3 000 dolárov od detí, ktoré skutočne vložili peniaze do toho, aby už skladbu v škole nepočuli.

 • Lady Gaga, „Poker Face“

  V čase, keď bola hra & aposPoker Face & apos vydaná ako singel v roku 2008, už bol svetu predstavený fenomén známy ako Lady Gaga. Gaga sa stala senzáciou noci cez noc so svojim prvým singlom & aposJust Dance & apos a zatiaľ čo & aposJust Dance & apos bol sám o sebe chytľavou skladbou, & aposPoker Face & apos bol agresívnejší a prosperujúci rytmus, ktorý novú hviezdu skutočne posunul do nových výšin. Texty „P-p-p-poker face / P-p-p poker face“ sa stali súčasťou lexikónu popkultúry, takže bolo nemožné zabudnúť.

 • The Black Eyed Peas, 'My Humps'

  The Black Eyed Peas vydali album & Humos & Apos ako tretí singel z roku 2005 & apos Monkey Business & apos a napriek tomu, že ho kritici hodnotili negatívne kvôli jeho sexuálne sugestívnemu a opakujúcemu sa tónu, stala sa najúspešnejším singlom mimo albumu. Kombinácia hip-hopu a tanečného popu v kombinácii s Fergie spievajúcou o jej hrboch a „rozkošnými dámskymi hrudkami“ spôsobili, že táto ušná červ bola šialeným vinným potešením.

 • Chumbawamba, „Tubthumping“

  Táto poprocková hymna britskej skupiny Chumbawamba z roku 1997 sa stala nielen jedným z najpamätnejších zázrakov jedného hitu, ale aj jednou z najtrvácnejších skladieb, ktoré sa nám dostali do hláv. Neustále skandovanie piesne „I’m knocked down / But I get again again / You & aposre never going to keep me down“ je nepochybne súčasťou dedičstva kapely. Pieseň a text sú zvyčajne ľahko identifikovateľné, zatiaľ čo názov piesne a názvu „tubthumping“ (skákanie po rozbehnutej koľaji populistickej myšlienky, zvyčajne politikom) je menej známy.

 • Gwen Stefani, Hollaback Girl

  Keď hlavná speváčka skupiny No Doubt Gwen Stefani oznámila, že si dáva pauzu od punkrockovej skupiny No Doubt, aby sa vydala na sólové album, mnoho ľudí sa pýtalo, či by nechala svoj náskok na útlm mainstreamového zvuku. Ale keď & aposLove. Anjel. Hudba. Baby & apos vyšlo v roku 2004, Stefani dokázala svojim kritikom, že by mohla vydať popové album pri zachovaní svojho štýlu. Skladby na albume sa nakoniec stali fúziou niekoľkých žánrov, vrátane elektroniky, new wave, hip-hopu a rocku. & aposHollaback Girl & apos sa nakoniec stala najpopulárnejšou skladbou na albume a získala rozdiel od prvej piesne, ktorá dosiahla milión digitálnych stiahnutí. Opakujúce sa dupotanie v kombinácii s rapovaním Stefani: „Niekoľkokrát som bol okolo tejto trate / Takže to nielenže nebude tak, pretože ja nie som aposta žiadna hollaback dievča / ja nie som apostve žiadne hollaback dievča“ ukázalo, že má na to, aby vytvorila chytľavá pieseň, ktorá len tak & apost môže opustiť naše hlavy.

 • Haddaway: „Čo je to láska?“

  Dodnes len zriedka vidíte niekoho, kto počúva skladbu Haddaway & aposs z roku 1993 & apos What is Love? & Apos bez toho, aby videl, ako im hlavy bijú do rytmu. Zatiaľ čo super chytľavá hymna tanečného klubu mala medzinárodný skromný úspech, pieseň sa uchytila ​​v popkultúre, keď v roku 1996 bola použitá pre živú skicu Sobotňajšej noci v hlavnej úlohe Will Ferrell a Chris Kattan. & aposČo je to láska? & apos sa stali témou pre opakujúci sa kúsok, v ktorom Ferrell a Kattan hrajú ako Roxbury Guys: dvaja nešťastní idiotskí mládenci, ktorí beznádejne prechádzajú z jedného newyorského klubu do druhého a snažia sa stretnúť so ženami. Haddaway odvtedy vydal remixy na túto skladbu až v roku 2013, čo je nešťastným príznakom toho, ako veľmi je táto pieseň v našich hlavách dodnes.

  ktorý hrá mattyho v trápnom
 • Spice Girls, „Rádoby“

  V 90-tych rokoch sa objavila popularita trendu chlapčenských kapiel. New Kids on the Block, Backstreet Boys a & aposN Sync všade viseli na bláznivých teenagerských fanúšikoch a stenách. Dievčatá však neboli aostali si sadnúť a pozerať sa nečinne. Vstúpte do päťčlennej britskej dievčenskej skupiny Spice Girls, ktorá začala vlastný trend. & aposWannabe & apos bol prvý singel z albumu & aposSpice, & apos a texty zamerané na priateľstvo dievčat a mužov pri zoznamovaní boli súčasťou ich posolstva „dievčenská sila“, ktoré ich popularizovalo všade na celom svete. Aj keď sa skupina Spice Girls ako skupina väčšinou rozpustila, je takmer nemožné počuť ich meno bez toho, aby ste mysleli na & aposWannabe & apos šialenstvo, ktoré zmietlo národ z nôh.

 • Beyonce - slobodné dámy (prsteň)

  Ďalšia pieseň o posilnení žien zaznela od Beyonce, keď vydala divoko úspešný track & aposing Singing Ladies (Put a Ring on It) & apos z jej albumu z roku 2008 & aposI Am ... Sasha Fierce. & Aps Hymna uptempo s rytmom tlieskania hovorí o dievčenský večer a zájazd s ex. „Ak sa vám to páči, mali ste na to nasadiť prsteň“ sa stala hymnou pre slobodné dámy všade a nakoniec nielen jednou z najchytľavejších piesní Beyonce & aposs, ale aj jednou z jej najúspešnejších skladieb v jej rozsiahlej knižnici piesní.

 • Rick Astley - Nikdy sa ťa nevzdám

  V určitom alebo inom okamihu sme sa všetci stali obeťami fenoménu internetového hoaxu známeho ako „Rickrolling“, v ktorom kliknutím na odkaz, ktorý sa javí ako neškodný, nakoniec získate singel Rick Astley & aposs z roku 1987 & aposNever Gonna Give You Up. Počiatky Rickrollingu sa začali v roku 2007, keď členovia internetovej stránky 4chan prešli okolo toho, čo bolo inzerované ako prvý trailer k videohre & aposGrand Theft Auto IV, apos, a nakoniec to bolo hudobné video k piesni Astley. Fenomén neskôr explodoval ako sústredené úsilie hlasovať o piesni v čo najväčšom počte internetových anketových prieskumov, napríklad keď New York Mets požiadal svojich fanúšikov, aby hlasovali za pieseň, ktorá sa bude hrať v ôsmej zmene ich domácich zápasov. Samotný Astley bol z hľadiska vtipu dobrý šport, dokonca sa neočakávane objavil na prehliadke Dňa vďakyvzdania Macy & Aposs z roku 2008 na palube plaváka, ktorý ju zaspieval.

 • Los Del Rio, Macarena

  Vlna & aposMacarena sa stala v 90. rokoch nezastaviteľnou silou vďaka španielskej skupine Los Del Rio, ktorá napísala pieseň o dievčati menom Macarena a do ktorého bola zakomponovaná zmes zvukov flamenca a rumby. Tanečný tanec Macarena stúpal na popularite a po prvýkrát od Electric Slide ho ľudia všetkých vekových skupín a prostredí poznali naspamäť. Los Del Rio po & aposMarcarene nikdy nemali ďalší hit, ale určite zanechali svoju stopu svojou chytľavou piesňou, na ktorú bude vždy ťažké zabudnúť.

 • Muži Baha, „Kto vypustil psy?“

  Baha Men & aposs & apos Who Let the Dogs Out? & Apos sa vďaka svojej všadeprítomnej prítomnosti na športových štadiónoch všade tam a aj dnes stali jedným z najpamätnejších hitov roku 2000. Trať inšpirovaná soca bola milovaná v malých dávkach, ale postupom času sa dostala do oveľa menej lichotivých zoznamov, napríklad Rolling Stone & 20 najotravnejších skladieb.

 • Justin Bieber - Baby

  Predtým, ako uháňal cez Lamborghini a párty neskoro večer v exkluzívnych kluboch, bol Justin Bieber iba váš priemerný, nevinný susedský chlapec s gitarou. Ale potom, čo upútal pozornosť Ushera, vtedy 15-ročný Bieber podpísal svoju prvú nahrávaciu zmluvu a vydal svoje prvé EP „aposMy World.“ Apos Okamžite sa stal Bieber novým tínedžerským srdcom so svojim slávnym účesom v miske a zasnenými lyrickými baladami. Pieseň & aposBaby & apos off & apos My World 2.0 & apos obsahovala zmes jeho vysokých zvukov s Ludacris rapovanie. Trať bola hitom cez noc a na zlosť jeho kritikov jedna z najnemožnejších chytľavých piesní, z ktorej bolo možné uniknúť.