15 najväčších vystúpení „American Idol“ sezóny po sezóne

Či už ste pripravení alebo nie, prichádza to Americký idol Nedeľa 11. marca bola prerobená na novú sieť v ABC a čerstvé trio sudcov v zložení Luke Bryan, Katy Perry a Lionel Richie. Jedinou oporou, dlhoročný hostiteľ Ryan Seacrest, je momentálne prepadá kontroverziám okolité tvrdenia o sexuálnom obťažovaní od bývalého stylistu.

Našťastie Idol vždy nakoniec išlo o spevákov: tisíce neznámych amatérov, ktorí sa prihlasujú k dobytku, volajú v nádeji, že si uchvátia našu voličskú priazeň a rozbehnú svoju hudobnú kariéru. Predtým Idol sa prihlásila na FOX v roku 2016, zrodila 15 víťazov a priniesla desiatky skutočne nezabudnuteľných momentov.

Tak ako Idol pripravuje na zahájenie zákona II (v dobrom aj v zlom), nechajme & aposs osláviť niektoré z najlepších coververzií, ktoré nám tento dávny juggernaut venoval. Tu sú najväčšie výkony zo všetkých 15 Americký idol rokov, počnúc najnovšou sezónou. • Sezóna 15

  Kelly Clarkson spieva kúsok po kúsku

  Pätnásta finálna sezóna Idol on Fox vysielaný v roku 2016 a v skutočnosti predstavoval najlepší fond talentov za posledné roky, a to aj napriek neustálemu poklesu hodnotení. Ale jeden skutočne virálny a neuveriteľný okamih pre poslednú sezónu bol OG Idol Kelly Clarkson sa vrátila ako hosťujúca sudkyňa a zaspievala jej dojímavú a mimoriadne emotívnu baladu Kúsok po kúsku . Plakala, Keith Urban plakal, súťažiaci plakali, Plakali sme.

  richard martinez cory v dome
 • Sezóna 14

  Clark Beckham, ktorý spieva The Trouble With Love Is od Kelly Clarkson

  Predposledná sezóna bola možno najmenej pôsobivou várkou spevákov, akú kedy táto šou vyšla, ale osamelým žiariacim svetlom bol soulový spevák z Tennessee Clark Beckham. V týždni Kelly Clarkson vypukol túto baladu o návrate a skutočne do nej vložil horúci a drsný náboj. Na konci sa rozplynul a vo finále podľahol nudnému Nickovi Fradianimu (kto?), Ale Beckham zažil zábavné chvíle Idol.

 • Sezóna 13

  Spev Jeny Irene Can't Help Falling In Love With You od Elvisa Presleyho

  Predskokanom bola bombastická klasická rockerka v Severnej Karolíne Caleb Johnson, ktorá zvíťazila v sezóne 13, ale vždy sa umiestnila na druhom mieste Jena Irene, ktorá ku koncu sezóny urobila obrovské pokroky a bol skvelý ako hybrid baladier / klavirista. Táto pop-baladická obálka klasickej Elvisovej piesne bola Idol Najúžasnejší okamih roku 2013.

 • Sezóna 12

  Candice Glover spevom I (Kto nič nemá) od Ben E. Kinga

  Niektorí si to budú pamätať ako sezónu poškvrnenú spormi sudcov - Nicki Minaj a Mariah Carey naozaj nevychádzali . Ale víťazka Candice Glover, pop-soulová speváčka z Južnej Karolíny, bola dynamická a zabíjala celú sezónu. Jej najlepšie bolo toto v podstate bezchybné stvárnenie skladby I (Who Have Nothing) - ktorá je blízko konca skladby, je úžasná.

 • Sezóna 11

  Jessica Sanchez a Jennifer Holliday spievajú And I Telling You od Dreamgirls

  V našom Idol názor super-nerdov, rok 2012 bol poslednou skutočne skvelou sezónou, v ktorej sa zúčastnilo najmenej pol tucta skvelých súťažiacich (Joshua Ledet, Hollie Cavanagh, Colton Dixon) a sezónnym bojom medzi nakoniec - a zaslúženým - víťazom Phillipom Phillipsom a fenomén tínedžeriek Jessica Sanchez, ktorá bola librou za libru jednou z najlepších Idol súťažiacich vôbec. Jej mamutie finálne stvárnenie filmu And I Am TellIng You (Originálne) Dievča snov Jennifer Holliday, je predstavenie, ktoré stále vraciame a pravidelne sledujeme. Takže, dobre.

 • Sezóna 10

  Haley Reinhart spievajúca The House Of The Rising Sun od skupiny The Animals

  Zhora nadol to bola silná sezóna odskoku Idol s niekoľkými hodnými a zaujímavými uchádzačmi (Casey Abrams, Jacob Lusk a Pia Toscano - ktorí bol vylúčený waaay príliš skoro ) plus duel tínedžerských krajín medzi víťazom Scottym McCreerym a finalistkou Lauren Alainou. Ale tretia priečka Haley Reinhart bola úžasná ako soul-rocková speváčka Janis-Joplin-lovin ‘a v tomto nezabudnuteľnom vystúpení House Of The Rising Sun zažiarila najjasnejšie. Musím milovať tú rašple.

  camila mendes a shawn mendes súvisiace
 • Sezóna 9

  Crystal Bowersox spievajúca až na horu Patty Griffin

  Rok 2010 bol rovnako nezabudnuteľný ako Idol kedy bol, s nevýraznou úrodou spevákov a brutálne nudným víťazom v Lee DeWyze. Áno, a Ellen bola sudkyňou. Väčšina z nás predpokladala, že oldschoolový a dreadlockovaný kriketár z Ohia Crystal Bowersox odíde s korunou. Toto veľmi dobré prevedenie klasickej balady Patty Griffinovej bolo jedným z mála vyraďovacích vystúpení sezóny.

 • Sezóna 8

  Adam Lambert spieval Mad World od Tears For Fears

  Ako Adam Lambert prehrať Americký idol? Medzi všetky tieto slová vložte malé tlieskanie emodži, pretože skutočnosť, že Lambert - celkový zvonenie a možno najsilnejší mužský spevák Idol kedy videl - stratený pre dobrého, ale nie veľkého, Kris Allen ma stále drží v noci. Jeho najpamätnejším showstopperom bol každopádne jeho šialene dobrý a vycibrený prístup k Mad World.

 • Sezóna 7

  David Archuleta spieva Predstavte si, že John Lennon

  V roku 2008 sa zdalo, že pre zdravého malého baladiera Davida Archuletu je určená Idol. To dieťa bolo milovaný po celú sezónu, a hoci na konci vyčerpal svoje privítanie bieleho chleba a rocker David Cook sa vrhol na víťazstvo, Archuleta priniesla začiatkom sezóny dojímavú obálku Imagine od Johna Lennona.

 • Sezóna 6

  Blake Lewis spieva Bon Jovi, pieseň You Give Love A Bad Name

  6. sezóna víťaz Jordin Sparks bol skvelý a všetko, ale vždy si tento pamätáme ako rok beatboxera a vicemajstra Blakea Lewisa a jeho nezabudnuteľných revamps klasických piesní. Jeho vokálna trik napodobňujúci poklesy a poškriabanie ihly na tomto hite Bon Jovi - plus veľký beatbox a rozpad bubnov v strede - vždy trčali, aj keď nebol najsilnejším spevákom.

 • Sezóna 5

  Chris Daughtry spievajúci I Walk The Line od Johnnyho Casha

  Pevne verím tomu Šokujúci predčasný odchod Chrisa Daughtryho a rozladená výhra Taylora Hicksa nad Katharine McPhee v sezóne 5 vyvolala dlho Idol Pokles a zatiaľ čo Daughtry v roku 2006 zaradil dlhý zoznam zabijáckych a odvážnych vokálov, povedal by som, že jeho vizitkou bola napumpovaná melódia Johnnyho Casha a tiež by som povedal, že stále mám kópiu Daughtry niekde debutové CD kapely.

 • Sezóna 4

  Carrie Underwood spieva Alone by Heart

  Ach, aby som sa vrátil do dní Idol status fenoménu popkultúry, kde mohli hovoriť všetci o tom, koho volili, Carrie Underwood alebo Bo Bice. Boli to jednoduchšie časy a Underwood bol na tom pódiu dynamom v Oklahome. Ako jedno zo zlatých detí v programe si zachováva niekoľko významných spomienok, ale jej zväzujúci vzťah Sám a navyše vlasy s vynikajúcou farbou vlasov ju vytvorili ako sila - toto bolo predstavenie, kde Simon Cowell správne vyhlásil, že vyhrá a predá viac záznamy ako ktorýkoľvek iný víťaz Idolu.

 • Sezóna 3

  Fantasia Barrino spieva Summertime od Georga Gershwina

  Môžete sa pozrieť na sezónu 3 z Idol dvoma spôsobmi: môžete to považovať za rok, v ktorom Jennifer Hudson bola nespravodlivo vylúčená v Top 7 - pri spätnom pohľade je to najťažšie rozrušenie Idol história. Alebo to môžete vidieť ako hviezdny okamih pre Fantasiu Barrinovú, ktorá bola takmer dokonalá, keď sedela na pódiu a spievala tu Gershwina. Sudca Randy Jackson po rokoch hovoril, že toto bol jeho obľúbený Idol výkon všetkých čias.

  miley cyrus na červenom koberci
 • Sezóna 2

  Clay Aiken spievajúci Bridge Over Troubled Water od Simona a Garfunkela

  Úprimne povedané: boli ste Team Ruben alebo Team Clay? Obaja boli príjemní už v roku 2003, ale cítili, že Aiken je vynikajúci čistý spevák, aj keď nebol ďaleko od materiálu popovej hviezdy. Simon a Garfunkel boli priamo v Clayovej kormidlovni a s celým evanjeliovým zborom v ťahu nádherne odspieval túto klasickú melódiu.

 • 1. sezóna

  Kelly Clarkson spieva Moment Like This

  Je to už tak dávno American Idol’s dievčenská plavba, zabudnete, aká úžasná bola Kelly Clarkson v tejto šou. Bola to 20-ročná neznáma servírka z Texasu, ktorá sa za pár mesiacov stala domácim menom, uviedla do života primitívneho juggernauta a bola taká dobrá, ako každá speváčka za 15 rokov Idol. Pozrime sa však na jej najmenej dokonalý výkon, ktorý zaspievali okamihy po jej vyhlásení za víťazku, bojovali proti slzám a odhalili novú kapitolu v televízii a samozrejme v jej vlastnom živote.